LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 10)

Aktualitet

“Mirmëngjes me lajmin e bukur”! Kryeministri Rama nxjerr videon dhe tregon realizimin e premtimit të madh

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke na treguar se 30,067 bebe kanë përfituar bonusin që nga 1 janari kur VKM-ja hyri në fuqi, deri në fund të muajit tetor. ‘MIRËMËNGJES dhe me lajmin e bukur të ...

Read More »

Ndrenika, Mima, Anagnosti, Lako, Shkjezi, Shyti, Bakalli, etj…në listën me 51 artistë që do hiqeshin nga Tirana në 1976-ën me porosinë e Ramiz Alisë

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon dokumentin zyrtar të vitit 1976 i hartuar nga sektori i Arsim-Kulturës në Komitetin Qëndror të PPSH-së, ku një listë me 51 emra, të gjithë personazhe të njohura si: Prokop Mima, Robert Ndrenika, Bujar Lako, Roza Anagnosti, ...

Read More »

“Sorkadhet e trembura”, historitë e dashurive të Kadaresë tashmë në një film ruso-shqiptarë

Historitë e dashurive shqiptaro-ruse të shkruara nga shkrimtari i madh Ismail Kadare, do të vijnë në një film të jashtëzakonshëm nën regjinë e Juri Arabov. Bëhet fjalë për histori të jetuara, të ndjera e të rrëfyera për të gjithë në ...

Read More »

Horoskopi ditor, e enjte 14 nëntor 2019

Dashi Do të jeni më të fortë edhe fizikisht gjatë kësaj dite dhe gati për të fituar. Nëse keni angazhime të rëndësishme, mos i shtyni për më vonë. Mund të përballeni me çdo gjë. Udhëtimet janë gjithashtu mjaft të favorshme. ...

Read More »

Ish funksionar i PD-së akuza Bashës: Je gënjeshtar, servil, pa moral dhe humbës që kudo të kanë…

Ish- anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Edvin Kulluri sulmon ashpër kreun e PD Lulzim Basha, duke e cilësuar një gënjeshtar, servil, pa moral dhe humbës funksional. Në një postim në rrjetin social, Kulluri shprehet se Basha ka ngritur një ...

Read More »

“Çdo hajdut në burgun 313 thotë: Çfarë ka Meta më shumë se ne që të zgjidhet president i Shqipërisë”

Nga Kreshnik Spahiu Dita e zezë kur Meta u betua si president 100% vetëm me vota socialiste dhe që nga ai moment kemi: Gjysëm Parlament, 2 palë zgjedhje, Dy Gjykata Kushtetuese Zero Gjykatë të Lartë, 1 mandat e gjysëm kryetar ...

Read More »

Ngërçi me Kushtetuesen “trimëron” Metën: Mund edhe ta bllokoja fare procesin (Video)

E ndërsa listoi kundërshtitë që kishte për procesin e zgjedhjes së anëtarëve të Kushtetues, Meta tha se edhe mund të bllokonte sistemin, por vendosi të mos e bënte një gjë të tillë. “Parlamenti e shty në kohë vendimmarrjen për të ...

Read More »

Ashtu si Muçi edhe Marsida e akuzuar për korrupsion! Arta Marku dhe Ardian Dvorani: Marsida Xheferllari pa reputacion për të qenë në Kushtetuese, por për Metën ështe… e shkëlqyer

Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësisë Ardian Dvorani si dhe anëtarja Arta Marku kanë shprehur një mendim ndryshe sa i takon vlerësimit lidhur me integritetin moral dhe etik të Marsida Xhaferllarit, kandidate për anëtare e Gjykatës Kushtetuese, sot e ...

Read More »

“Lëndohet” Lindita, ‘milionerja’ e Astirit? Shtrohet në spital për show-n e Bashës (Video)

Përveç incidenteve ditën e sotme te zona e Astirit gjatë aksionit të IKMT-së kanë tërhequr vëmendjen momentet e dyshimta të lëvizjes së banorëve. Rasti konkret bën fjalë për njërën nga banoret, banesa e së cilës u prek nga projekti i ...

Read More »

Video/ Jurgen Klopp ja “mbath” nga Pep Guardiola

Trajneri Jurgen Klopp i Liverpool njihet për karizmën dhe entusiazmin e tij përballë mediave. Këtë herë videoja që po bën xhirron në rrjetet sociale, lidhet pikërisht me të dhe Pep Guardiolën. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes Liverpool-Manchester City, trajneri Jurgen ...

Read More »