LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog (page 6)

Blog

Avokati u tregon vendin grekëve: Grekë nuk ka në Athinë, këta vinë e i kërkojnë në Himarë

Avokati i njohur, Spartak Ngjela nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka reaguar për pretendimet e Athinës zyrtare për minoritetin grek në Himarë. Avokati shkruan se politika shqiptare duhet ti përballojë sulmet nga Greqia dhe të mos fshihet. Ai ...

Read More »

Avokati:Tetë milionë shqiptarë në Ballkan me politikën amerikane, Franca besoi përrallat serbe

Nga Spartak Ngjela Cilën politikë përkrahu akti francez me votën kundër Shqipërisë për çeljen e negociatave të saj me Bashkimin Evropian? Gjithçka, me votë kundër Shqipërisë, Franca e bëri që shqiptarët të mbeten të vetëm dhe të orientohen nga Lindja. ...

Read More »

Kush po e mëson Lulzim Bashën këto ditë?

Nga Ardit Rada Kryetari i Partisë Demokratike është shfaqur sot tepër emotiv në një konferencë për kamerat. Lulzim Basha kërkoi largimin e Edi Ramës nën shembullin e Zoran Zaev, teksa kërkoi edhe zgjedhje të parakohshme. Edhe pse Partia Demokratike e ...

Read More »

Avokati: Vetëm të tremburit nga drejtësia dhe të korruptuarit iu gëzuan bllokimit të negociatave

Nëpërmjet një analize të detajuar në rrjetet sociale avokat Spartak Ngjela flet për prapaskenat që fshihen pas JO-së së Francës për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas Ngjelës, Serbia, Rusia dhe së fundmi edhe Franca po ...

Read More »

Një gënjeshtër maqedonase për të fshehur frikën nga gara në Shqipëri

Nga Flogert Muça Në Tiranë Lulzim Basha vazhdon të luajë një komedi politike e cila kalon kufinjtë e qesharakes. Sot kryedemokrati ka dalë në një konferencë për mediat duke dhënë lajmin se Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka ...

Read More »

Macron me qëndrimin e tij nuk “dënoi” vetëm shqiptarët, por rindezi llambën e destabilitetit të vjetër në një realitet të ri europian

Nga Romeo Kara Nje premtim eshte nje obligim, prandaj i pare në kete kendveshtrim, zvarritja e mospranimit të shqiptareve në Europe, eshte nje mosplotesim detyrimesh nga Europa. Premtimet europiane, startojne qarte qe me fillimin e ndryshimeve demokratike në vendet e ...

Read More »

Si e shuajti kryeministri Zaev ëndrrën e opozitës në Tiranë

Nga Endri Kajsiu Fill pas bllokimit që Franca i bëri negociatave me Shqiërinë dhe Maqedoninë e Veriut opozita në Tiranë ju gëzua faktit se kryeministri maqedonas Zoran Zaev do të jepte dorëheqjen. Kuptohet, opozita në Tiranë priste e manifestonte faktin ...

Read More »

Pse nuk protestojmë kur humbet Shqipëria por kur na thërret partia?

Nga Kreshnik Spahiu Sot Opozita shqiptare duhet të ishte në shesh, Sot nacionalistët shqiptar duhet të ishin para ambasadës Franceze. Sot shoqëria civile duhet të ndizte Tiranën. Sot azilantën shqiptar duhet të vishnin jelekët e verdhë në Paris. Sot intelektualët ...

Read More »

Bledi Mane: K*rvë Europa karak*rvë Shqipëria

1. Mos shko aq larg deri në Paris, Amsterdam apo Kopenhagen. Mos u lodh duke kërkuar në Perëndimin e Kontinentit tënd duke shpenzuar kohë dhe energji. Merr një bisturi kirurgu dhe opero e depërto brenda vetes tënde e do shohësh ...

Read More »

Të refuzuarit e mëdhenj të Perëndimit, që bëjnë si të gëzuar

Nga Mero Baze Ndryshe nga sa mendohet, sot Shqipëria ka plot njerëz që ndjehen triumfatorë, por pa merita, për mos hapjen e negociatave. Pak a shumë janë njerëzit politik të opozitës dhe plot mbështetës të tyre. Dhe janë të sinqertë ...

Read More »