LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 1213)

Kronik

Vrasja e adoleshentit. Babai autorit “Po ta dija konfliktin, mund ta evitoja”

Ndihem fajtor që nuk kam ditur gjë për konfliktin mes djemve në shkollë. Kishin 2 vjet që konfliktoheshin, kohët e fundit më shumë”. Kështu e ka nisur rrëfimin e tij për mediet Dritan Varaku, i ati i Edrin Varakut, djali ...

Read More »

Ditët e fundit të “Kompleksit Jon”

Kur kanë mbetur dhe dy ditë nga afati i vendosur prej INUK për largimin e banorëve nga komplesi “Jon”, në objekt kanë shkuar ekspertë të xhenios për të studjuar mënyrën e vendosjes së eksplozivit. Ekspertët kanë parë vendin dhe kollonat ...

Read More »

Një 18-vjeçar qëllon për vdekje babain

KRUJE- Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në fshatin Tapizë të Krujës. Një 18-vjeçar i identifikuar si Ardit Krashi,  ka qëlluar për vdekje, me sende të forta, babain e tij, Dali Krashi 64 vjeç. Ngjarja ka ndodhur ...

Read More »

New York, arrestohet polici me origjinë shqiptare për mitmarrje

Autoritetet amerikane arrestuan një polic shqiptar, i cili shërbente në “Queens” të New York-ut, pasi akuzohet se u vinte gjoba dhe merrte ryshfete disa bizneseve, mes të cilave edhe bizneseve të drejtuara nga shqiptarët në Nju Jork. Pak kohë pasi ...

Read More »

Fier, shpërthimet e “Banker Petroleum”, ngrihen banorët në protestë

Në Fier janë ngritur në protestë të shqetësuar për situatën e vështirë në të cilën ndodhen banorët e komunës së Zharrësit, duke bllokuar aksin rrugor Fier-Berat. Protesta ka filluar mbrëmjen e djeshme, nga ku 200 banorë kanë dalë në rrugë ...

Read More »

Aksident, vdes shoferi, plagoset rëndë nëna dhe fëmija 9 vjeç

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, ku një furgon mallrash me targa LA9016A, është përplasur me këmbën e një ure. Burime nga policia bëjnë të ditur se aksidenti ka ndodhur pranë fshatit Mirakë, dhe për ...

Read More »

“21 Janari”, policia dhunoi 116 protestues

Ish-shefa komisariati, shefa krimesh, rendi dhe inspektorë të ndryshëm policie janë vënë nën hetim nga prokuroria e Tiranës, pasi rezulton të kenë ushtruar dhunë fizike deri në torturë, ndaj demostruesve të 21 janarit. Bëhet fjalë jo për një rast, por ...

Read More »

Arrestohet vrasësi i gjimnazistit. Më ofendonte gjithmonë!

Një gjimnazist  është qëlluar për vdekje me armë zjarri mëngjesin e sotëm në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në shkollën “Beqir Çela” në Shkozet, ndërsa viktima është identifikuar si shtetasi Adriatik Toto, 17 vjeç,  nxënës i vitit të parë në shkollën e ...

Read More »

Vendimi, “burg për jetë” për Aldo Hoxhën, vrau për një varëse floriri

Gjykata vendosi sot dënimin me burgim për jetë për Aldo Hoxhën, 20-vjeçarit akuzuar për vrasjen e Fatbardha Tafës gjatë përpjekjes për t’i vjedhur asaj varësen e floririt. Vendimi është marrë gjatë seancës së sotme, në të cilën i pandehuri ka ...

Read More »

Ngjarjet pa autor, policia dhe prokuroria i kthehen dosjeve të vjetra

Drejtori i Policisë së Tiranës dhe kryeprokurori i Tiranës, bashkë me drejtuesit kryesorë janë takuar dhe kanë diskutuar për hetimin e ngjarjeve të vjetra. Takimi mes kreut të akuzës së kryeqytetit, Petrit Fusha dhe policisë, Adrian Çipa, është zhvilluar në ...

Read More »