LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 2)

Kronik

Si u pasurua Ndoja?! Nga i pastrehë dhe pedagog tek ‘Kristali’ në pronar i 23 shtëpive, dy lokaleve dhe disa garazheve!

Nga Adriatik Doci Prokurori Arian Ndoja, i cili ishte objektiv i një atentati disa ditë më parë tek rrethrrotullimi i Shkozeti, në deklaratën fillestare të pasurisë në vitin 2003, rezulton se nuk ka as banesë, ndërsa në vitin 2016 prokurori ...

Read More »

Moment emocionues! Mes lotëve dhe përqafimeve Alvin Berisha mbërrin në Itali dhe takohet me motrat dhe babain (Video)

Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar që u largua në dhjetor të vitit 2014 nga nëna që donte t’i bashkohej ISIS është bashkuar më në fund me motrat dhe babain e tij. I vogli, nëna e të cilit ka humbur jetën në ...

Read More »

Vjedhja e postës, policia godet grupin k.riminal: Pesë persona të ndaluar!

Policia ka zbardhur vjedhjen e filialit të postës në Krujë, ngjarje e ndodhur më 4 nëntor, si dhe ka bërë të mundur identifikimin dhe ndalimin e personave të përfshirë. Pas një pune intensive operative gjurmuese, të bërë nga strukturat e ...

Read More »

Në makinë udhëtonin krimi, shteti e populli dhe … e hëngri populli”

Analisti Arjan Vasjari e cilësoi atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja tipik mafioz, duke vërtetuar se tashmë vendi ka “mafien e saj autoktone”. Vasjari tha në emisionin “Real Story” në News 24 se ky atentat përshkruan në mënyrë simbolike se “në ...

Read More »

Banorët sërish në panik, një tjetër tërmet lëkund zonën e Korçës

Mbrëmjen e djeshme në orën 23:02 një tërmet me magnitudë 3.4 ka shqetësuar edhe alarmuar të gjithë banorët e zonës së Korçës. Mësohet e se epiqendra e këtij tërmeti ka qenë 17 kilometra larg qytetit të Korçës. Nuk raportohet për ...

Read More »

Pesë persona të përfshirë në atentatin ndaj prokurorit, zbardhet dëshmia Redjan Rrajës pas Gjykatës: Nuk e dinte se si…!

Kampione pështyme, gjaku dhe urine të mara nga Redjan Rraja janë dërguar në laboratorin e policisë shkencore pranë Ministrisë së Brendshme ku është kërkuar ekzaminimi dhe më pas krahasimi me pështymën që është gjetur në dy kapuçët e sekuestruar në ...

Read More »

Masa e sigurisë, Redjan Rraja tregon para gjykatës: Ja ku kam qenë në momentin e atentatit…ngjarjen e mësova nga mediat

Gjykata për Krime të Rënda ka lënë në burg Redjan Rrajan, si i dyshuari kryesor për atentatin ndaj Prokurorit Arjan Ndoja. Në orën 14:00 në Gjykatën për Krime të Rënda ka nisur seanca gjyqësore me dyer te mbyllura. Rraja ka ...

Read More »

“Le Iene” investigon “vajzat e trotuareve”: “Fitoj 10 mijë euro në muaj”…shqiptarja flet hapur dhe nxjerr prapaskenat e rënda

Emisioni investigativ italian “Le Iene” gjatë mbrëmjes djeshme ka sjellë në vëmendje historinë e mjaft vajzave shqiptare që punojnë në rrugët e Italisë si prostituta e shfrytëzohen në rrugë nga padronët e tyre po shqiptarë, të cilëve u detyrohen t’i ...

Read More »

Drejtori i postës në Krujë ku u grabitën 11 mln lekë është vëllai i deputetit të PS-së

Zbardhen detaje të reja për grabitjen e postës së Krujës mëngjesin e djeshëm. Report Tv mëson se drejtori i kësaj dege të Postës Shqiptare në Krujë është Xhelal Rraja, vëllai i deputetit të Partisë Socialiste Rrahman Rraja. Po ashtu i ...

Read More »

Të “vraposh” drejt v.dekjes! Ndodh ‘çmenduria’ në aksin Sauk-TEG gjatë mesnatës: Makina ‘fluturon’ me 200 km/h (Video)

Policia rrugore u pezulloi patentën drejtuesve të 10 automjeteve teksa po drejtonin makinën e tyre tej normave të lejuara. Gjatë orëve të vona të natës, këta persona tejkaluan normat e shpejtësisë duke lëvizur me mbi km/h. Një automjet që udhëtonte ...

Read More »