LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 29)

Aktualitet

Ministri gjerman jep alarmin për BE-në e çoroiditur: Ju tregoj çfarë ndodh nëse refuzojmë Tiranën dhe Shkupin

Ministri gjerman i Shtetit për Europën, Michael Roth, deklaroi për gazetën gjermane ”Welt am Sonntag” se Bashkimi Europian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara ...

Read More »

Lulzimi, fajtori kryesori për gjendjen e protestueseve të Astirit që nuk i legalizoi kurrë, sot tallet me ta duke mashtruar: I shtyn në rrezik…të shkelin ligjin

Sot pasdite, banorët e Unazës së Re kanë paralajmëruar një tjetër protestë kundër prishjes së banesave të tyre. Partia Demokratike denoncon praninë e forcave të shumta të policisë te zona e “Unazës së Re”. Kësaj proteste të banorëve ka premtuar ...

Read More »

“Janë të interesuara vetëm për ”politikën” e ditës dhe për lajmin e keq”, kryeministri Rama publikon pamjet, jep mesazhin e fortë

Rreth 160.000 rasat peshku u hodhën në liqenin e Fierzës, Kukës, pasi në shtator qeveria e shpalli këtë liqen, hapësirë ujore me interes për peshkimin, si zonë bashkëmenaxhuese peshkimi. Kryeministri Rama ka ‘thumbuar’ mediat duke u shprehur se nuk po ...

Read More »

Futbollist-shtangistit të “5 Shtatorit” Ilir Metës i del situata nga kontrolli: Ja si e pret “rezultatin” e votimeve! Qytetarët e tallin dhe e paralajmërojnë…

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019. Por, i vetmi eveniment që po zhvillohet në Shqipëri, është maratona ...

Read More »

PD-ist i Këshillit Kombëtar tallet me Bashën, Metën dhe Kryemadhin: “Sot pritet fitore me 100%”!

Asgjë nuk i ngjasoi sot një dite votimi edhe pse presidenti Ilir Meta teksa anuloi 30 qershorin me një dekret që u quajti nul nga maxhoranca, shpalli sërish me dekret datën e ardhshme sipas tij kur shqiptarët do duhej të ...

Read More »

Fotot që po qarkullojnë me shpejtësi në internet: Plas gallata me Ilir Metën!

Edhe pse e diela e 13 tetorit ishte caktuar nga Presidenti Meta si datë për zhvillimin e zgjedhjeve lokale pas anulimit të 30 qershorit, institucionet dhe politika heshtën. Këtë të diel edhe vetë kreu i Shtetit zgjodhi të merret me ...

Read More »

Fatos Klosi: Meta tejkaloi kompetencat, e vendos Kushtetuesja nëse kreu shkelje të rëndë, ja pse duhet të goditen gjyqtarët që bëjnë sipas qejfit

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi ka komentuar aktualitetin politik në vend, duke e ndalur theksin tek raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias për çështjen “Meta”, reforma në drejtësi dhe propozimi i kryeministrit Rama për të hartuar një ligj ...

Read More »

“Do të përhapë kudo nëpër otë lajmin”! Rama publikon videon dhe jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur këtë të dielë duke publikuar një video, ku tregon sesi do të duket Piramida në Tiranë, pas rikonstruksionit të saj. Rama shkruan se pas 30 vitesh në agoni, Piramida do të kthehet në një ...

Read More »

Avokati Beqiri zbulon se çfarë qëndron pas aksidentit të Izet Haxhisë: Po e shoqëronin për te Krimet e rënda, frenuan dhe…(Kush është tropojani që ngjalli dyshimet)

Avokati i ish-truprojës së Sali Berishës, Izet Haxhisë ka folur sërish për “aksidentin” që ndodhi pak ditë më parë, teksa klienti i tij po transportohej nga burgu 302 drejt Prokurorisë së Tiranës. Idajet Beqiri e quan ngjarjen si të qëllimshme ...

Read More »

Do i shkojmë deri në fund reformës! SHBA e prerë: Sundimi i dobët i ligjit ka rrënuar Shqipërinë! Gjyqësori e politika të kapura nga korrupsioni

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë sërish alarmin sa i takon korrupsionit në Shqipëri. Gazeta ka siguruar një raport të USAID ku jepen planet e Uashingtonit për Shqipërinë për vitet e ardhshme. Raporti thekson se shteti ligjor në Shqipëri ...

Read More »