LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik (page 50)

Kronik

Shpërthim eksplozivi në Shkodër, shkak dyshohen borxhet

Një shpërthim ka ndodhur rreth mesnatës në qepenin e garazhit të shtëpisë së një 29-vjeçari në lagjen “Salo Halili” në Shkodër.  Sipas policisë lënda plasëse është vendosur në qepenin dhe përveç dëmeve materiale nuk ka të lënduar në njerëz. Nga ...

Read More »

Tragjike në Durrës/ Hidhet nga kati i tetë i pallatit, humb jetën 36-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e sotme Durrësin, ku një 36-vjeçar është hedhur nga kati i tetë i një pallati, duke gjetur vdekjen e menjëhershme. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton për ‘BalkanWeb’ se ngjarja është regjistruar në lagjen nr.6 të qytetit ...

Read More »

A do jenë fletëthirrjet fundi i Berishës?! Krimet e Rënda e thërrasin të dëshmojë për çështjen Shullazi

Sali Berisha do të paraqitet në seancat e ardhshme për të dëshmuar në gjyqin kundër Emiljano Shullazit. Përveç ish-kryeministrit do të paraqiten për të dëshmuar edhe Ardian Çipa dhe Marsida Musai me vendim të Gjykatës së Krimeve të Rënda dhe kërkesë ...

Read More »

10 arsyet pse G.D është Grida Duma

Ervin Salianji ka dhënë një prononcim për emisionin “Stop”, pas skandalit të bisedave erotike në parlament. Ai është përpjekur të justifikohet, duke thënë se personi me të cilin shkëmbente mesazhe erotike, nuk është Grida Duma. Salianji thotë se në fakt ...

Read More »

EMRAT/ Goditet grupi që shpërndante drogë afër shkollave në Tiranë, ja si vepronin

Tre persona jane vene ne pranga, si pjese e nje grupi që shpërndante lëndë narkotike në afërsi të shkollave. Policia ben me dije se ka arrestuar shtetasit Isuf Haka, Jurdjan Kondili dhe Armando Durishti, si dhe ka sekuestruar 68 doza më lëndë narkotike ...

Read More »

Drama e nënës me 3 fëmijë në Kamëz: Helmi s’ma mori shpirtin, vjehrra më këputi litarin kur tentova të vrisja veten

Një muaj më parë Autoriteti Shëndetësor Rajonal Tiranë publikoi një studim me fakte tronditëse të realizuar në 15 shkolla të prefekturës Tiranë, e ku 80 nga 800 fëmijë të intervistuar të moshës 8 vjeç deklaronin se ushqeheshin me vetëm një ...

Read More »

Policia kontroll blic në shtëpinë e vjehrrit të Balilit

Policia e Shtetit ka ushtuar sot një kontroll në banesën e Avni Veizit në Delvinë. Ky i fundit është vjehrri i Klement Balilit, i shpallur në kërkim, duke qene se dyshohet se është koka e trafikut ndërkombëtar të drogës nga ...

Read More »

Ja kush është hackeri shqiptar që grabiti “në grup” 530 milionë dollarë i arrestuar sot!

Policia ka finalizuar me sukses një operacion të iniciuar nga SHBA, në bashkëpunim me disa shtete, për arrestimin e një pjesëtari të një organizate kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud”. Policia bën të ditur se është vënë në pranga ...

Read More »

Misteri i prostitutave të “lumtura”: 350 paund në ditë, fytyra të çara e përdhunime?! (Foto)

E vërteta rreth grave në dritaret e Amsterdamit duket të jetë shumë mister, ku disa punonjëse seksi thyejnë mitin e “budallait të lumtur”. Gratë që punojnë në “Red Light District” mund të fitojnë deri në 350 paund në ditë. Miti ...

Read More »

Histori e pabesueshme/ U përdhunua nga vjehrri: Familja e përdhunuesit i “rrëmben” vajzën

Rikthehet sërish në studion e emisionit “Me zemër të hapur” në News historia e 29-vjeçares nga Lushnja e cila në shtator të vitit të shkuar e shoqëruar nga nëna e saj denoncoi vjehrrin për abuzim seksual me të gjatë viteve ...

Read More »