LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Bota (page 794)

Bota

Gardisti zviceran: Kardinalët e Vatikanit më ofruan seks

VATIKAN – Kardinalët e Vatikanit u kanë ofruar Gardistëve zviceranë seks, bën të ditur e përjavshmja zvicerane “Schweiz am Sonntag”, e cila ka publikuar një histori që ka për protagonist një ish -gardist. I riu zviceran pohoi se ka qenë shpesh ...

Read More »

Indi, treni përfshihet nga flakët 9 të vdekur, pasagjerët në gjumë

NEW DEHLI – Të paktën 9 persona kanë humbur jetën natën e të martës, 7 janar 2014, në Indi, si pasojë e një zjarri që ka përfshirë një tren Maharashtra. Treni po udhëtonte nga Mumbai për në Dehradun, kur vagonët me ...

Read More »

I ftohti polar në SHBA, 21 viktima dhe temperatura rekord në 118 vjet

SHBA – Ka arritur në 21 numri i viktimave nga i ftohti polar që po gjunëzon Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vecanërisht pjesën verilindore. Autoritetet raportojnë për 21 persona të vdekur në mbarë vendin që prej së dielës, përfshirë këtu 7 ...

Read More »

Qëllohet për vdekje ish-Miss Venezuela sëbashku me bashkëshortin

Njerëz të armatosur qëlluan dhe vranë ish-Miss Venezuelën dhe ish-bashkëshortin e saj gjatë një grabitje me dhunë, një dukuri në rritje kjo në vendin amerikano-jugor. Monica Spear, 29-vjeçare ishte e njohur edhe si aktore në një film serial televiziv. Në ...

Read More »

Itali, studentet-eskort, punonjëset e seksit 10 mijë € për tre ditë

ITALI– Vajza nga Europa Juglindore, nën petkun e statusit të studenteve, mësyjnë çdo fundjavë në Itali, për të fituar plot 10 mijë euro, nga setet 3-ditore “all inclusive”, ku përfshihet seksi, hotelet, baret dhe restorantet. Prej ditësh disa medie italiane ...

Read More »

Spanjë, vajza e mbretit nën hetim për mashtrim tatimor

Një gjykatës spanjoll ka kërkuar që vajza më e vogël e mbretit të Spanjës Huan Karlos të paraqitet në gjykatë, pasi akuzohet për mashtrim dhe pastrim parash. Vajza e mbretit e quajtur Kristina, 48 vjeç, është përfshirë në biznesin e ...

Read More »

SHBA, temperatura në -53 gradë, deri më tani 16 persona të vdekur

NEW YORK – Vorbulla polare që goditi veriun e SHBA duket se ka sjellë temperatura edhe më të ulta me ditët e mëparshme që do të vazhdojnë ende. Më shumë se 4,500 fluturime u anulluan ditën e hënë në SHBA për ...

Read More »

Turqi, lirohen nga detyra 350 oficerë policie prej skandalit të korrupsionit

ANKARA – Qeveria turke ka shkarkuar brenda natës 350 policë në Ankara, duke përfshirë edhe drejtuesit e departamenteve të mëdha. Shkarkimet erdhën pas hetimeve për skandalin e korrupsionit ku përfshiheshin biznesmenë të fuqishëm vendas si dhe fëmijët e 3 ministrave të ...

Read More »

Tregu i marijuanës, SHBA-të dhe Kina konkurrojnë njëra-tjetrën

Kohët e fundit dy superfuqitë botërore, si SHBA-të edhe Kina janë duke marrë nisma lehtësuese për tregun e marijhuanës. Sot në botë tregu i marijuanës po kalon një bum të paparë, pasi në shumë vende është legalizuar. Kina po hedh ...

Read More »

Angela Merkel aksidentohet duke bërë ski në Zvicër, anulon takimet

Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ka pësuar një aksident në ski. Kancelarja gjermane mësohet të ketë pësuar fraktura në pjesën e legenit. Lajmi konfirmohet nga zëdhënësi i saj, i cili pohon se ngjarja ka ndodhur në Zvicër. Aksidenti sapo ka ...

Read More »