LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Bota (page 5)

Bota

Trump konfirmon e.liminimin e liderit të ISIS-it: V.diq si një qen, si një frikacak duke qarë!

Presidenti i SHBA-së Donald Trump konfirmoi pak minuta më parë se njëra prej kokave më të rrezikshme të terrorizmit botëror Abu Bekir Al-Bagdadi vrau veten duke shpërthyer një jelek me bomba gjatë operacionit të marinsave amerikanë në banesën e tij ...

Read More »

VIDEO/ Publikohen pamjet kur ushtria amerikane hedh në erë liderin e I.SIS

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet e momentit kur lideri i I.SIS-it Abu Bakr al-Bagdadi besohet të jetë v.rarë pas një operacioni të koordinuar midis forcave ushtarake amerikane dhe milicisë kurde, gjatë natës në veri-perëndim të Sirisë. Al-Bagdadi, udhëheqësi i ...

Read More »

Nejmar bëri çmos për të t’u rikthyer tek ish-skuadra e tij Barcelona

Braziliani Nejmar kaloi një verë shumë të zhurmshme me sulmuesin që bëri çmos për të t’u rikthyer tek ish-skuadra e tij Barcelona, gjë që nuk u pëlqeu aspak tifozëve të Paris Sën Zhërmenit, që dolën hapur kundër lojtarit të tyre. ...

Read More »

Kush është grupi i strukturuar i m.afies kineze i njohur si “Kokë-gjarpërinjtë” që transportuan 39 emigrantët drejt Anglisë

Vetëm pak ditë më parë Anglia u shokua teksa 39 emigrantë u gjetën të v.dekur brenda një kamioni. Ndërkohë ende vijojnë hetimet intensive nga Policia e Essex-it, mbi v.dekjen e emigrantëve kinezë. Ngjarja sipas policisë britanike, dyshohet të jetë vepër ...

Read More »

Rihanna vazhdon ta thumbojë Presidentin Trump

Rihanna ka qenë gjithmonë një personazh i famshëm, e cila nuk ka frikë të flasë dhe të ndajë me të tjerët atë që beson. Kur bëhet fjalë për çështje përçarëse siç është politika, ajo nuk anashkalon të ndajë mendimet e ...

Read More »

Do te thyeja bankën për Kylian Mbappen

Manchester United ka nevojë për një forcë shtesë në fazën e sulmit, dhe Luis Saha ka sugjeruar ish skuadrën e tij që të transferojnë Kylian Mbappen, yllin e Paris Saint Germian ‘Djajtë e Kuq’ po përjetojnë një fillim sezoni aspak ...

Read More »

FBI-ja britanike zbulon shkakun që u mori j.etën 39 emigrantëve: Qëndruan në kushte të t.mershme në “a.rkivolin e tyre metalik”

Ekspertët britanik thanë se shkaku i v.dekjes së 39 emigrantëve të nisur nga Bullgaria me destinacion Mbretërinë e Bashkuar, ka qënë temperatura -25° C në kontenierin frigorifer të makinës që i transportonte. “Ata v.diqën ngadalë në kushte të t.merrshme, brenda ...

Read More »

15 orë brenda frigoriferit në temperatura -25 gradë, zbuloni vdekjen e tmerrshme të 39 personave që u nisën për Angli

Lajmi i djeshëm nga Britani e Madhe, ku tregonte për vdekjen e 39 personave shokoi mbarë botën. 39 viktimat u gjendën të vdekur brenda një kamioni. Ekspertët kanë filluar hetimet dhe bëhet e ditur se viktimat kanë pasur një vdekje ...

Read More »

15 orë brenda frigoriferit në temperatura -25 gradë, zbuloni vdekjen e tmerrshme të 39 personave që u nisën për Angli

Lajmi i djeshëm nga Britani e Madhe, ku tregonte për vdekjen e 39 personave shokoi mbarë botën. 39 viktimat u gjendën të vdekur brenda një kamioni. Ekspertët kanë filluar hetimet dhe bëhet e ditur se viktimat kanë pasur një vdekje ...

Read More »

Hetimet për shkarkimin e presidentit Trump, dëshmon zyrtarja e Pentagonit.

Zëvendës Ndihmës Sekretarja e Mbrojtjes për Rusinë, Ukrainën dhe Euroazinë Laura Cooper mbërriti të mërkurën në Kongres për të dëshmuar mbi ndihmën ushtarake prej 391 milionë dollarësh për Ukrainën e cila u mbajt e ngrirë nga Shtëpia e Bardhë, megjithë ...

Read More »