LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 20)

Kronik

Rrëzohet kërkesa e Izet Haxhisë për lirim nga burgu: Gjykata nuk i njeh kohën e dënimit në Turqi?!

Gjykata e Apelit në Tiranë ka rrëzuar kërkesën e Izet Haxhisë për lirimin nga burgu duke mos pranuar arsyetimin se ka tejkaluar afatet e paraburgimit. Haxhia, i akuzuar për vrasjen e deputetit demokrat Azem Hajdari e argumentonte kërkesën për të ...

Read More »

‘O llapaqen, o qen, o ndyrësirë, do e paguash! Plas keq sherri në ceremoninë e organizuar nga PD në Gjirokastër

Incident në ceremoninë përkujtimore të 76- vjetorit të betejës së Gërhotit ku u vranë 36 ballistë në përpjekje me pushtuesit italianë. Përkrahësit e Partisë së Ballit Kombëtar dhe Ballit Kombëtar Demokrat kanë kundërshtuar prezencën në këtë ceremoni të Artur Roshit, ...

Read More »

Tërmeti shkund Shqipërinë që në mëngjes

Një tërmet ka lëkundur mëngjesin e sotëm vendin tonë. Mësohet se rreth orës 4 të mëngjesit janë ndjerë lëkundje tërmeti me magnitudë 3.5 ballë të shkallës Rihter. Qendra Sizmologjike “Earthquake” bën me dije se tërmeti ka pasur si epiqendër Bulqizën. ...

Read More »

I v.ranë djalin në punë, ‘britma’ e heshtur e babait! I morën ëndrrat: Ç’më ka ngelur më mua?!

Baftjar Çela e ka të vështirë të flasë…Vrasja e të vetmit të familjes, djalit të tij 26-vjeçar mes 3 motrae i ka mbyllur derën e shtëpisë. Por megjithatë ai gjen forcë të flasë në emisionin “Me zemër të hapur” në ...

Read More »

Infermierja shqiptare sheh t.merr me sy, i v.des vajza në duar, teksa ndodhej në sallën e operacionit

Ishte e bindur se vajza e saj do ta kalojë procesin e lindjes me sukses si gjithë pacientet e tjera që i kalojnë nëpër duar. Prandaj vendosi që të futet në sallën e lindjes bashkë me të. Por infermierja nga ...

Read More »

Dokumenti: Ish-kryebashkiakja e LSI-së kallëzohet penalisht

Është kallëzuar penalisht ish-kryetarja e Bashkisë Prrenjas nga radhët e LSI-së, Miranda Rira. Kallëzimi ndaj saj është depozituar nga kryetari aktual i Bashkisë së Prrenjasit, Nuri Belba, ndërsa akuza që rëndon mbi të është ajo e shpërdorimit të detyrës. “Unë, ...

Read More »

Z.hdukja e kapitenit të jahtit në brigjet e Shëngjinit: Nisin h.etimet ndaj biznesmenit turk

Prokuroria e Lezhës kërkon që të verifikohet vërtetësia e dëshmisë së pronarit të mjetit lundrues Nedim Akyuz, që u gjet i braktisur rreth një javë më parë në ujërat shqiptare. Prokuroria në bashkëpunim me Policinë e Lezhës kanë nisur hetimet ...

Read More »

B.urg të përjetshëm për 16 kg h.ashash! Shqiptari gjykohet në Greqi pa avokat, thirrje dëshpëruese: O shtet i l*shit ku je…?

Gazetari Shpëtim Zinxhiria ka bërë sërish një apel për 54-vjeçarin Shaban Veizi, i dënuar nga drejtësia greke me burgim të përjetshëm për akuzën e trafikimit të 16 kg hashash. I dënuari ka kërkuar nga drejtësia e shteti fqinj shtyrjen e ...

Read More »

Foto/ Jahti i braktisur në Shëngjin, flet gruaja e kapitenit të zhdukur turk: Vajza pyet për babain dhe…

Tashmë disa ditë nga gjetja e një jahti të braktisur në Detin Adriatik dhe dokumenteve të kapitenit Sezgin Yavuz, ende nuk është gjetur asnjë gjurmë mbi vendndodhjen e shtetasit turk. Jahti me emrin “Atik Bey” u gjet i braktisur disa ...

Read More »

Zhdukja e turkut në jahtin luksoz: Dyshohet se u fik pajisja për radarët…mbërrin letër-porosia nga Mali i Zi

Kur kanë kaluar 5 ditë nga gjetja e jahtit luksoz të biznesmenit turk në brigjet shqiptare, ditën e djeshme autoritetet malazeze i kanë kthyer përgjigje zyrtare autoriteteve të vendit tonë, pas kërkesës që këta të fundit u bënë për itinerarin ...

Read More »