Home . Aktualitet . Kronik (page 30)

Kronik

Breshëri p.lumbash në Durrës, v.ritet një person në një atentat

Një person ka mbetur i v.rarë pas një atentati me a.rmë zjarri që i është bërë mesditën e sotme në lagjen nr. 18 në qytetin e Durrësit. Burimet bëjnë me dije se personi që është e.kzekutuar ka qenë në mes ...

Read More »

Shpërthimi i bombulës së gazit në ish-Bllok i merr j.etën pronares së argjendarisë, në gjendje të rëndë dhe i shoqi

Në QSUT, në repartin e djegieplastikës është ndarë nga jeta Alma Pirra, 43 vjeçarja, pronarja e argjendarisë që shpërtheu në zonën e ish-Bllokut, nga rrjedhja e bombulave të gazit të dyqanit ngjitur me të. Nga po i njëjti pavion, mendohet ...

Read More »

VIDEO/ Sherr masiv në plazhin e Shëngjinit, plasin grushtet e shkelmat mes burrave dhe grave në plazh

Pas sherrit dhe degradimit të përdorimeve të a.rmëve disa ditëve më parë në një zonë shumë të njohur në Jalë, në një lokal ku frekuentohej nga personat VIP. Një tjetër ngjarje e r.ëndë është shënuar në Shëngjin. Mes turistëve ka ...

Read More »

Zbulohet emri i ish-zyrtarit të lartë të PD që iu bllokuan 1.5 milionë euro pasuri

Në 2011, ish drejtori i ALUIZNI Shaban Memia shkarkon Ferdinand Shehun nga detyra e drejtorit të ALUIZNIT. 8 vite më vonë, emri i Ferdinand Shehut del në skenë sërish. Aq shumë leke ka bërë ky funksionar te ALUIZNI, sa organet ...

Read More »

Berisha kthehet në karagjoz dhe turpëron veten: Qytetari italian më dërgoi video të avionëve me d.rogë nga brigjet e Kavajës

Ish-kryeministri ka publikuar një video, ku një avion është duke qarkulluar në ajër pasi sipas tij është koha e korrjes së h.ashashit. “Koha e korrjes se mallit filloi! Avionët e n.arko-flotës te m.afies së d.rogës vijnë e shkojnë në K.anabistan! ...

Read More »

Tentoi t’i transferonte jashtë vendit 1.5 milion euro, a.rrestohet ish-zyrtari i Agjencisë së Legalizimeve

Një ish-zyrtar i administratës shtetërore gjatë viteve 2006-2011 është a.rrestuar nga Policia, pasi akuzohet për pastrim parash. Personi i a.rrestuar, identiteti i të cilit ende nuk dihet, ka tentuar që të transferonte 1 milionë euro jashtë vendit. Policia njofton se ...

Read More »

Arben Çukon, ish-deputeti i PS-së u b.urgos pa asnjë provë nga prokuroria! Gjykata vendos…

Për Arben Çukon, ish-deputetin e PS-së Gjykata ka ndryshuar masën e sigurisë, nga “arrest shtëpie” në “detyrim paraqitje”. Arben Çuko u akuzua për korrupsion dhe dhëie ndihë një të burgosuri për transferim kur Çuko ishte Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve ...

Read More »

Nuk kanë të ndalur tërmetet, raportohen të tjera lëkundje të fuqishme

Pas Korçës një tërmet i fuqishëm ka rënë në Kastoria në Greqi. Tërmeti ishte 4.5 ballë i shkallës Rihter me një fokus 36 kilometra në perëndim të qytetit dhe një thellësi fokale prej 8.2 kilometra. Disa minuta më vonë, shumë ...

Read More »

Dakos iu ndalua hyrja në SHBA, Artan Hoxha tregon arsyet dhe hedh dyshimet: Kanë përzgjedhur Dakon për të çuar një mesazh shumë më lart

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka deklaruar se vendimi i Departamentit Amerikan të Shtetit për Vangjush Dakon është një mesazh me goditje të lartë. Hoxha në emisionin “45 minuta”, ka kujtuar kohën kur u përfol për refuzimin e vizës amerikane për ...

Read More »

Nuk ka më “akullore” Durrësi për Amerikën, DASH shpall “non grata” Vangjush Dakon

Departamenti Amerikan i Shtetit ka shpallur non grata ish-kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako. Sipas DASH, theksohet se SHBA-të kanë informacion të besueshëm se Dako, ka qenë i përfshirë në korrupsion të rëndësishëm gjatë mandatit të tij si kryetar. Theksohet gjithashtu ...

Read More »