LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Bota (page 20)

Bota

Momenti dramatik, makina shpërthen në flakë dhe përplaset me konkurrentin në garat e makinave (Video)

Garat me makina “drag” dhurojnë gjithnjë spektakël dhe drithërima, por ajo që i ndodhi 16 herë kampionit të botës John Force arrin në kufijtë e të pabesueshmes. Shoferi legjendar John Force, 68 vjeç, konkurroi kundër Jonnie Lindberg, 28 vjeç, në ...

Read More »

INVESTIGIMI: Berluskoni-“Koza Nostra”, 20 vite para në të zezë nga Milano në Palermo

E përmuajshmja L’Espresso, e gazetës italiane La Repubblica ka publikuar një investigim të gjerë që hedh dritë mbi atë që ajo e konsideron si një lidhje të fortë mes ish-kryeministrit të Italisë Silvio Berluskoni, kryetar i partisë Forza Italia, që ...

Read More »

Donald Trump pranon që është “qeros”: Mundohem si i çmendur t’i fsheh por… (Video)

Donald Trumb u shfaq autoironik mbi faktin që ai po humbet flokë, duke pranuar me shaka që mundohet në të gjitha mënyrat që ta fshehë: “Mundohem si i çmendur t’i fsheh pjesët ku jam qeros… Unë punoj me të vërtetë shumë ...

Read More »

Video/ Shpërthim i fuqishëm në Angli, shkatërrohet një ndërtesë

Një dyqan në Leicester është shkatërruar plotësisht nga një shpërthim zjarri masiv. Shërbimet e emergjencës kanë nxituar për të mbërritur në vendngjarje. Policia e Leicester ka shkruar: “Ka ndodhur një incident i madh në Hinckley Road, Leicester. Të gjitha shërbimet emergjente ...

Read More »

“Deri në vdekje, s’ka asnjë zgjidhje”, Erdogan bën deklaratën e fortë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, gjatë një fjalimi në kongresin e 6-të të zakonshëm të AK Partisë në qytetin Osmaniye, ka njoftuar se ka arritur në 1.951 numri i terroristëve të neutralizuar në kuadër të operacionit “Dega e Ullirit” ...

Read More »

Sherri mes deputetit dhe politologut që ndodhi live në emision, përfundon në grushta dhe të ftuarit rrëzohen përtokë (Video)

Ka përfunduar në sherr masiv me grushte një transmetim direkt në një television në Rusi. Ka qenë një debat mes deputetit gjerman Andreas Maurer dhe politologut ukraninas, Dimitry Suvorov që degjeneroi më pas në dhunë fizike. Fillimisht, sherri filloi kur ...

Read More »

Bilanci tragjik i luftimeve në Siri, 403 civilë të vrarë në 5 ditë

Pesë ditë bombardime ajrore dhe artileri e rëndë në Ghouta të Sirisë kanë vrarë 403 civilë, mes të cilëve 95 fëmijë. Kështu bën të ditur Observatori sirian i të drejtave të njeriut, duke folur për sulmet e regjimit ndaj rebelëve ...

Read More »

Djali paguan vrasës me pagesë kundër familjes se nuk i jepnin para, prindërit ‘vrasin’ veten dhe i bëjnë gjëmën djalit (Video)

Një çift i çuditshëm falsifikuan vrasjen e tyre për të bërë që djali i tyre të ndihej keq, pasi është përpjekur të paguante një vrasës me pagesë. Djali 22-vjeçar kishte negociuar me vrasës me pagesë për të hequr qafe prindërit ...

Read More »

Kapen 400 kilogramë kokainë brenda… ambasadës ruse!

Në bagazhet diplomatike në një aneks të Ambasadës ruse në Argjentinë, janë zbuluar rreth 400 kilogramë drogë. Reuters shkruan se lidhur me këtë ngjarje janë arrestuar reth 6 persona. Ministrja argjentinase e Sigurisë Patricia Bullrich tha se kokaina e gjetur ...

Read More »

Moskë, arrestohet lideri opozitar rus Aleksei Navalny

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny ka thënë se është arrestuar nga policia në Moskë. Navalny ka shkruar sot në Twitter se policët e kanë prangosur atë teksa ai po dilte nga ordinanca e dentistit të tij. Sipas tij, policia i ...

Read More »