LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 28)

Aktualitet

Baton Haxhiu nxjerr prapaskenat tronditëse: Albin Kurti ka bërë gabimin e jetës me Ramën, ja çfarë i tha Ilir Metës

Analisti Baton Haxhiu tha se raportet mes kryeministrit në Shqipëri dhe Albin Kurtit janë të ftohta. “Albin Kurti ka bërë gabimin e tij të jetës, gabimin politik se.. Ka bërë gjë që nuk bëhet për një lider, ka shkuar tek ...

Read More »

“Nuk u hodh vetë nga kati i shtatë”, prindërit e portierit të Partizanit bëjnë kthesën e madhe të ngjarjes

Tirana u trondit nga aksidenti i portierit të Partizanit, Aldo Teqja, i cili ra nga kati i shtatë i pallatit ku banonte. Fillimisht u raportua se lojtari është vetëhedhur pas një debati me partneren e tij, por sot, në emisionin ...

Read More »

Horoskopi ditor, e Martë 8 Tetor 2019

Dashi Dashuria: Sot do të duhet të keni kujdes që të mos shkoni në një tërbim për çdo marrëzi, në të vërtetë është me të vërtetë e parëndësishme diçka e tillë. Zemra të vetmuara, një takim mund të ndryshojë jetën ...

Read More »

Albin Kurti shpallet fitues i zgjedhjeve në Kosovë / Spartak Ngjela jep mesazhin e fortë dhe paralajmëron ndryshimin e madh: Goditje drastike…

Avokati i njohur Spartak Ngjela përmes një postimi ka komentuar zgjedhjet presidenciale në Kosovë, si dhe fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje. Ai rreshton sfidat kombëtare të kryeministrit Albin Kurti, ku më kryesorja është goditja drastike e korrupsionit mesjetar në Kosovë. Ngjela ...

Read More »

120 mijë s.kllave s.eksi në rrugët e Italisë, m.afia shqiptare kontrollon biznesin e p.rostitucionit

M.afia shqiptare kontrollon biznesin e t.rafikut të p.rostitucionit në Itali. Ky është një nga konkluzionet e arritura nga investigimi i gazetarëve të së përditshmes italiane “La Stampa”. Në një material të publikuar sot me titullin “Duart e M.afias shqiptare në ...

Read More »

Albin Kurti, pikëpyetjet e një kandidati për kryeministër nga nën-Shkodra dhe kufijtë që kaloi lideri i Vetëvendosjes

Nga Ylli Pata Albin Kurti nuk e ka herën e parë që është parti e parë, ka ndodhur edhe dy vjet më pare, pas zgjedhjeve të vitit 2017. Ishte parti e parë dhe normalisht kontrollonte shumicën e Kuvendit të Kosovës, ...

Read More »

Monika ndryshon sërish “kurs”pasi parlamenti nuk hoqi dorë nga shkarkimi i Metës: Lulzim Basha ka të drejtë, jo dialog me Ramën kryeministër!

Ndryshe nga Lulzim Basha, që artikulon “zgjedhje të parakohshme”, Monika Kryemadhi jep shenja të tërheqje. Në një intervistë për ABC Neës, Kryemadhi shprehet se “mbajtja e zgjedhjeve nuk është çështje datash”. Sipas saj, qëllimi kryesor i opozitës është hapja e ...

Read More »

Blerja e pasaportave hap dyert e qytetarisë në të gjithë botën!

Tashmë rezulton se paratë nuk mund të blejnë vetëm pushime magjepsëse në Karaibe por tashmë ato mund të blejnë edhe ‘’vendbanimin’’ nëpërmjet blerjes së pasaportave. Ndërsa qytetarët britanikë po nxitojnë të kërkojnë pasaporta irlandeze përpara Brex-it të propozuar në Mbretërinë ...

Read More »

Erdogan pritet me nderime në Serbi, pas premtimeve për miliarda euro

President turk, Recep Taip Erdogan, është mysafir i rëndësishëm dhe i respektueshëm në Serbi. Pritjen ia bërë në këtë nivel homologu, Aleksandër Vuçiç. Pas të shtënave nga topi në shenjë nderimi dhe solemnitetit para Pallatit të Serbisë, miku turk kishte ...

Read More »

Filluan zbulimet e gënjeshtrave të para: Albin Kurti lavdëron SHBA-në, gati të heqë taksën për Serbinë dhe “tërhiqet” nga referendumi për bashkimin me Shqipërinë!

Fituesi i zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, Albin Kurti , ka deklaruar për gazetën austriake “Standard” se në krye të qeverisë së re ai do të heqë taksën 100% për mallrat serbe. Kurti ka shtuar se ai do ta zëvendësojë taksën ...

Read More »