Home . Aktualitet . Bota (page 30)

Bota

Çfarë po i vret pornostaret? Përgjigjet Valentina Nappi (Foto)

Olivia Nova, e njohur në industrinë e filmave me pullë të kuqe si Alexis Rose Forte u gjet e pajetë në apartamentin e saj në Los Anxheles më 7 janar. Ajo sapo kishte festuar 20-vjetorin e lindjes dhe në një ...

Read More »

“Vajza” e Luis Figo në një video porno?!

Një skandal me drita të kuqe që ajo do të donte ta tejkalonte. Bëhet fjalë për Daniela Figo, vajza 18-vjeçare e Luis Figo, ish-yllit të Barcelonës, Real Madrid dhe Inter. Prej ditësh kjo video qarkullonte në rrjetet sociale ku protagoniste ...

Read More »

Trump trondit Amerikën: Nuk duam emigrant nga vendet “qenef”

Donald Trump ka shokuar senatorët gjatë një mbledhjeje në studion ovale ku ka përdorur një fjalor të rëndë ndaj disa shteteve të pazhvilluara. Siç bën të ditur Washington Post, gjatë një takimi me disa senatorë në lidhje me ligjin për të ...

Read More »

Kjo nuk pritej, shteti ku shqiptarët duan të punojnë, merr vendin e parë për pasaportën më të fuqishme në botë

Gjermania ka rimarrë sërish stafetën për pasaportën më të fuqishme në botë, përsa i përket vendeve ku njerëzit mund të udhëtojnë pa viza. Indeksi vjetor i pasaportave “Henley” ka publikuar renditjen e pasaportave sipas numrit të vendeve që qytetarët mund ...

Read More »

Berlusconi çmend rrjetin: Femrat “vdesin” që meshkujt t’i joshin

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi ka lavdëruar aktoren franceze, Catherine Deneuve, këtë të enjte, për mbrojtjen e meshkujve të akuzuar për sulme seksuale në vazhdën e skandalit të ish-regjisorit të “Hollywood”-it, Harvey Weinstein. “Catherine Deneuve tha disa fjalë të bekuara”, u ...

Read More »

Toto Riina “merr me vete” edhe një nga besnikët e tij: Vdes superkilleri i Cosa Nostra-s (Foto)

Ka vdekur në spitalin e Parmës Stefano Ganci, një nga njerëzit më besnikë të Toto Riinës që vuante dënimin me burg përjetë. Vdekja e tij ndodhur në ditët e fundit të 2017-ës pas disa ditësh qëndrimi në spital për shkak ...

Read More »

19 vjeçarja shpik mbathjet anti-përdhunim me kyç, GPS dhe kamera! (Foto)

Seenu Kumari është vetëm 19 vjeçe, nuk ka pasur mundësi të mëdha në jetë, por ka qenë në gjendje të krijojë një ide që mund të shpëtojë mijëra gra nga një përdhunim i mundshëm prej agresorëv. Ajo i ka pagëzuar ...

Read More »

Mësuesen e nxjerrin me pranga nga takimi, e pabesueshme arsyeja! (Video)

Ky është momenti shokues kur një mësuese u shoqërua me pranga jashtë një takimi të bordit të shkollës në Luiziana, SHBA. Mësuesja e shkollës së mesme, Deyshia Hargrave po fliste përpara bordit, ku u ankua se përse administratorit i ishte rritur ...

Read More »

Përmbytjet në Kaliforni: 15 viktima dhe 200 të lënduar

Përpjekjet e shpëtimit të banorëve të bllokuar nga rrëshqitjet e dherave, në Qarkun e Santa Barbara po vijojnë me intensitet, e ndërsa mediat e huaja shkruajnë se janë të paktën 15 persona të cilët kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë plagosur. “Unë nuk ...

Read More »

Jepet dënimi për ish-policin , kreu 80 vrasje

Një ish-polic është dënuar për vrasjen  e 22 grave dhe doli sot përpara drejtësisë për 59 vrasje të tjera që mund ta bëjnë atë vrasësin serial më barbar në historinë e Rusisë. 53-vjeccari Mikhail Popkov është dënuar me burgim të ...

Read More »