LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 30)

Aktualitet

Video/ “Hakërrim” e Ali Asllanit me zërin kumbues të Arbanës…një revoltë nga shpirti për t’i çuar maskarenjt e politikes para drejtesisë

Hakërrim Që nga Korça gjer te Shkodra mbretëron një errësirë, nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një egërsirë! Pra, o burra, hani, pini, hani, pini or’ e ças, Për çakallin, nat’ e errët, është ras’ e deli ras’! Hani, pini dhe ...

Read More »

Horoskopi ditor, e Diel 15 Shtator 2019

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit ...

Read More »

R.ivrasja banale e Hysni Lepenicës

Nga Mero Baze Disa pasardhës të dëshmorëve të çetës së Hysni Lepenicës, vrarë në Grehot nga italianët në shtator të vitit 1943, u përplasën sot me një grup politikanësh të opozitës dhe u përpoqën të ndërpresin fjalimet e tyre, duke ...

Read More »

Ben Andoni me bindje të plotë: Ja pse në tetor merret rekomandimi pozitiv, negociatat do të çelen

Gazetari Ben Andoni thotë se në tetor Shqipëria do të marrë rekomandim pozitiv për celjen e negociatave. Andoni shtoi se vendi ynë nuk do të ndahet nga Maqedonia e Veriut dhe do t’i hapen negociatat, por rekomandimi pozitiv do të ...

Read More »

Moderatorja e vë në ‘siklet’, befason Grida Duma, nuk e kursen vlerësimin pozitiv për deputeten socialiste

Këtë të shtunë, në emisionin Pop Culture ishte e ftuar në ish-deputetja demokrate Grida Duma. Ndër të tjera Grida Duma ka folur edhe për stilin e veshjes së saj, teksa tregoi se nuk është ndër ata njerëz që janë të ...

Read More »

Johannes Hahn jep përgjigjen e prerë: Negociatat për Shqipërinë do të çelen në tetor

Komisioneri i BE për Zgjerim, Johannes Hahn, shprehet se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut meritojnë hapjen e negociatave për të nisur rrugën e anëtarësimit në BE. “Bashkimi Evropian do të vazhdojë të mbështesë Ballkanin Perëndimor drejt integrimit evropian, që është ...

Read More »

“Basha kundër popullit”: Julian Deda e dredh përsëri, del kundër kreut të PD

Anatëri i Këshilli Kombëtar të PD, aktori Julian Deda shfaqet herë kundër e herë pro kreut të PD-së Lulzim Basha. Sot ai ka dalë kundër Bashës, ndërsa perifrazon se kreu i PD është kundër popullit. “Kush “lufton” kundër kujt:Rama & ...

Read More »

Spahiu: Ishte shumë ftohtë Azem në 14 shtator, unë isha atje kur dhe a.rkivolin ta shkallmun

Atë mëngjes ne ishim atje në shesh për të përcjell ty në banesën e fundit. Shiu që filloj natēn që u derdh kallashnikovi mbi ty, nuk kishte ndalur 48 orë. Ishim të gjithë atje, në sheshin Skënderbe dhe më pas ...

Read More »

Presidenti i çmendur filipinas fton njerëzit të sulmojnë zyrtarët e korruptuar: “Goditini, qëllojini, por mos i v.risni”!

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte ka ftuar qytetarët që të qëllojnë zyrtarët e korruptuar që mund të ndeshin në jetën e përditshme, por të mos i vrasin. 74-vjeçari tha se kushdo që shikon një zyrtar që merr ryshfet, mund ta ...

Read More »

Jari kërkon t’i pritet rroga këshilltarit të Merkelit, Martin Henze

Pas vizitës së Ramës në Gjermani dhe takimit të tij të gjatë m Merkelin, Jari e ndeju se revolta e demokratëve ndaj “këshilltarit” të Merkelit, Martin Henze po rritej dhe mund të kthehej në skandal. Ndaj vendosi të ndërhynte: “Të ...

Read More »