Home . Aktualitet . Kronik (page 1195)

Kronik

Itali, shqiptari masakrohet me shkopinj e lihet i vdekur në fushë

BERGAMO – Masakrohet me shkopinj dhe e hedhin trupin në një fushë në Verdellino në Bergamo. Goditje shkopinjsh apo hekurash, që e kanë shpërfytyruar trupin duke e bërë që të mos njihej. Vetëm me anë të shenjave të gishtërinjve është bërë ...

Read More »

Përplasen dy automjete, plagosën 4 persona

TIRANE – Katër persona janë plagosur mbrëmjen e sotme, si pasojë e përplasjes së dy automjeteve në afërsi të fshatit Ibë në Tiranë. Burime nga policia bëjnë të ditur se një furgon është përplasur me një makinë dhe për pasojë kanë ...

Read More »

Vetvritet 70-vjeçari duke u hedhur në pus

Devoll- Një 70-vjeçar,  shtetasi Zia Hoxha është vetvrarë sot në fshatin Vranisht të Devollit, pasi është hedhur në një pus të thellë. Trupi i pajetë i viktimës është gjendur nga familjarët e tij të cilët kanë lajmëruar ambulancën, por goditja ka ...

Read More »

Prokuroria nxjerr urdhër arresti, drejt Tiranës ish prokurori i Pukës, kancelarja e sekretarja

Policia e Shkodrës në zbatim të urdhër arrestit të dhënë nga Prokuroria e Përgjithshme ka bërë shoqërimin e ish prokurorit të Pukës, Pëllumb Penci, ish kancerales dhe ish sekretares së tij. Sot forca të policisë kanë bërë shoqërimin e Prencit ...

Read More »

Prokuroria nis hetimet për vrasjen e Aleks Nikës

Tiranë– Prokuroria e Tiranës ka rifilluar hetimet për ngjarjet e 21 janarit, ku do të hetohet vrasja e Aleks Nikës dhe plagosja e 7 personave të tjerë, mes tyre edhe gazetari Fatos Mahmutaj. Rifillimi i hetimeve vjen pas një materiali ...

Read More »

U vranë teksa gjuanin për peshk. Familjarët, “Nuk ishin trafikantë, kërkonin bukën e gojës”

Pas ngjarjes së rëndë ku në një përplasje me policinë greke kanë mbetur të vrarë dy vëllezrit Çollaku, dhe një polic grek flasin familjarët e Elvis dhe Melsi Çollaku. Të afërmit deklarojnë se dy vëllezrit nuk janë trafikantë droge ashtu ...

Read More »

Viktimë e depresionit, vetvaret 45-vjeçari në oborrin e shtëpisë

Një 45-vjeçar me aftësi të kufizuara është gjetur i vetëvarur nga familjarët e tij, në një pemë në oborrin e shtëpisë në Peqin. Burime nga policia bënë të ditur se, të shtunën është gjetur i vetëvarur në pemën e oborrit ...

Read More »

Itali, tenton të qëllojë me thikë gruan në sy të fëmijëve, arrestohet shqiptari

Parma- Policia italiane ka shmangur një tragjedi në një familje shqiptare. Në pranga ka rënë një 36-vjeçar, i cili në prani të fëmijëve 6 dhe 8 vjeç ka tentuar të qëllojë me thikë gruan e tij. Shqiptari, ka ndjekur gruan e ...

Read More »

Rrogë 60 mijë lekë e pa sigurim jete, si e katandisi shteti repartin “RENEA”

Rritja financiare nis nga ju… Ju siguroj se do të bëjmë gjithçka për të përmirësuar kushtet tuaja vetjake dhe të familjes, të stërvitjes dhe punës suaj”. Këtë premtim bëri kryeministri Rama, vetëm pak ditë më parë gjatë takimit me forcat ...

Read More »

Atentat mafioz në qendër të Kukësit, plagoset rëndë 45-vjeçari

Një 45 vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri, mesditën e djeshme në qendër të qytetit të Kukësit, në rrethana që momentalisht janë të paqarta. Ngjarja ndodhi në afërsi të stacionit të autobusëve interurbanë të qytetit të Kukësit, kur Enver ...

Read More »