LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Ekonomi (page 40)

Ekonomi

UFI dhe ISF vlerësojnë “Klik Ekspo Group”: Panairi, promotor i zhvillimit ekonomik të Shqipërisë

Mauro Ferri, anëtar i ISF: ‘Klik Ekspo Group’, një panair gjigand, që pati fluks biznesesh dhe vizitorësh   Panairi Ndërkombëtar i Tiranës “Klik Ekspo Group” mblodhi një numër të lartë vizitorësh përgjatë ditëve të mbajtjes së tij, të cilët u njohën ...

Read More »

“Klik Ekspo Group”, panairi më afër se kurrë konsumatorit shqiptarë

Keni provuar ndonjëherë qumësht gomarice, po mini pani-t hungarez të famshme në të gjithë botën? Si asnjëherë tjetër, edicioni i 23-të i panairit të “Klik Ekspo Group” ka qenë më afër konsumatorit shqiptarë, për shkak se në pavionet e tij ...

Read More »

Dalin emrat e 100 kompanive më fitimprurëse në Shqipëri

Në një treg, që vepron në kushtet e një ekzekutivi që tenton gjithmonë e më shumë të bëhet autoritar dhe mbi ligjin, të një drejtësie që i privilegjon “të fortit”, dhe me një ekonomi që rritet pak ose aspak, ku ...

Read More »

“Joycare” prezanton në “Klik” produktet e saj elitare Made in Italy

“Një vizitë madhështore”, të tillë e quajtën drejtuesit e “Joycare”, takimin e bërë pak muaj më parë nga ana e Presidentit të “Klik Ekspo Group”, z. Luan Muhamataj dhe Drejtoreshës ekzekutive Lona Agolli, në qendrën e një ndër kompanive më ...

Read More »

Klik Ekspo Group, zyrtarizohet Dhoma e përbashkët e Tregtisë Shqipëri-Serbi

Dhoma e përbashkët e Tregtisë Shqipëri-Serbi është celebruar mbremjen e së enjtes, në kuadër të Panairit Ndërkombëtar të Tiranës, organizuar nga Klik Ekspo Group, ku biznesi serb prezantohet me një pavion të vecantë. Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj ...

Read More »

Hap dyert Panairi më i madh i biznesit “Klik Ekspo Group”

Presidenti i Klik Ekspo Group, Luan Muhametaj: “Klik ka ditur të lundrojë me sukses, pavarësisht krizës ekonomike”   Klik Ekspo Group, është shndërruar në simbolin identifikues të biznesit shqiptar në botë   Përmes një ceremonie madhështore u çel pasditen e ...

Read More »

Miratohen ndryshimet, rritet akciza e gazit

Paketa fiskale për 2017-ën kaloi me votat e mazhorancës në Komisionin e Ekonomisë, ndërsa opozita ishte kundër, me argumentin se ndërhyrjet kanë karakter klientelist dhe nuk mbështesin ekonominë. Ish-ministri i Financave, Ridvan Bode tha se vendosja e akcizës mbi gazin ...

Read More »

Pasuria e shqiptarëve, 21 miliardë dollarë. Por të pasur më pak se 1% (Video)

   Credit Swiss, banka e njohur zvicerane, ka publikuar raportin e pasurisë globale për vitin 2016, në të cilin bën një analizë të detajuar edhe për Shqipërinë. Sipas raportit, pasuria totale që kanë shqiptarët llogaritet në 21 miliardë dollarë, të ...

Read More »

Në ankand “Albanian Airlines” gjykata do takim me kreditorët (Video)

Pas vitesh ndërperje të plotë aktiviteti, ka nisur procesi i falimentit të shoqërisë së fluturimeve “Albanian Airlines”. Gjykata e Tiranës ka ftuar të gjithë kreditorët e kompanisë për një takim në datën 12 dhjetor, për t’i njohur me mënyrën si ...

Read More »

Nuk është Norvegjia, por një nga mrekullitë e panjohura ende të atdheut tonë (Foto)

Këto pamje fantastike nuk na vijnë nga jashtë shtetit. Janë realizuar në hidrocentralin e Banjës, pranë Cërrikut. Shumë pak persona në Shqipëri e dinë këtë vend, por duhej të vinin disa djem shqiptarë, të apasionuar pas ecjes në natyrë, që ...

Read More »