LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Bota (page 4)

Bota

Ivanka Trump feston 38-vjetorin dhe shfaqet si “vajzë fshati”…pa make-up

Ivanka Trump, vajza e presidentit të SHBA-së Donald Trump ka festuar ditëlindjen e saj. Ivanka ditën e lindjes e saj të 38-të e nisi me një vrapim. Në rrjetet sociale ajo ka shpërndarë një foto, ku shfaqet pa make-up duke ...

Read More »

SHBA, miratohet rezoluta që formalizon procedurën e hetimit për shkarkimin e presidentit

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan miratoi të enjten një rezolutë që vë në lëvizje zyrtarisht procesin përmes së cilit komisionet do të vazhdojnë hetimin për të përcaktuar nëse Presidenti Trump duhet të përballet me shkarkim. Votimi tregoi përçarjen në ...

Read More »

“Pak djathtas, ju lutem”! Debati për pasardhësin e Merkelit ashpërsohet pas zgjedhjeve të së dielës

Pas rezultateve të dobëta të CDU-së konservatore në zgjedhjet në Lindje, brenda partisë nuk kursehen kritikat. Njëri nga kritikët e quan qeverinë Merkel “tmerrësisht të dobët”. Annegret Kramp-Karrenbauer nuk tingëllon shumë e lumtur, kur takohet të hënën me përfaqësuesit e ...

Read More »

Kush vjen pas Merkelit?

Pas rezultateve të dobëta të CDU-së konservatore në zgjedhjet në Lindje, brenda partisë nuk kursehen kritikat. Njëri nga kritikët e quan qeverinë Merkel “tmerrësisht të dobët”. Annegret Kramp-Karrenbauer nuk tingëllon shumë e lumtur, kur takohet të hënën me përfaqësuesit e ...

Read More »

Vuajtjet të “trimërojnë”! Përsëri sot policia gjen 12 emigrantë në një kamion-frigorifer në Belgjikë!

12 emigrantë nga Siria dhe Sudani janë gjetur nga autoritetet kufitare në Belgjikë gjatë ditës së sotme, një javë pas ngjarjes së tmerrshme në Britani me 39 të vdekur. Ata u morën nga policia dhe po mbahen nga Zyra e ...

Read More »

E vërteta e “ferrit të flakëve” që u mori jetën 72 njerëzve në Londër nga gabimi fatal i zjarrëfiksave

Një raport i ri mbi ferrin e flakëve që përfshinë kullën Grenfell të Londrës, ku në 2017-tën vdiqën 72 vetë, tregon se zjarrfikësit bënë një gabim i cili rezultoi fatal për shumë prej viktimave. Ata akuzohen për keqmenaxhim të rëndë ...

Read More »

WhatsApp-i hedh në gjyq firmën izraelite

WhatsApp-i ka hedhur në gjyq firmën izraelite të teknologjisë NSO Group, duke e akuzuar atë se e ka përdorur shërbimin e mesazheve të zotëruar nga Facebook-u për të përgjuar gazetarë, aktivistë të të drejtave të njeriut dhe të tjerë. Padia ...

Read More »

Britania e Madhe shpall zgjedhjet e përgjithshme më 12 dhjetor

bretëria e Bashkuar do të mbajë zgjedhjet e përgjithshme më 12 dhjetor, pasi deputetët britanikë kanë përkrahur thirrjen e kryeministrit, Boris Johnson për të zhvilluar këtë proces. Deputetët e parlamentit britanik kanë miratuar legjislacionin e Johnsonit për t’iu hapur rrugën ...

Read More »

Shumica e 39 v.iktimave të frigoriferit në Londër vietnamez nga e njëjta zonë: Prindërit fajësojnë t.rafikantët

Familjarët e 39 viktimave të kamionit në Angli quajnë trafikantët “të ligj dhe mizorë”. Një prej tyre, Nigen Than Li u detyrua të japë ADN-në e vet për të ndihmuar me identifikimin e të birit 33-vjeçar. Familja e djalit që ...

Read More »

U vidhte pacientëve të tij t.estikujt gjatë operacionit, a.rrestohet kirurgu

Një kirurg është a.rrestuar në Teksas pasi u zbulua se teksa operonte pacientët e tij, ai u vidhte t.estikujt. 41 vjeçari, Jeremy Cornell, punonte si urolog për spitalet në Texas për gati 13 vite. Sipas mediave të huaja, FBI pas ...

Read More »