LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 32)

Aktualitet

Berisha publikon videon e Ramës për Shengenin Ballkanik, ndjekësit e fyejnë keq: “Akoma nuk ke vdekur prej ….?”

Sali Berisha ka publikuar një pjesë të kryeministrit Edi Rama në “Real Story” ku flet për Shengenin e vogël mes vendeve të Ballkanit ku arsyeja është lehtësimi i barrrierave ekonomike mes vendeve. Por Berisha këtë marrëveshje që pritet të bëhet ...

Read More »

Nga t’ia mbajmë?! Ideali i kolltukut, i ngulur në shpirtin e çdo katundari…

Nga t’ia mbajmë? Kudo dyert janë të mbyllura! Vetëm një është shtegu… T’i derdhemi që të gjithë kërmës së arkës së shtetit! Që të gjithë t’i vërsulemi kolltukut? Të bëhet çdo njeri që di shkrim e këndim nëpunës? Me pak ...

Read More »

Avokati Romeo Kara: Nje paralele ndermjet Hunter Biden dhe Nue (Ndue) Kalaj të kërkuarin e CEZ që nuk duan të “kapet”

Nga Romeo Kara 1. Hunter Biden, akuzohet se, ka perdorur emrin e babait te tij, Joe Biden, ish zv/Presidenti i USA lidhur me disa favorizime biznesi në Kine dhe Ukraine. Nuel ( Ndue ) Kalaj, akuzohet se, ka perdorur lidhjet ...

Read More »

Përkeqësohet gjenda e Aldo Teqajt, detajet e fundit nga spitali

Ditën e djeshme një ngjarje e rëndë është shënuar në Tiranë, ku portieri i dytë i Partizanit Aldo Teqja është hedhur nga kati i gjashtë i pallatit të tij. Teqja fatmirësisht para se të përfundonte në tokë, është përplasur me ...

Read More »

Lulzim Basha: Monika thotë tjetër gjë me gazetarët, e tjetër gjë kur është me mua tek e tek

Kreu i PD-së, Lulzim Basha komentoi deklaratat e kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, e cila tha se është e gatshme të hyjë në zgjedhje edhe me Edi Ramën kryeministër. I ftuar në emisionin “Kjo javë”, Basha solli në vëmendje dokumentin ...

Read More »

Ndodh për herë të parë, kush është zyrtari i lartë i qeverisë Rama që votoi në Kosovë që në orët e para të mëngjesit: Unë jam qytetar i Shqipërisë! (Foto)

Procesi i votimit në Kosovë ka nisur normalisht që në orën 7, me përjashtim të disa incidenteve në Mitrovicën e Veriut mes komisionerëve serbë. Mirëpo ndryshe nga çdo herë në Kosovë që në orët e para të mëngjesit ka votuar ...

Read More »

Gara për kryeprokurorin: Dyshime se kandidatët mund të kenë kryer shkelje pasi kaluan vetingun, nisin verifikimet nga e para

Zbardhen arsyet e vonesës për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri. KLP ka nisur procedurat prej shumë muajsh, por ende nuk ka një vendim zyrtar nëse Arta Marku do marrë një mandat 7-vjeçar apo do të zëvendësohet nga një emër i ...

Read More »

Gjermania lobime pro Shqipërisë për hapjen e negociatave: U dorëzon vendeve anëtare plan kompromisi për 18 tetorin!

Qeveria gjermane po lobon mes vendeve anëtare të Bashkimit Evropian për hapjen e negociatave për Shqipërinë. Sipas Reuters, Gjermania u ka propozuar vendeve anëtare të BE-së një plan për hapjen e negociatave të anëtarësimit. Nëpërmjet këtij plani, Gjermania u sugjeron ...

Read More »

Brukseli ndez motorët për goditjen e korrupsionit: Parlamenti Europian rrit fondet për Shqipërinë, sytë tek SPAK dhe BKH

Brukseli ka ndezur motorët për të përshpejtuar reformën në drejtësi në Shqipëri. Një ndër kushtet bazë për integrimin në BE është ngritja e SPAK dhe BKH, si edhe lufta ndaj korrupsionit. Më 18 tetor do të merret vendimi nëse do ...

Read More »

Basha goditje Metës, shmang qëndrimin e Venecias për shkarkimin e presidentit dhe rrëzon akuzat se nxiti përplasje civile

Kreu demokrat, Lulzim Basha i ka dhënë dje një goditje presidenti Ilir Meta. Në një studio televizive ai u pyet për herë të parë për raportin e Komisionit të Venecias për shkarkimin e presidentit, por qëndrimi i Bashës ishte ashtu ...

Read More »