LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Bota

Bota

E tmerrshme/ 13 fëmijë të lidhur me zinxhirë e të torturuar, arrestohen prindërit (Foto)

Dy prindër janë arrestuar në Kaliforni, pasi policia ka gjetur 13 persona që dyshohet se janë mbajtur robër në shtëpinë e tyre.    BBC raporton se ne pranga u vune David Allen Turpin, 57 vjeç, dhe Louise Anna Turpin, 49 ...

Read More »

Jahti kazino përfshihet nga flakët, 1 i vdekur 14 të plagosur (Foto)

Një jaht gjigand që përdorej për kazino u përfshi nga flakët të dielën në bregun perëndimor të Floridas në SHBA. Si pasojë e flakëve mbeti i vdekur 1 person dhe 14 të tjerë u plagosën. Në momentin që shpërtheu zjarri ...

Read More »

Ju po u jepni me duart tuaja kokainë fëmijëve

Kështu paralajmëron ekspertja nga Harley Street Clinic, Mandy Saligari. Dhënia e smartphonit fëmijës suaj është e barabartë me një gram kokainë. Koha e shpenzuar në Snapchat dhe Instagram mund të jetë e rrezikshme, pasi krijon varësi tek adoleshentët njësoj si ...

Read More »

Kazakistan, lufta e dy kalimtarëve kundër furisë së erës (Video)

–Pamjet e xhiruara në Temirtau, një qytet në Kazakistran, i cili në këto ditë është goditur nga erërat e forta dhe nga reshje të mëdha dëbore. Në videon e postuar nga repubblica.it, lufta e dy kalimtarëve kundër furisë së erës. ...

Read More »

Për pak sa nuk përfundon në det, pamjet e frikshme të avionit që doli nga pista në Turqi (VIDEO)

Paniku shpërtheu mes pasagjerëve pasi avioni në të cilin udhëtonin rrëshqiti jashtë pistës në aeroportin turk dhe u përplas në anën e një shkëmbi me pamje nga deti, shkruan BBC. Avioni Boeing 737-800 i linjës ajrore ‘Pegasus’ me 162 pasagjerë ...

Read More »

Çfarë po i vret pornostaret? Përgjigjet Valentina Nappi (Foto)

Olivia Nova, e njohur në industrinë e filmave me pullë të kuqe si Alexis Rose Forte u gjet e pajetë në apartamentin e saj në Los Anxheles më 7 janar. Ajo sapo kishte festuar 20-vjetorin e lindjes dhe në një ...

Read More »

“Vajza” e Luis Figo në një video porno?!

Një skandal me drita të kuqe që ajo do të donte ta tejkalonte. Bëhet fjalë për Daniela Figo, vajza 18-vjeçare e Luis Figo, ish-yllit të Barcelonës, Real Madrid dhe Inter. Prej ditësh kjo video qarkullonte në rrjetet sociale ku protagoniste ...

Read More »

Trump trondit Amerikën: Nuk duam emigrant nga vendet “qenef”

Donald Trump ka shokuar senatorët gjatë një mbledhjeje në studion ovale ku ka përdorur një fjalor të rëndë ndaj disa shteteve të pazhvilluara. Siç bën të ditur Washington Post, gjatë një takimi me disa senatorë në lidhje me ligjin për të ...

Read More »

Kjo nuk pritej, shteti ku shqiptarët duan të punojnë, merr vendin e parë për pasaportën më të fuqishme në botë

Gjermania ka rimarrë sërish stafetën për pasaportën më të fuqishme në botë, përsa i përket vendeve ku njerëzit mund të udhëtojnë pa viza. Indeksi vjetor i pasaportave “Henley” ka publikuar renditjen e pasaportave sipas numrit të vendeve që qytetarët mund ...

Read More »

Berlusconi çmend rrjetin: Femrat “vdesin” që meshkujt t’i joshin

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi ka lavdëruar aktoren franceze, Catherine Deneuve, këtë të enjte, për mbrojtjen e meshkujve të akuzuar për sulme seksuale në vazhdën e skandalit të ish-regjisorit të “Hollywood”-it, Harvey Weinstein. “Catherine Deneuve tha disa fjalë të bekuara”, u ...

Read More »

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001