LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 21)

Kronik

Po shkonte të hapte dyert e m.ortit për v.dekjen e burrit! Pse ndodhi dje t.ragjedi në aksin Elbasan-Peqin me katër jetë të humbura?!

Aksidenti mes tre makinash në aksin rrugor Elbasan-Papër, është kthyer në një tragjedi të rëndë për një familje nga Gramshi, ku si pasojë e përplasjes kanë humbur jetën katër persona, anëtarë të një familjeje, dhe dy të tjerë kanë mbetur ...

Read More »

“I mori nënës sime 600 euro për emisionin”, qytetarja nxjerr SMS-të me Eni Çobanin dhe bën denoncimin e fortë për avokaten e njohur: Ti bën edhe presion!

Një qytetare ka denoncuar dhe ka hedhur akuza të rënda ndaj një personazhi të njohur publik. Denoncuesja ka dërguar një mesazh në redaksinë e JOQ ku tregon se pasi ka bërë një koment, ku ka dhënë opinionin e saj mbi ...

Read More »

Pas termetit vijnë përmbytjet: Autoritetet masa për evakuimin e banorëve të rrezikuar në Kamëz

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut të rëna gjatë orëve të mbrëmjes, në zonën e Kamzës, ka rrezik të shtuar për përmbytje. Autoritetet shtetërore ndodhen në terren dhe po punojnë për zgjidhjen e situatës. Në vendngjarje ndodhet edhe ...

Read More »

U ndalua për korrupsion… avokatja mbron mjekun: Djalë hero!

“Unë përveçse mjek, jam besimtar e agjëroj këtē muaj. Nuk i kam bërë keq askujt më beso, përkundrazi, vec kam ndihmuar sa herë më është dhēnë rasti. Nuk është e drejtë e gjitha kjo, por unë do të bëj durim ...

Read More »

Reshjet e dendura të shiut, përmbytje në qytetin e Laçit, rrezik edhe në Kamëz

Reshjet e dendura të shiut që kanë rënë gjatë mbrëmjes të së hënën kanë krijuar problemet e para jo vetëm në bllokimin e rrugëve por edhe në përmbytjet e banesave. Në qytetin e Laçit, përroi që kalon përmes qytetit ka ...

Read More »

DËSHMIA/ “Babale”, zbulohen të tjera fakte tronditëse për Salianjin nga gjyqi: Florenc Hoxha ishte sekseri i Salianjit, kisha frikë mos më v.risnin

Fredi Alizoti, i pandehur për akuzën e kallëzimit të rremë pasi tek audio-përgjimi pati rolin për të bërë zërin e Agron Xhafës vëllait të ish-ministrit Fatmir Xhafa, ka rrëfyer se është ndier i kërcënuar nga ish-deputeti i PD Ervin Salianji ...

Read More »

“Një nga a.ksidentet më të rënda të viteve të fundit në Elbasan”: Ja çfarë ndodhi sot në Papër!

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Papër në rrugën Elbasan – Peqin. Në këtë aksident janë përfshirë 3 automjete. Gazetari Fatmiri Popja raporton për “Balkanweb” se katër persona kanë mbetur të v.dekur në vend, ndërsa 2 janë plagosur. Viktimat ...

Read More »

Paniku mbrëmë në Tiranë pas lajmit për tërmetin: Ja çfarë shkruajnë mediat italiane!

tek qytetarët me lajmin të rreme. Flitej për rrezikun e një tërmeti të fuqishëm që sipas tyre do godiste vendin në orën 23:30. Kjo gjë shkaktoi panik tek qytetarët. Ata u larguan nga shtëpitë duke dalë nëpër rrugë dhe sheshe ...

Read More »

Atentat b.andës së Hakajve, v.ritet Shpresa Basha, p.lagoset Mariglen Haka

Një vrasje ka ndodhur në Fushë-Krujë Rreth orës 23:50, policia është njoftuar se në fshatin Zezë, Krujë janë plagosur me armë zjarri shtetasit M.H., dhe Sh.B. Shtetësja Sh.B., ka ndërruar jetë ndërsa shtetasi M.H., ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë ...

Read More »

Vijon ankthi, tjetër tërmet “dridh” vendin në orët e para të mëngjesit

Shqipëria po kalon orë paniku, teksa vijojnë lëkundjet e tërmetit. Pas tërmetit tronditës 5.8 ballë të shkallës Rihter, pasditen e kaluar, janë ndjerë dhe një sërë lëkundjesh të tjera gjatë gjithë natës dhe në orët e para të mëngjesit të ...

Read More »