LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 18)

Kronik

Zbardhet vendimi i gjykatës: Izet Haxhia u transferua tek SPAK për shkak të ndryshimeve në Kodin Pena

Report Tv siguron vendimin e Gjykatës së Tiranës e cila transferoi dosjen “Hajdari” tek Krimet e Rënda dhe SPAK ku i pandehur për vrasjen e ish deputeti Azem Hajdari është Izet haxhiaj. Truproja i ish presidentit Sali Berisha kërkon pafajësinë ...

Read More »

Shqiptari fiton 1.3 milion dollarë dëmshpërblim

Një punonjës i një kroçere turistësh ka fituar luftën juridike kundër kompanisë pasi kjo e fundit refuzoi për t’i siguruar atij shpenzime mjekësore, megjithë dëmtimin serioz të shpinës dhe kurrizit ndërsa ai ishte në detyrë. Punonjësi do të fitojë plot ...

Read More »

Kapet nëndetësja me rreth 165 milionë $ k.okainë

Rojat bregdetare kanë kapur një nëndetëse me rreth 5500 kg kokainë në bord. Nëndetëset e drogës u kushtojnë trafikantëve nga 1 deri në 2 milionë dollarë për t’u prodhuar, por vlera e kokainës që transportojnë është shumë e lartë. El ...

Read More »

Dalin detajet t.ronditëse! Dritë mbi zhdukjen e Bleona Matës: Ja fakti i fortë që pritet të zbardhë ngjarjen!

Rrëmbimi i një fëmije 7-vjeçar nga fshati Goran i Mesem i Maqedonisë së Veriut që u trajtua ditën e sotme në emisionin “Pa Gjurmë” nxori në dritë një fakt i cili mund të zbardh zhdukjen e 6 vjeçares Bleona Mata ...

Read More »

Artan Hoxha ka fantazi të shfrenuar! Përmbys versionin dhe zbulon fakte të reja: Gomonet po ktheheshin nga Turqia pasi…

Gazetari Artan hoxha ka zbardhur detaje të reja nga operacioni që u zhvillua në ujërat greke, ku u ndaluan dy shqiptarë dhe një italian, si të dyshuar se po transportonin d.rogë drejt Turqisë apo ….nga Greqia në Turqi, gje që ...

Read More »

Tradhëti bashkëshortore brenda në makinë në mes të rrugës: G.rabitësit e fotografojnë e shantazhojnë dhe i marrin makinën

Mësohet se një çifti ishin duke kryer marrëdhënie s.eksuale brenda në makinën tip Fiat e gjatë momentit janë grabitjur me armë nga dy të rinj. Ngjarja e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në afërsi të Doganës në kryeqytet, ku ...

Read More »

Ish-deputeti Arben Ndoka kërkon ndryshimin e masës nga gjykata, ja vendimi

Kërkesa e ish-deputetit të PS-së për qarkun e Lezhës Arben Ndoka u rrëzua për herë të dytë nga Gjykata e Apelit të K.rimeve të Rënda. Trupa gjykuese la në fuqi vendimin “a.rrest shtëpie” të muajit maj. Ndoka u a.rrestua gjatë ...

Read More »

Video/ Veprim prej heroi, ish-polici “mbërthen” agresorin e armatosur në Kavajë: Mund të ndodhte katastrofa…

Përvoja 27-vjeçare si polic i dha kurajo për të ndërhyrë këtë mëngjes e për të shmangur një tragjedi. Ish-punonjësi i policisë Ymer Xhafa ishte ai që ndërhyri i pari dhe i hoqi kallashnikovin nga dora, 31 vjeçarit Fitim Baboçi, pasi ...

Read More »

Flet bullgari që iu falsifikuan dokumentet në kampionatin e Shkodrës: Nuk jam boksier, por futbollist

Humbja e jetës së sportistit bullgar të shtunën e kaluar në Shkodër, Boris Stancov, ka nxjerrë zbuluar një rrjet të madh mashtrimi nga trajneri menaxheri dhe vetë me sa duket Unioni i Boksit Bullgar. Isus Velichkov dokumenat e të cilin ...

Read More »

Historia e pabesueshme e grabitqarit të Londrës, fshatarit nga Gjormi i Vlorës që arriti t’iu vidhe 10 mln paund VIP-ave botërorë

Top Story ka udhëtuar drejt Londrës, kryeqytetin e Britanisë së Madhe, për të sjellë ekskluzivisht dhe për herë të parë me detaje e dëshmi, historinë e Astrit Kapaj… një prej hajdutëve më të jashtëzakonshëm në historinë e këtij vendi që ...

Read More »