Home . Aktualitet . Bota (page 3)

Bota

Kisha nis hetimet, dy murgesha mbeten shtatzënë gjatë misionit në Afrikë

Kisha Katolike ka nisur një hetim pasi dy murgesha kanë mbetur shtatzënë teksa punonin në Afrikë. Dy gratë që më parë kanë punuar në Sicili, po presin fëmijë pavarësisht betimit për të qenë të paprekura. Njëra prej tyre, e cila ...

Read More »

Merr fund luf.ta disavjeçare? Pas kërcë.nimeve te Trump “zbythet” Erdogan, ja çfarë kërkon

Presidenti i SHBA Donald Trump, tha këtë të premte se kishte marrë miratimin e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, se operacionet ushtarake midis Turqisë dhe Sirisë, për të cilat u arrit një a.rmëpushim, kishin ndalur.Trump shkroi në Twitter-in e tij: ...

Read More »

Arrestimi që konsiderohet si “minierë ari”! Kapet motra e ish-liderit të ekzekutuar al-Baghdadi

Agjencitë e lajmeve, Reuters dhe AP kanë cituar një zyrtar të ketë thënë se Rasmiya Awad, 65-vjeçare, burri dhe gruaja e djalit të saj janë ndaluar më 4 nëntor. Ky zyrtar, që ka folur në kushte anonimiteti, ka thënë se ...

Read More »

Pamje të rënda në Hong Kong! Sheshi “mbushet” në gjak: Protestuesi i shqyen veshin politikanit (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Hong Kong. Një protestues, i cili mbante edhe një thikë me vete i ka kafshuar veshin një politikani lokal duke bërë që e gjithë skena e përplasjes të ngjante si ...

Read More »

Macron pas Shqipërisë fyen dhe bullgarët: Më mirë emigrantë nga Guinea apo Bregu i Fildishtë se sa banda bullgare

Bullgaria ka reaguar me ashpërsi ndaj një deklarate të presidentit francez, Emmanuel Macron për “bandat bullgare” të shprehur në një intervistë për revistën franceze. Pas pakënaqësisë që u shkaktua në Ballkan, për Jo-në e Francës e qëndrimin pritës të presidentit, ...

Read More »

Pas Shqipërisë, Macron zemëron bullgarët, “shpërthejnë” reagimet: Askush s’i jep të drejtë të fyejë popullin!

Bullgaria ka reaguar me ashpërsi ndaj një deklarate të presidentit francez, Emmanuel Macron për „bandat bullgare“ të shprehur në një intervistë për revistën franceze. Pas pakënaqësisë që u shkaktua në Ballkan, për Jo-në e Francës e qëndrimin pritës të presidentit, ...

Read More »

“E la parlamenti shqiptar… e fillon parlamenti britanik”: Deputetët ulërasin e pëllasin dhe në fund shtrihen në sallë (Video)

Debati për mënyrën se si dhe kur Britania do të ndahet nga Bashkimi Evropian ka vazhduar për më shumë se tre vjet dhe nuk ka fund. Dhe askund nuk ka qenë debati më intensiv sesa në Parlament, ku detyra e ...

Read More »

Gjenerali turk: Lufta e Tretë Botërore është e afër, ja kush e shkakton

“Lufta e Tretë Botërore është e afërt”, tha gjeneral turk në pension në pension Osman Pamukoglu. Në librin e tij të botuar së fundmi, Lufta e Tretë Botërore, Pamukoglu shprehu mendimin e tij për “pashmangshmërinë e një konflikti të ri ...

Read More »

Endrra e përsëritur e Trump: Italia jashtë nga Bashkimi Europian! Ju jeni të bllokuar brenda BE-së, negociojmë bashkë

Presidenti amerikan, në një intervistë radiofonike me liderin e partisë Brexit, Nigel Farage, tha se SHBA janë gati të negociojnë me Italinë një marrëveshje të gjerë tregëtare duke propozuar Italisë daljen nga BE dhe nga zona euro, në stilin e ...

Read More »

Lojtarët e Barcelonës :”Ishim të gatshëm të vononin pagën” për të ndihmuar klubin

Lojtarët e Barcelonës pranuan vonesa në pagën e tyre,nëse kjo do të ndihmojë klubin të ri-nënshkruajë me Neymar në verë, thotë mbrojtësi Gerard Pique. Barcelona bëri “gjithçka të mundeshme” për të nënshkruar me brazilianin,por pa suksese. Neymar u largua nga ...

Read More »