LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 3)

Kronik

Vdekja e italianit! Familjarët denoncojnë dhe kërkojnë të zbardhet e vërteta: Italia nis hetimet ndaj mjekëve shqiptarë që nuk kishin asnjë detyrim, përveçse moral, për turistin në kroaçer

Prokuroria e Padovas ka nisur hetimet mbi vdekjen e 33-vjeçarit italian që pësoi frakturë në kokë pas rrëshqitjes në bordin e kroçierës që po lundronte pranë brigjeve shqiptare me destinacion Kroacinë. Pritet të hetohet dhe protokolli mjekësor i ndjekur nga ...

Read More »

Zbardhet dinamika e plotë dhe emrat e grupit k.riminal që v.ranë ish-policin Santiago Malko

Policia e Shtetit ka shpallur në kërkim 5 persona si të implikuar në v.rasjen e ish-policit Santiago Malko, e ndodhur rreth dy javë më parë në zonën e Kinostudios në Tiranë. Personat e shpallur në kërkim janë Erlis Duka, Ilir ...

Read More »

Prokuroria kërkesë Mark Babanit për të dhënë shenjat e gishtave pranë organit të akuzës

Pas akuzave të Partisë Demokratike, Prokuroria e Përgjithshme i ka kërkuar kreut të Bashkisë Vau i Dejës, Mark Babani, dorëzimin e shenjave të gishtave. Kërkesa i është nisur Babanit me postë, ndërsa i kërkohet që shenjat e gishtave të dorëzohen ...

Read More »

“Unë jam engjëlli yt mbrojtës”, a.rrestimi i pedagogut që kërkoi favore nga studentja, policia nxjerr detajet

Policia jep detaje për arrestimin e pedagout të Universitetit të Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”, Denis Himçi. Pedagogu u arrestua mbrëmë menjëherë pas transetimit të emisionit ‘Stop’ në Tv Klan, ku dëgjohej teksa i kërkonte favore seksuale një studenteje më këmbim të ...

Read More »

Pedagogu “qejfli” me makinë luksoze që i’a k**koi studentes për provimet vëllai i sekretarit të PD në Elbasan! Ndalohet nga policia

Policia e Elbasanit ka shoqëruar në komisariat vëllanë e sekretarit të PD në Elbasan, Blendi Himçi, Denis Himçi, pedagog në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Shoqërimi i Denis Himçit ka ardhur pas një videoje të publikuar në media ku ai ...

Read More »

Dosja ‘Babale’/Fredi Alizoti: Salianji na premtoi 200 mijë euro, por nuk na i dha! Prandaj tregova të vërtetën

Nga Arsen Rusta Audio-përgjimi njohur si dosja Babale është planifikuar nga Albert Veliu dhe Fredi Alizoti prej vitit 2017 me premtimin se ish-deputeti Ervin Salianji do t’i jepte atyre 200 mijë euro. Është ky rrëfimi i Fredi Alizotit para gjykatës ...

Read More »

Mashtrimet në Fondin Besa, ja si u rritën në mënyrë të frikshme kreditimet nga viti në vit, Gent Sejko mbyll sytë përballë skandaleve

Dalin në dritë shifrat zyrtare sa i takon batërdisë së Fondit Besa me kreditimet. Pak javë më parë u arrestuan 7 punonjëse, të cilat rrisnin fiktivisht kreditë dhe përmes kësaj skeme përfituan 3.7 milionë euro. Disa prej tyre u liruan ...

Read More »

Hajdutët nuk kanë frikë as nga Zoti, vidhet kisha në Palasë

Persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur një shumë parash në kishën “Shën Dhimitrit” në Himarë. Ngjarja në fjalë ka ndodhur në Palasë. Burime zyrtare nga policia e Vlorës bënë me dije se autorët kanë arritur të vjedhin një sasi parash ...

Read More »

Si u organizua v.rasja e Santiago Malkos në lokalin e famshëm në Tiranë?! “Çohuni çuna se kemi punë”! “Punëtorët” tashmë të njohur në kërkim

Plani për vrasjen e ish-policit Santjago Malko u thur në bodrumin e një lokali në zonën e Freskut, që rezulton të jetë në pronësi të dy vëllezërve me rekorde të theksuara kriminale në trafikun e drogës. Detaji u zbulua në ...

Read More »

V.rasja e ish-policit Santiago Malko, zbulohet roli i Blendi Tetës

Detaje të reja kanë dalë për v.rasjen e ish-policit më 27 gusht, Santiago Malkos. Dyshohet se 39-vjeçari Blendi Teta, i cili u a.rrestua pasditen e djeshme ka qenë informatori i v.rasësve të ish-policit. Dyshohet se 39-vjeçari ka informuar v.rasësit për ...

Read More »