LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 1206)

Kronik

Xhaxhai i vëllezërve Çollaku: Policin grek e kishim mik, nuk e vranë nipat e mi

Vonon ekspertiza mje ko-ligjore, mbetet “mister” e vërteta e vrasjes së Melsi dhe Klevis Çollakut në kufirin shqiptaro-grek. Ndonëse ribërja e ekspertizës mjeko-ligjore për dy vëllezërit u realizua paraditen e së martës nga një grup specialistësh shqiptarë, ende nuk ka ...

Read More »

Hidhet nga kati i katërt 53 vjeçari, vuante nga depresioni

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës më konkretisht në lagjen nr.1 e njohur ndryshe si “Vollga”. Një 53 vjeçar me iniciale R.N., i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga kati i katërt i pallatit, duke gjetur ...

Read More »

Fier, arrestohet 44 vjeçari për prodhim dhe shitje të narkotikëve dhe armbajtje pa leje

Policia e Fierit ka bërë të mundur arrestimin në flagrancë të një 44 vjeçari i cili u kap me drogë. Astrit Lamaj me banim në Vjosë të Fierit u vu në pranga pasi gjatë kontrollit të ushtruar brenda në automjetin ...

Read More »

Grekët: Vëllezërit e vrarë, hajdutë e trafikantë

GREQI– Policia greke i akuzon 2 vëllezërit e vrarë në kufi si autorë të dyshuar të disa grabitjeve në fshatrat kufitare, teksa gjykata e Apelit në Janinë dënoi me 25 vjet burg një 30-vjeçar shqiptar që vrau çiftin e moshuar, ...

Read More »

Tiranë, kambistit i grabisin me mjete të forta 4 mijë euro

TIRANË – Grabitet pasi është qëlluar me sende të forta një kambist te zona e quajtur, “Kodra e Diellit” në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:40 dhe nga të dhënat e para mësohet se kambisti Gazmir Goga është sulmuar dhe ...

Read More »

Korçë, makina përplas për vdekje 16-vjeçaren, në kërkim autori

KORCE– Një 16-vjeçare ka humbur jetën pasi është përlasur nga një automjet. Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur “Dritat e e Verdha”, rreth orës 16:30. Pasi përplasi 16-vjeçaren, drejtuesi u largua me shpejtësi nga vendngjarja, duke mos i dhënë ...

Read More »

Arratiset pasi merr leje, ekstradohet nga Spanja 38 vjeçari shqiptar

Ditën e sotme është bërë i mundur ekstradimi nga Spanja për në Shqipëri i 38 vjeçarit Ervin Gjonça. I ekstraduari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Kavajës, në vitin 2012 ka marrë masën e sigurisë arrest në burg ...

Read More »

Tabaku kërkon rikthimin si gjyqtar, nesër seanca gjyqsore

Neritan Tabaku kërkon rikthimin në punë si gjyqtar. Kërkesa është bërë në Gjykatë e Lartë dhe ishte parashikuar për ditën e sotme, por prania në Kolegjin e Bashkuar e kreut të Gjykatës, Xhezahir Zaganjori dhe e Artan Brocit, ka bërë që ...

Read More »

Nikël, gjendet trupi i pajetë i 49-vjeçarit, dyshohet aksident rrugor

Një kufomë e seksit mashkull është gjetur në anë të aksit rrugor Nikël-Kamëz. Trupi i pajetë është pikasur nga kalimtarë të rastit, të cilët kanë lajmëruar policinë për viktimën. Nga ana e policisë siç raporton Noa.al, pas hetimeve intensive është ...

Read More »

Greqi, në gjyq vejusha e zezë shqiptare, Eva vrau tre burra

Greqi– Faktin e tmerrshëm se kishte vrarë të shoqin, e firmosi pardje paradite në orën 10:30 në hetuesinë e qytetit të Patrës, “Vejusha e Zezë”, 54-vjeçarja shqiptare Eva Zhanga. Minoritarja nga Saranda, e pagëzuar edhe me emrin Evangelina pranoi se ...

Read More »