LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 20)

Aktualitet

Rragami-Bizi-Zhega, trioja shkodrane që mrekulloi shqiptarët

Rragami-Bizi-Zhega! Më shumë se një legjendë është rrëfimi për treshen spektakolare dhe të famshme të futbollit shkodran e atij shqiptar. Një karrierë e filluar me Vllazninë, pastaj transferimi te Partizani e Dinamo dhe sërish te klubi mëmë kur do të ...

Read More »

Horoskopi ditor, e mërkurë 18 shtator 2019

Dashi Dashuria: Në sferën sentimentale është një periudhë e bukur, marrëdhëniet e filluara gjatë kësaj periudhe do të jenë shumë të suksesshme. Për beqarët mund të ketë tërheqje dhe pasione të reja, shumë do të bien në dashuri dhe do ...

Read More »

Negociata të fshehta me Ramën para datës 18 tetor? Kryemadhi thumbon Bashën dhe bën paralajmërimin e fortë: Femrat janë më…

Monika Kryemadhi gjatë një interviste në A2 CNN ashtu si edhe nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho ditën e djeshme mohoi se do të ketë negociata të fshehta për zgjidhjen e krizës politike. Kryemadhi nguli këmbë se opozita vazhdon të jetë ...

Read More »

A shkon LSI në zgjedhje me Ramën kryeministër? Ish-deputeti ‘tradhton’ Bashën: Unë shkoj që të dielën…

Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu i pyetur nëse Lëvizja Socialiste për Integrim shkon në zgjedhje me Ramën kryeministër, deklaroi se të jetë për të, shkon në zgjedhje përballë kryeministrit që të dielën. “Ky është një diskutim që do mblidhemi ne ...

Read More »

Integrimi i Shqipërisë në BE: Presidenti i KE, Donald Tusk jep mesazhin e fortë në shqip

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka deklaruar se hyrja e Shqipërisë në BE është në interesin e të gjithë Evropës. Me anë të shkrimit në gjuhën shqipe të një postimi në rrjetin social tëitter, Tusk thekson se Evropa nuk ...

Read More »

Misteret e udhëtimit privat të presidentit drejt Strasburgut

Sot Ilir Meta ka fluturuar drejt Frankfurtit, por pavaresisht se ne cilesine e Kreut te Shtetit, ai viziten e ka mbajtur teresisht private. Burime nga protokolli i shtetit bejne me dije se asnje punonjes i Ministrise se Jashtme apo Ambasades ...

Read More »

Vërtetë është kaq i paditur ish ambasdori plak Ceka: Turp po u hapën negociatat! Po për kë?! (Video)

Kryetari i PDS-së, Paskal Milo u shpreh optimist se Shqipërisë do i hapet drita jeshile për negociatat në tetor. “Tani ka dy qasje, që qeveria thotë se ai teknik është plotësuar, por mbetet ai politik. Le të urojmë që Këshilli ...

Read More »

Ish-drejtuesi i prokurorisë së Apelit: 10 mijë veta në grevë për ringritjen e demokracisë

Ish-drejtuesi i prokurorisë së Apelit, Shkëlqim Hajdari u shpreh sonte në emisionin Repolitix se do të bëjë thirrje për mbledhjen e 10 mijë personave në grevë urie me qëllim ringritjen e demokracisë në vend, pasi shtoi ai, në këto kushte ...

Read More »

Pedagogu “qejfli” me makinë luksoze që i’a k**koi studentes për provimet vëllai i sekretarit të PD në Elbasan! Ndalohet nga policia

Policia e Elbasanit ka shoqëruar në komisariat vëllanë e sekretarit të PD në Elbasan, Blendi Himçi, Denis Himçi, pedagog në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Shoqërimi i Denis Himçit ka ardhur pas një videoje të publikuar në media ku ai ...

Read More »

I kërkon s**s studentes, profesori në Elbasan del nga vetja: Më fute trefazorin! Ma trego… (Video)

Situata rëndohet me studenten, që në këmbim të provimeve duhet t’i japë trupin e saj pedagogut Denis Himci. Ai i kërkon puthje, duke i bërë të qartë zinxhirin e marrjes së provimeve. Madje ai është i gatshëm, që një kolegeje ...

Read More »