LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 1214)

Kronik

U vranë teksa gjuanin për peshk. Familjarët, “Nuk ishin trafikantë, kërkonin bukën e gojës”

Pas ngjarjes së rëndë ku në një përplasje me policinë greke kanë mbetur të vrarë dy vëllezrit Çollaku, dhe një polic grek flasin familjarët e Elvis dhe Melsi Çollaku. Të afërmit deklarojnë se dy vëllezrit nuk janë trafikantë droge ashtu ...

Read More »

Viktimë e depresionit, vetvaret 45-vjeçari në oborrin e shtëpisë

Një 45-vjeçar me aftësi të kufizuara është gjetur i vetëvarur nga familjarët e tij, në një pemë në oborrin e shtëpisë në Peqin. Burime nga policia bënë të ditur se, të shtunën është gjetur i vetëvarur në pemën e oborrit ...

Read More »

Itali, tenton të qëllojë me thikë gruan në sy të fëmijëve, arrestohet shqiptari

Parma- Policia italiane ka shmangur një tragjedi në një familje shqiptare. Në pranga ka rënë një 36-vjeçar, i cili në prani të fëmijëve 6 dhe 8 vjeç ka tentuar të qëllojë me thikë gruan e tij. Shqiptari, ka ndjekur gruan e ...

Read More »

Rrogë 60 mijë lekë e pa sigurim jete, si e katandisi shteti repartin “RENEA”

Rritja financiare nis nga ju… Ju siguroj se do të bëjmë gjithçka për të përmirësuar kushtet tuaja vetjake dhe të familjes, të stërvitjes dhe punës suaj”. Këtë premtim bëri kryeministri Rama, vetëm pak ditë më parë gjatë takimit me forcat ...

Read More »

Atentat mafioz në qendër të Kukësit, plagoset rëndë 45-vjeçari

Një 45 vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri, mesditën e djeshme në qendër të qytetit të Kukësit, në rrethana që momentalisht janë të paqarta. Ngjarja ndodhi në afërsi të stacionit të autobusëve interurbanë të qytetit të Kukësit, kur Enver ...

Read More »

Policia kufitare vret 2 peshkatarë shqiptarë, dyshuan se ishin trafikantë. Vdes dhe një polic grek

Follorinë- Ka qenë fatale për dy shqiptarë dalja për peshkim mesnatën e djeshme në liqenin e Prespës së Vogël, në zonën e Follorinës, teksa bëhet e ditur se janë vrarë me armë zjarri nga policia kufitare greke, e cila ishte për patrullim rreth ...

Read More »

Godet 18 herë me thikë bashkëshortin, tenton të largohet me të dashurin, kunatin e viktimës

Dashuria ka “çmendur” një grua nga Fieri. Ndonëse nënë e dy fëmijëve, Ermira Xhaferraj ka vendosur t’i shkojë deri në fund lidhjes jashtëmartesore me kunatin e bashkëshortit të saj. Për të shijuar e lirë dashurinë, 27- vjeçarja ka planifikuar “zhdukjen” ...

Read More »

Dje, u arrestua për korrupsion, sot, lirohet mjeku Ilir Broqi

TIRANE- Gjykata e Tiranës ka liruar sot shefin e sektorit të kirurgjisë në QSUT, Ilir Broqi, i cili u arrestua një ditë më parë për korrupsion nga policia e kryeqytetit. Gjykata e cilësoi të paligjshëm arrestimin e mjekut Broqi, ndërsa vendosi ...

Read More »

Pallati i Bashës, ekspertët 1500 vrima tek kollonat e kompleskit

Ekspertët e xhenios dhe INUK pritet të hapin rreth 1500 vrima në kollonat e betonit të kompleksit “Jon”. Gjatë ditës së djeshme një grup eskpertësh ka kryer verifikimet e nevojshme, ndërkohë që ndërhyrja më e madhe do të kryhet në ...

Read More »

Hodhi trupin e pajetë në kanal dhe e mbuloi me mbetje urbane, 19 vite burg për adoleshentin

“19 vite burg”, ky është vendimi që ka marrë Gjykata e Pogradecit, ndaj 18-vjeçarit Xhensil Lipo, i cili një vit më parë vrau me mjete të forta dhe më pas hodhi në kanal trupin e 38- vjeçarit, Erjon Ibi. Në ...

Read More »