LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 40)

Kronik

Tahiri del sërish para gjykatës: Skandaloze, si mund të humbin letrat në Prokurori

Javën që kaloi ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri bëri një deklaratë të fortë pas shtyrjes së gjyqit për të tretën herë te K.rimet e Rënda. Në seancën e herës së kaluar u tha se prokuroria ka humbur 3 fashikuj. ...

Read More »

Festim Lato u e.kzekutua para shtëpisë?! Policia holandeze reagon, ngjarja merr kthesën e madhe

Policia holandeze ka reaguar për herë të parë pas lajmit se presidenti i vetëshpallur i Republikës së Çamërisë, Festim Lato, është vrarë në Holandë. Në njoftimet në faqen e tyre zyrtare në Twitter, efektivët holandezë shkruajnë se viktima nuk është ...

Read More »

Çfarë shkruajtën mediat e huaja për Festim Laton: “Marrëveshje të fshehura dhe ushtri kreditorësh nga pas”

Mediat holandeze kanë raportuar lajmin e v.dekjes së Festim Latos, presidentit të vetëshpallur të Çamërisë. Në artikullin e publikuar nga media holandeze thuhet se pas Latos ishin vënë pas një numër kreditorësh dhe se ai ishte deklaruar i falimentuar në ...

Read More »

Në shtator nis a.rrestimi i politikaneve: Në Shqipëri do të fillojë çmontimi i korrupsionit dhe lidhjeve me k.rimin në nivel të lartë

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi, në intervistë për DW paraqet argumentet pse me SPAK-un në Shqipëri do të fillojë çmontimi i korrupsionit dhe lidhjeve me k.rimin në nivel të lartë. DW: Z. Ibrahimi, Këshilli i Lartë ...

Read More »

Kreu i KLP-së plas “b.ombën”: SPAK nis punën në shtator me ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi ka deklaruar se në fund të shtatorit ose në fillim të tetorit, SPAK-u do të jetë gati për të nisur punën me dosjet e nxehta. Në një intervistë për DW, emri ...

Read More »

Kush ishte Festim Lato, presidenti i vetëshpallur i republikës së Çamërisë, që tërhoqi vëmendjen e mediave brenda dhe jashtë vendit

Festim Lato, Presidenti i vetëshpallur i republikës së Çamërisë, prej 25 vitesh jetonte në Holandë. Ai njihej si biznesmen, por edhe si një ndër aktivistët më në zë për çështjen çame. I lindur në Vlorë, Lato, ishte zhvendosur në Holandë, ...

Read More »

Dalin detajet e rënda të v.rasjes së Festim Latos në Holandë: E ftuan për kafe dhe e e.kzekutuan tek dera e shtëpisë,

Zbardhen detaje nga v.rasja e Festim Latos në Holandë, i vetëshpallur president i Çamërisë. Sipas burimeve të policisë holandeze, mësohet se mbrëmë në darkë dy persona e kanë ftuar për kafe Festim Laton. Ai sapo ka dalë në prag të ...

Read More »

VIDEO/ Dalin pamjet e rënda të a.ksidenteve f.atale në Shqipëri, udhëtoni me kujdes mesazhi i drejtorit të Policisë Rrugore

Drejtori i Policisë Rrugore Mitat Tola ka publikuar mbrëmë në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, 9 video reale nga a.ksidentet që kanë ndodhur në Shqipëri kohët e fundit. Në formën e një mesazhi sensibilizues Tola bëri ...

Read More »

Gruaja e Theodhori Sollakut nën hetim për shpërdorim detyre

Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimet për shpërdorim detyre për gjyqtaren e Apelit të Tiranës Zeqine Sollakut, gruan e ish-prokurorit të Përgjithshëm Theodhori Sollaku. Mësohet se Sollaku është nën hetim për akuzën e shpërdorimit të detyrës. Padia ndaj saj është ...

Read More »

Ngjarje e paprecedent në Volos: Ishin duke drekuar në shtëpi, shqiptari i dehur v.ret të zotin e shtëpisë në sy të fëmijëve

Një shqiptar, baba i dy fëmijëve është vrarë sot në Greqi nga miku i tij. Mediat greke shkruajnë se ngjarja ka ndodhur në Nea Anchialos, ku dy burrat me origjinë shqiptare, të njohur mes tyre po drekonin në shtëpi. Por ...

Read More »