LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 5)

Kronik

Përralla të medias angleze apo mburrje e këtij mjerani?! Fiton 17 mijë paund për 1 udhëtim me kamion drejt Anglisë? Shtëpia “haur” dhe babai në Has i pamundur për të shlyer borxhet që mori për të birin (Foto)

Të gjithë në Has e shohin të ardhmen në Angli. Nuk kanë frikë se mund të rrezikojnë edhe jetën në udhëtime të frikshme në të zezë: Klandestinë në një kalim ilegal , fshehur nëpër kamionë me çmim goxha të majmë: ...

Read More »

Agim Kajmaku letër kryeprokurores Arta Marku: Greqia më shpalli të pafajshëm, ja vendimi!

Kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, i ka dërguar dje një letër kryeprokurores Arta Marku, pas lajmit të publikuar nga Partia Demokratike, se Prokuroria e Përgjithshme ka arritur në përfundimin që Agim Kajmaku është shtetasi Jorgo Toto, i arrestuar në Greqi ...

Read More »

Jashtë abuzimeve të kazanëve mediatik, vendimin i zbardhur nga gjykata: Për Tahirin s’ka prova që e lidhin me Habilajt

Pavarësisht se nuk ka elemente provues për të mbështetur përgjimet ambjentale të Habilajve, ka prova dhe indicje që tregojnë një situatë marrëdhëniesh apo lidhjesh të qëndrueshme të të pandehurit, Saimir Tahiri me të pandehurin Moisi Habilaj. Kështu shprehet Gjykata e ...

Read More »

Izet Haxhia merr vendimin e papritur, avokati zbardh detajet

Avokati Idajet Beqiri tha se Izet Haxhia ka paralajmëruar një grevë urie dhe nuk do ta ndërpresë deri sa të lejohet të japë të gjitha deponimet e tij. “Kur ndërpreu deponimet në Prokurori e respektonin shumë mirë, sa filloj sërish, ...

Read More »

Shumica e 39 v.iktimave të frigoriferit në Londër vietnamez nga e njëjta zonë: Prindërit fajësojnë t.rafikantët

Familjarët e 39 viktimave të kamionit në Angli quajnë trafikantët “të ligj dhe mizorë”. Një prej tyre, Nigen Than Li u detyrua të japë ADN-në e vet për të ndihmuar me identifikimin e të birit 33-vjeçar. Familja e djalit që ...

Read More »

Kapet me d.rogë, a.rrestohet djali i kryebashkiakut të Bulqizës: Nuk e njihni ju babain tim?!

Djali i kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla, Enio Alla është a.rrestuar nga policia pas një kontrolli të befasishëm. Ai është ndaluar nga blutë e kryeqytetit dhe pas kontrollit të ushtruar në makinën e tij i është gjetur 5.5 gramë h.ashash. ...

Read More »

Prokuroria lojë provash me dosjen Tahiri: Bashkëpuntorët dhe persona të tjerë flasin për dhurata dhe para

Ditën e sotme është zbardhur dosja voluminoze që shpalli fajtor ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin. Gjykata e K.rimeve të Rënda rendit disa prej situatave që faktojnë sipas saj lidhjet me Habilajt. “Pavarësisht se nuk kanë rezultuar element provues për të ...

Read More »

Zbardhet vendimi me 140 faqe argumente për Saimir Tahirin

Gjykata e Shkallës së Parë për K.rime të Rënda ka zbardhur vendimin e dënimit ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili është marrë më 19 shtator. 49 ditë pritje, kanë bërë që tre gjyqtarët Flora Hajredinaj, Ardit Mustafaj dhe ...

Read More »

Preferon me avion apo kamion?! T.rafikanti shqiptar me 17 mijë paundë të kalon në Angli, dhe ngushëllon për 39 viktimat e kamionit: Ka qenë e shkruar!

Një trafikant shqiptar njerëzish që qesh me tragjedinë e 39 emigrantëve të gjetur të vdekur në një kontejner transportues duke thënë: “thjesht shorti i fatit”. Me këtë titull të madh është hapur një nga gazetat më të mëdha britanike këtë ...

Read More »

E përplasën me autobus dhe e tërhoqën zvarrë me furgon! Kushërira e tij thyen zemrat e të gjithëve: Kam ngrirë!

Ai kishte pak kohë që kishte nisur si shpërndarës me motor në një Fast-Food dhe teksa po çonte porosinë në destinacion u përplas për vdekje nga një autobus dhe më pas u shtyp nga një furgon, i cili e mori ...

Read More »