LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 10)

Aktualitet

VIDEO/ Tahiri trondit të gjithë me deklaratën e tij dhe bënë paralajmërimin e fortë para dyerve të gjykatës

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së K.rimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri. Ai vetë pas dhënies së vendimit, ku u dënua me 3 vite e 4 muaj, për shpërdorim ...

Read More »

“Për dy vjet keni ndjekur procesin e shekullit por u katandis “kokoshi një thelë”! Saimir Tahiri bën deklaratën e fortë pas vendimit: Ruhuni nga …

Disa herë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ka këshilluar gazetarët të ruhen nga kushërinjtë. Kjo ka qenë në fakt ironia dhe sarkazma e Tahirit pasi ka mësuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda që ...

Read More »

Dënimi për Saimir Tahirin, reagon kryeministri Rama

Gjykata e K.rimeve të Rënda ka marrë vendimin për Saimir Tahirin. Ish-ministri nuk shkon në b.urg, por do të jetë për 3.4 vite në shërbim prove. Gjykata ka pranuar vetëm akuzën e “shpërdorimit të detyrës”, duke e dënuar Saimir Tahirin ...

Read More »

Foto lajm/ Shikoni si e priti Saimir Tahiri dënimin nga Gjykata!

Pas një maratone të gjatë, Gjykata e Krimeve të Rënda ka shpallur rreth orës 21.50 të së enjtes vendimin për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Gjykata ka pranuar vetëm akuzën e “shpërdorimit të detyrës”, duke e dënuar Saimir Tahirin me ...

Read More »

K.rimet e Rënda shpallin fajtor ish-ministrin Saimir Tahiri, ja sa vite dënohet

Gjykata e K.rimeve të Rënda ka vendosur masën e dënimit 5 vite b.urg konvertuar në 3 vite e 4 muaj b.urg shërbim prove, dënim me kusht. Ka rënë akuza e grupit të strukturuar k.riminal. Ai nuk do të kryejë asnjë ...

Read More »

E Paprecedent! Gjykata ngre akuzë të re për dënimin e Tahirit?! Reagon i “dënuari” … zbulon se çfarë do të ndodhë nesër

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është shpallur fajtor nga gjykata e Krimeve të Rënda duke u dënuar me 5 vite burg për veprën penale “Shpëdorim detyre”, akuzë që çuditërisht është përdorur nga gjykata pa patur asnjë provë apo akuzë nga ...

Read More »

Dora e shtrirë e Ramës për ish-opozitën e keqkuptuar… nga klani “Opozita e Rrugës”

Nga Anri Bala Dje, Edi Rama i bëri një ftesë vërtetë të tejkaluar opozitës së rrugës, me në krye çiftin Basha-Kryemadhi, ku i kërkohej të uleshin në tryezë me përfaqësuesit e OSBE-së për të ndryshuar, për të bërë një kod ...

Read More »

PROFIL/ Kush është treshja e gjyqtarëve që ka në dorë fatin e Saimir Tahirit

Fati i Saimir Tahirit vendoset nga gjyqtarët Flora Hajredinaj, Ardit Mustafaj dhe Irena Gjoka. Flora Hajredinaj është kryesuesja e trupës së gjyqtarëve, e cila ka në shqyrtim dhe dosjen ndaj Klement Balilit. Ndërkohë që kjo gjyqtare ka shqyrtuar dhe çështjen ...

Read More »

Në prag të vendimit të Tahirit, zbulohet vendodhja e kryeministrit Rama

Gjykata e Krimeve të Rënda ka rinisur seancën për të dhënë vendimin ndaj ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. E ndërkohë që ish-ministri po pret vendimin e Gjykatës, është zbuluar se ku ndodhet kreu i qeverisë. Kryeministri Rama ndodhet në ...

Read More »

Saimir Tahiri nuk a.rrestohet sot, avokati i njohur zbulon arsyen

Në këto momente ende pritet që gjyqtarët të japin vendimin për ish-ministrin Saimir Tahiri tek K.rimet e Rënda. Avokati i njohur Saimir Vishaj sqaron se në gjykimin e shkurtuar nuk do të thotë që pranohet fajësia. Ai shprehet se edhe ...

Read More »