LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 4)

Kronik

Kërkoi divorcin nga burri pasi rrahu kryetaren e vetingut, prokurorja Elizabeta Imeraj: Pse nuk më treguan?!

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elizabeta Imeraj, deklaroi të mërkurën se kishte kërkuar ndarjen nga bashkëshorti, pasi ky i fundit ishte treguar ‘neglizhent’ ndaj saj dhe nuk i kishte treguar për konfliktin me një prej anëtareve të trupës gjykuese të ...

Read More »

Ekspertët e hetimit Gjermanë zbarkojnë në Tiranë: Arrestohet polici laçian

Një efektiv nga Laçi është arrestuar nga policia pasi shiste sende të vjedhura nga vëllai i tij në Gjermani. Bëhet fjalë për punonjësin e Policisë Rrugore me iniciale E.I., 32 vjeç, banues në Laç. Ai akuzohet për veprën penale “Pastrimi ...

Read More »

“Shfarosini, ne jemi grekë”! Thirrjet në përkujtimin e ekstremistit Kacifas detyrojnë prokurorinë të filloi hetimet ndaj nënës së tij

Artan Hoxha i ftuar mbrëmjen e djeshme ne emisionin ‘Top Show’ ka zbuluar detaje të rënda për vrasjen e Kostandino Kacifasit. Teksa ishin duke folur për homazhet, Artan Hoxha u shpreh se pas thirrjes kundër shqiptarëve, Prokuroria e Gjirokastrës ka ...

Read More »

Aksion i madh policor në Lazarat, arrestohen 4 persona të shpallur në kërkim

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar katër persona të shpallur në kërkim, kryesisht për veprat penale të kultivimit të lëndëve narkotike. Mësohet se arrestimet kanë ardhur si pasojë e një aksioni të madh nga policia në orët e para të mëngjesit ...

Read More »

Panë ndeshjen e futbollit me paratë e biznesmenit, gjykata dënon me 9 vite burg 3 gjyqtarët e Apelit Durrës

Gjykata për Krime të Rënda ka dënuar me nga 3 vite burg tre gjyqtarët e Apelit të Durrësit, Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Çeno dhe dy vite burg biznesmenin Namik Sadiku të akuzuar për korrupsion. Por, për shkak se ...

Read More »

Lëkundje të forta tërmeti në juglindje të vendit vend, banorët në panik (Foto)

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në qytetin e Korçës. Mësohet se lëkundjet kanë shkaktuar panik tek banorët. Nuk dihet nëse ka dëme nga tërmeti. Pak javë më parë, vendi u shkund nga një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 5.7 ...

Read More »

Përralla të medias angleze apo mburrje e këtij mjerani?! Fiton 17 mijë paund për 1 udhëtim me kamion drejt Anglisë? Shtëpia “haur” dhe babai në Has i pamundur për të shlyer borxhet që mori për të birin (Foto)

Të gjithë në Has e shohin të ardhmen në Angli. Nuk kanë frikë se mund të rrezikojnë edhe jetën në udhëtime të frikshme në të zezë: Klandestinë në një kalim ilegal , fshehur nëpër kamionë me çmim goxha të majmë: ...

Read More »

Agim Kajmaku letër kryeprokurores Arta Marku: Greqia më shpalli të pafajshëm, ja vendimi!

Kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, i ka dërguar dje një letër kryeprokurores Arta Marku, pas lajmit të publikuar nga Partia Demokratike, se Prokuroria e Përgjithshme ka arritur në përfundimin që Agim Kajmaku është shtetasi Jorgo Toto, i arrestuar në Greqi ...

Read More »

Jashtë abuzimeve të kazanëve mediatik, vendimin i zbardhur nga gjykata: Për Tahirin s’ka prova që e lidhin me Habilajt

Pavarësisht se nuk ka elemente provues për të mbështetur përgjimet ambjentale të Habilajve, ka prova dhe indicje që tregojnë një situatë marrëdhëniesh apo lidhjesh të qëndrueshme të të pandehurit, Saimir Tahiri me të pandehurin Moisi Habilaj. Kështu shprehet Gjykata e ...

Read More »

Izet Haxhia merr vendimin e papritur, avokati zbardh detajet

Avokati Idajet Beqiri tha se Izet Haxhia ka paralajmëruar një grevë urie dhe nuk do ta ndërpresë deri sa të lejohet të japë të gjitha deponimet e tij. “Kur ndërpreu deponimet në Prokurori e respektonin shumë mirë, sa filloj sërish, ...

Read More »