LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronike

Kronike

Ish-ushtari i ISIS-it që abuzoi me fëmijët, mik me të arrestuarin për sulmin ndaj Izraelit në Shkodër

screenshot-1_1480265200-9386917

Ish-ushtari i ISIS-it në Siri, Denis Shmilli, i arresuar për dhunë në familje dhe vepra të turpshme ndaj fëmijëve të tij, rezulton se është mik i të arrestuarit për “terrorizëm” Medat Hasani. Ky i fundit, u prangos tre ditë para ...

Read More »

Mamaja e djalit tentoi të hidhej në gropën e ‘vdekjes’, babai: Do t’i varros fajtorët (Video)

safe_image-5

“Ah Krisiti i babait, shiko ç’gropë të kishin hapur… shiko çfarë të kanë hapur…”, dëgjohet duke thënë babai i Kristi Panajtotit që humbi jetën në një aksident rrugor në qytetin e Vlorës. “Po nuk vajtën në burg (përgjegjësit) aty do ...

Read More »

Vlonajtët “mbysin” Lelin për kurbanin e Lungomares: Fajtor, s’do të shpëtojë jetë njerëzish (Foto)

page-194

Aksidenti i ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Vlorës ku një djalë i moshës 21- vjeçare u plagos rëndë dhe një 17- vjeçar ndërroi jetë, ka revoltuar banorët, të cilët kanë bërë fajtor kryebashkiakun e tyre, Dritan Lelin për ...

Read More »

“Ske punë të më prekësh me dorë ti, ore mos prek me dorë, ore jo me dorë”

Protesta-tek-Parku-1024x683

Oltion Zaka është protestuesi që u shoqërua nga forcat “Shqiponja” gjatë protestës kundër ligjit të plehrave. Ai thekson se gjatë shoqërimit policia ushtroi dhunë ndaj tij sikur të ishte kriminel. “Gjatë tërheqjes zvarrë më kanë lënduar dorën. Më kanë dërguar ...

Read More »

Në autostradën Tiranë-Durrës, burrat rrezikojnë jetën, zihen në mes të rrugës për një…. (Video)

sherr-autostrade

Kjo është tamam për të thënë çudira shqiptare, epo të rrezikosh jetën në mes të autostradës për një patë. Dy burra kanë dalë si të çmendur në autostradën Durrës-Tiranë dhe kanë ndjekur patën për ta kapur. Në fund njëri prej ...

Read More »

Do të nxjerr videot tona të seksit”. Dënohet ish-i dashuri 55-vjeçar i vajzës

perndjek-femer

Një 55-­vjeçar është kthyer në një makth të vërtetë për ish-­të dashurën dhe të ëmën e saj. Duke mos qenë dakord me prishjen e lidhjes dashurore, ai ka “terrorizuar” për më shumë se një vit dy femrat. Kërcënimet kanë qenë ...

Read More »

Ajo që bën ky djalë në mes të Tiranës është e turpshme, por dikush e filmon (Video)

vjedhje-banese-grabitje

Të vjedhësh është e turpshme, por ka raste që edhe justifikohet kur bëhet fjalë bukën e gojës, por edhe këtu ka debat. Një djalë në Tiranë, i veshur mirë, hyn në një shtëpi të huaj dhe vjedh një xhup. Ai ...

Read More »

“Vdekshi ishalla, e provoftë tek fëmija, po nuk vajtën në burg aty ku më vdiq im bir do t’i varros” (Video)

safe_image

Familjarët e Kristo Panajotit ndërsa përcollën për në banesën e fundit të riun vetëm 18 vjeç janë ndalur pranë vendit ku ndodhi aksidenti i rëndë. Mes lotësh, të bërtiturash dhe ulërimash, ata kanë fajësuar shtetin dhe firmën që e hapi ...

Read More »

Tiranë, bie në humnerë makina me 4 persona, nuk ka të vdekur

aksidenti-kavajee_1462820451-2213715

Tiranë-Katër persona kanë mbetur të plagosur nga një aksident në Qafë Priskë, pasi makina me të cilën po udhëtonin ka rënë në humnerë. Sipas të dhënave të para, makina ka rënë në 30 metra në humnerë, ndërsa shoferi dhe pasagjerët ...

Read More »

Tiranë, thikë në makinë, pranga turkut, s’pranoi testin e alkoolit

260568_m

Policia ka vendosur në pranga ditën e sotme një 29-vjeçar me origjinë turke. Sipas bluve të kryeqytetit, Baki Tas u ndalua për drejtim mjeti në mënyrë të gabuar, ndërsa nuk pranoi që të bënte testin e alkoolit. Pas kundërshtimit të ...

Read More »