LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 22)

Kronik

Kush janë dy përfaqësueset e SHBA që ndoqën gjyqin maratonë ndaj Saimir Tahirit, u larguan pas ish-ministrit

Gjyqi maratonë ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri ka tërhequr vëmendje të madhe brenda dhe jashtë Shqipërisë. Pas më shumë se 12 vitesh, Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të dënojë ish-ministrin për shpërdorim detyre me 5 vite burg, dënim që i ...

Read More »

A.rrestohet Sali Berisha në Pejë

Gjykatësi i Gjykatës Themelore në Pejë, i quajtur Sali Berisha është vënë në pranga nga Policia e Krimeve Ekonomike. Arrestimi i këtij Gjykatësi është bërë për shkak se akuzohet për veprën penale të shpërdorimit të detyrës. Arrestimi i gjyqtarit të ...

Read More »

“Procesi i shekullit”, Saimir Tahiri ironizon Prokurorinë dhe Gjykatën: U katandis kokoshi një thellë!

Disa herë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i ka këshilluar gazetarët të ruhen nga kushërinjtë. Kjo ka qenë në fakt ironia dhe sarkazma e Tahirit pasi ka mësuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë të K.rimeve të Rënda, që ...

Read More »

VIDEO/ Tahiri trondit të gjithë me deklaratën e tij dhe bënë paralajmërimin e fortë para dyerve të gjykatës

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së K.rimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri. Ai vetë pas dhënies së vendimit, ku u dënua me 3 vite e 4 muaj, për shpërdorim ...

Read More »

K.rimet e Rënda shpallin fajtor ish-ministrin Saimir Tahiri, ja sa vite dënohet

Gjykata e K.rimeve të Rënda ka vendosur masën e dënimit 5 vite b.urg konvertuar në 3 vite e 4 muaj b.urg shërbim prove, dënim me kusht. Ka rënë akuza e grupit të strukturuar k.riminal. Ai nuk do të kryejë asnjë ...

Read More »

PROFIL/ Kush është treshja e gjyqtarëve që ka në dorë fatin e Saimir Tahirit

Fati i Saimir Tahirit vendoset nga gjyqtarët Flora Hajredinaj, Ardit Mustafaj dhe Irena Gjoka. Flora Hajredinaj është kryesuesja e trupës së gjyqtarëve, e cila ka në shqyrtim dhe dosjen ndaj Klement Balilit. Ndërkohë që kjo gjyqtare ka shqyrtuar dhe çështjen ...

Read More »

Saimir Tahiri nuk a.rrestohet sot, avokati i njohur zbulon arsyen

Në këto momente ende pritet që gjyqtarët të japin vendimin për ish-ministrin Saimir Tahiri tek K.rimet e Rënda. Avokati i njohur Saimir Vishaj sqaron se në gjykimin e shkurtuar nuk do të thotë që pranohet fajësia. Ai shprehet se edhe ...

Read More »

Shqipëria me sy nga televizori për çështjen “Tahiri”, ja çfarë po ndodh tek K.rimet e Rënda

Rifillon seanca tek gjykata e K.rimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Këto janë minutat vendimtare, pasi pritet të jepet vendimi për ish-ministrin. Mësohet se forcat e policisë kanë marrë masa të rrepta sigurie, madje kanë kontrolluar edhe ...

Read More »

Gazetari hedh dritë mbi trupën gjykuese që do të jap vendimin për Tahirin: Po monitorohen!

Gazetari Artan Hoxha u shpreh se vendimi për Saimir Tahirin nuk do të bazohet te k.anabizimi i vendit në 2016, por te provat që prokuroria dorëzoi për ish-ministrin. “Sigurisht që trupi gjykues nuk e ka të lehtë se është në ...

Read More »

I kërkoi studentes favore s.eksuale në këmbim të notës, përfundon në spital pedagogu Denis Himçi

Pedagogu që u shfaq në video-skandalin e transmetuar në emisionin Stop është shtruar me urgjencë në pavionin e kardiologjisë në QSUT. Mësohet se Denis Himçi ka pasur shqetësime në zemër dhe është dërguar në spital me urgjencë. Mjekët kanë konstatuar ...

Read More »