LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 10)

Kronik

Gjashtë të plagosur nga shpërthimi në karburantin pranë kryqëzimit të Shënkollit (Video)

Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi në një karburant në afërsi të kryqëzimit të Shënkollit, në Lezhë. Burime për Top Channel bëjnë me dije se pesë persona po marrin mjekim në urgjencën e Lezhës, ndërsa një person që ...

Read More »

Turisti çek ka përfunduar me motorr në përroin e Cirovës, ndërhynë helikopteri dhe ….

Një turist çek ka përfunduar në përroin e Cirovës, pasi është rrëzuar nga një lartësi e madhe me motor. Një grup turistësh nga Çekia po eksploronin me motor zonën e malore mbi fshatin Rinas të Librazhdit, që lidhet me Martaneshin. ...

Read More »

“Lufta” me flakët në Shëngjin! Policia shoqëron 4 persona, dalin dyshimet e rënda

Pas orëve “luftë” me flakët, zjarri në malin e Shëngjinit është vënë krejtësisht në kontroll, por nuk është shuar plotësisht. Mësohet se reshjet e shiut që kanë rënë gjatë natës, kanë ndihmuar në shuarjen e vatrave të zjarrit. Dyshimet janë ...

Read More »

Nëna që humbi djalin nga d.roga, mesazh për të tjerët: I lus njerëzit të mos paragjykojnë përdoruesit!

Rijad Domaneku filloi të abuzonte me narkotikë në moshën 14-vjeçare dhe u nda nga jeta në vitin 2017. Ndonëse kërkoi ndihmën e nënës së tij për të lënë drogën, nuk arriti t’ia dilte. Ndërsa nëna e tij Arjeta Musliu, hapi ...

Read More »

V.ranë teknikun e kondicionerit: Familja Kusi nga 2017 në hetim për “pastrim parash”! Një pjesë e punimeve të vilës pa leje

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja tronditëse në kryeqytet, kur dy fëmijët e pronarit Bujar Kusi, kanë vrarë punonjësin e kondicionerit, sepse ky i fundit pikonte. Që prej 2017, burime zyrtare bëjnë me dije se familja Kusi ...

Read More »

Humbi jetën në Itali: Ja letra prekse e shefit të policisë për shqiptarin!

Dhimbja dhe zemërimi për vdekjen e të riut shqiptar Ledio Cerriku, djali që vdiq në aksidentin dramatik të hënën në mëngjes në Valverde di Cesenatico, nuk është shuar ende. Trupi i ndjerë, i cili u nis me një traget nga ...

Read More »

Babai i viktimës përlot: Dy të “fortë” që drejtësia i kishte hedhur në rrugë i’a morën jetën në kulmin e saj… përse pikonte kondicioneri ujë!

Një 26-vjeçar, teknik për montimin dhe riparimin e kondicionerëve, humbi jetën pasi u qëllua me një plumb pistolete në kokë nga djemtë e pronarit të ndërtesës ku ai po punonte. Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e djeshme në rrugën “Muhamet ...

Read More »

Dëshmia e vajzës së biznesmenit spanjoll: U shfaqën një grup burrash të fuqishëm dhe…

Ngjarja e 15 gushtit në Porto Palermo, ku Mihal Kokëdhima, pronar i një resorti që u shemb nga IKMT, sulmoi familjen e miliarderit spanjoll, Eugenio Galdon, bëri bujë jo vetëm në Shqipëri, por edhe përtej kufirit. Në dëshminë e dhënë ...

Read More »

Dëshmia e shoferit: Mihal Kokëdhima, djali i tij dhe kamarierët na rrethuan me thika kuzhine në dorë

Sjellja e gabuar për dy peshq zgare i kanë kushtuar shtrenjtë kushëririt të ish-deputetit të Himarës Koço Kokëdhima. Mihal Kokëdhima, tashmë ndodhet në burgun e Vlorës, ndërkohë ka humbur gjithçka që kishte krijuar në mënyrë të paligjshme dhe që fitonte ...

Read More »

Një tjetër ‘yll’ u shua! Humbje e madhe për gjithë shqiptarët! Ndërron jetë “Coli”

Shpëtim Zani, i njohur nga roli “Coli” në filmin “Debatik” ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak. Miqtë në rrjetet sociale kanë dhënë lajmin e trishtë për ndarjen e parakoshme nga jeta, i cili ka luajtur vetëm një ...

Read More »