LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 2)

Aktualitet

Në kujtim të “Artistit të Popullit” aktorit të paharruar Loro Kovaçi

Loro Kovaçi lindi më 30 gusht të vitit 1903 në Shkodër dhe vdiq më 16 korrik të vitit 1966 në Tiranë. Ishte një ndër aktorët e parë shqiptar dhe per veprimtarinë e tij artistike është vlerësuar me titullin “Artist i ...

Read More »

Mos e prek Robert Ndrenikën!

Robert Ndrenika është aktori i gjallë, më i dashur shqiptar. Babai shofer i Mirit me gjel, në filmin “Në shtëpinë tonë” është prej një jete i të gjithë shtëpive tona. Kemi humbur Sandër Prosin, Kadri Roshin, Agim Qirjaqin, kemi humbur ...

Read More »

Alarmuan qytetarët për tërmet 6 ballë, Rama mesazh të fortë mediave, niset drejt SHBA për t’u takuar me Trump

Kryeministri Edi Rama është nisur drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku njofton se do të takohet me Presidentin Donald Trump dhe zyrtarë të tjerë amerikanë, vizitë të cilën e ndërpreu dy ditë më parë, për shkak të tërmetit 5.8 ...

Read More »

“Lutjet e mia janë për ju”, zyrtari i lartë gjerman solidarizohet me Shqipërinë pas tërmetit të fuqishëm

Pas tërmeteve të fuqishme që përfshinë Shqipërinë gjatë ditës së djeshme ka reaguar edhe Sekretari i Shtetit në Ministrinë Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së Konsumatorit të Gjermanisë, Christian Lange. Në rrjetin social Twitter, zyrtari i lartë gjerman ka postuar ...

Read More »

Horoskopi ditor, e Hënë 23 Shtator 2019

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit ...

Read More »

Shoqërimi i dy gazetarëve/ Lleshaj: Në vend të solidarizimit zgjodhën të nxisin tinëzisht panikun, do përballen me ligjin

Ministri i Brendshem Sander Leshaj ka paralajmëruar se ata që kanë përhapur me qëllim lajm të rremë se do ketë një tërmet të fuqishëm në orën 23:30 (që nuk ndodhi), do të përballen me ligjin. “Ata që në vend të ...

Read More »

Merret vendimi/ Ministrja e Arsimit: Nesër pushim për të gjithë shkollat në Tiranë, Durrës dhe Elbasan

Të gjithë shkollat në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, zonat më të prekura nga tërmeti, do të jenë pushim. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini në një konferencë për mediat, ku theksoi se ...

Read More »

Rama reagon sërish: S’ka lindur ende ai kompjuter që parashikon tërmetet! Pjellë e ligësisë njerëzore, përbuzeni

Në një reagim të dytë për mediat, Kryeministri Edi Rama ka dënuar lajmin e përhapur qëllimisht për një tërmet të fuqishëm në orën 23:30 nga portali Syri.Net dhe Shekulli. Ai ka sqaruar dhe një herë se tërmetet nuk mund të ...

Read More »

Arrestohet gazetari i portalit të Shkëlzen Berishës dhe Koço Kokëdhimës për përhapje paniku dhe terrori

Nje lajm me qellim sensibilizues në fakt…përhapje paniku, qe ka qarkulluar ne disa portalet të SHQUP-it i publikur fillimisht nga “Syri” që merrte shkas gjoja nga nje interviste ne “Top Channel” e nje sizmologu grek ka nxjerrë nga banesat qytetarët ...

Read More »

Erdhi termeti tjetër apokaliptik…Parashikimet e “Baba Metavangës” i shet Çim Peka!

“Baba Vanga”… Meta, ka bindur veten se tashmë nuk ka guru dhe parashikues t’ia kaloi. Pasi krijoj bindjen i yshtur nga gjithë farë zagari, ushtari, tallaqari dhe gomari, se është parashikus i madhe dhe pasi u fsheh prej 24 orësh ...

Read More »