LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 31)

Aktualitet

13 tetori, ja si dështoi Meta të mbante zgjedhje dhe të shpëtonte LSI, PD “hodhi në erë” gjithë strategjinë e presidentit

Plani i Presidentit Ilir Meta për të mbajtur zgjedhje në 13 tetor mund të quhet zyrtarisht i dështuar. Në bazë të dekretit të nxjerrë nga kreu i shtetit pak kohë më parë, sot qytetarët shqiptarë duhet të votonin, por realisht ...

Read More »

Horoskopi ditor, e diel 13 tetor 2019

Dashi Dashuria: Sot do të keni mundësinë t’i jepni vëmendje imagjinatës suaj. Një shëtitje me miqtë ose partnerin do të jetë preteksti i përsosur për tu argëtuar duke mos menduar, për një here të vetme për punën. Edhe për beqarët ...

Read More »

“Në Ministri me diplomë të falsifikuar”! Taulant Muka masakron Besa Shahinin

Ish-zv.ministri i Arsimit Taulant Muka ka sulmuar ashpër ministren aktuale të Arsimit, Besa Shahini lidhur me promovimin që i bëri sot disa punonjësve si të arsimuar jashtë vendit. Sipas Mukës drejtoresha e promovuar si e arsimuar në Itali, ka diplomë ...

Read More »

Hapja e negociatave, kryeministri Rama del me deklaratën e fortë për median irlandeze

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për mediat irlandeze ku ka folur për çështjen e hapjes së negociatave të BE për Shqipërinë, një vendim që pritet jepet javën e ardhshme. Kreu i qeverisë ka deklaruar se nuk është optimist ...

Read More »

VIDEO/ Po rikonstrukturohej, shembet hoteli gjigant në SHBA! Pamjet e tmerrit kur njerëzit vrapojnë në rrugë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në SHBA, teksa ndërsa e hotelit “Hard Rock”, në qendër të Nju Orliwnsit, është shembur, duke plagosur disa persona. Mediet botërore kanë publikuar pamjet e tmerrshme të shembjes së hotelit gjigant, ndërsa shihet ...

Read More »

Skandal në Itali: Serbët futen në fushë pasi “tërbohen” nga flamuri shqiptar! Kapen edhe me Balotelin

Skandal në Itali. Në takimin miqësor që Bresha po luante ditën e sotme ndaj serbëve të Vojvodinës, sfida është ndërprerë që në minutën e 52-të të saj. Takimi po fitohej 2-1 nga klubi i Serisë A, por pezullimi i ndeshjes ...

Read More »

Tërmet 4.5 ballë në detin Jon

Një tërmet 4.5 ballë ka rënë ditën e sotme në detin Jon. Edhe pse ka qenë i një magnitude shumë të fortë, lëkundjet janë ndjerë shumë pak rënë shumë larg bregut. Tërmeti ka qenë në pjesën e Greqisë, dhe nuk ...

Read More »

U arrestuan me helikopter në det: Asnjë provë implikuese! Greqia liron nga qelia tre skafistët shqiptarë

Lirohen tre shqiptarët e gomones që u kap në Greqi pranë kufirit me Turqinë në detin Egje. Pavarësisht se ata akuzohen se ishin pjesë e grupit që transportonte rreth 1 ton kanabis në rrugë detare me gomone nga Shqipëria nëpërmjet ...

Read More »

Europa na e ka borxh!

Nga Keti Bazhdari Ilirya, Iliryan empire! Iliric or Albanian language! Nga Epiri deri afer Triestes flitej ajo gjuhe qe flasin sot shqiptaret. Autoktone, indoeuropiane. Gjuhe e mbrojtur me pene e gjak! Mbetjet e nje perandorie qe nuk dihet ku fillonte, ...

Read More »

“Nuk ka më shpresa”! Spartak Ngjela ‘trondit’ me deklaratën e fortë për Metën dhe Berishën: Ky është hapi i parë!

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale qëndrimin e Komisionit për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. “Presidenti i Shqipërisë ka shkelur kushtetutën. Por, gjykimin, tha ajo, e ka në dorë Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë. Saktë. Komisioni ...

Read More »