Home . Aktualitet (page 4)

Aktualitet

Izet Haxhia akuzon me fakte: Tre pyetje për Xhaferllarin mbi takimin e dyshimtë me një të i.nkriminuar në Turqi

Nga Idajet BEQIRI Presidenti i Republikës Ilir Meta “vrapoi” me furi prej të marri për të dekretuar në krye të Gjykatës Kushtetuese Marsida Xhaferrllarin. E bëri këtë akt thjesht dhe vetëm për të sabotuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, institucionin më ...

Read More »

Pas stadiumit të ri, thuajse gati edhe sheshi ‘Italia’, do të ketë parkim nëntokësor

Paralelisht me ndërtimin e stadiumit të ri, ka vijuar puna edhe me rindërtimin e sheshit “Italia”. Prej disa muajsh, është punuar me intensitet për realizimin e projektit, dhe tashmë kur pritet edhe inaugurimi i stadiumit “Air Albania”, edhe sheshi do ...

Read More »

Lulzim Basha: Edi Rama fshihet pas grave! SPAK-un do e ngrej unë kur të bëhem kryeministër…nëse

“Kjo qeveri është kapur për të disatën herë në flagrancë. Shumica e eksponentët e saj duke filluar nga kreu i saj është kokë e këmbë i korruptuar”. Kështu tha kreu i PD Lulzim Basha, në një konferencë për shtyp të ...

Read More »

Ilir Meta klithma prej të mbyturi: O ndërkombëtarë, merrni shembull nga Doris Pack, politikane e “ndershme dhe me integritet”!

Ilir Meta ka pritur ditën e sotme në Presidencë ish-eurodeputeten, Doris Pack. Në një shënim në rrjetet sociale, Meta e cilëson ish-eurodeputeten si një grua me integritet dhe një mbështetëse të flaktë të Shqipërisë. “Kënaqësi të takohesha sot me Doris ...

Read More »

Faqja e njohur: Saranda, mes 6 vendeve që duhet të vizitohet tani para se të gjithë ta bëjnë

Qyteti i bregdetar i Sarandës me ujërat e tij të kristalta, plazhet mahnitëse dhe monumentet e shumta kulturore dhe arkeologjike është renditur një ndër 6 vendet që duhet të vizitohet tani para se të gjithë ta bëjnë, sipas ekspertes së ...

Read More »

Rama rrëfen historinë: Kryebashkiaku i Pekinit po këndonte ‘malet me blerim mbuluar’, kur më pa

Kryeministri Edi Rama tregoi një histori që kishte hasur me qytetarët kinezë, kur i ishte dashur të qepte një xhaketë. Mes Kinës dhe Shqipërisë, tha kryeministri, është një kohë kur të ardhurat sjellin dashurinë. Edi Rama: “Më ka bërë përshtypje ...

Read More »

STRATEGJIA: Ja si Mark Zuckerberg po planifikon të fitojë para me Facebook Pay

Facebook, një nga kompanitë më të vlefshme dhe fitimprurëse të reklamave në botë, po bën një shtytje të madhe për pagesa. Edhe pse po ngulmon të krijojë kriptomonedhën virtuale, Facebook ka të ngjarë të mbështetet në reklama si burimi kryesor ...

Read More »

Historia “panjohur” e takimit të Ramës me Metën

Edi Rama dhe Ilir Meta janë takuar për herë të parë diku në fillim të viteve ’90, i pari si publicist, kurse i dyti si deputet i Partisë Socialiste. Rama asokohe ishte pedagog i Akademisë së Arteve, një piktor që ...

Read More »

Anglia mirëpritet në Kosovë: Mirë se vini vëllezër!

Në Prishtinë çdo ditë po shtohen mbishkrimet në të cilat tregohet mikpritja e Kosovës për ekipin futbollistik të Anglisë. “Mirë se vini dhe respekt” apo “Mirë se vini vëllezër” janë vetëm disa prej tyre. Këto dy shtete do të përballen ...

Read More »

“Valbona iku nga dhuna”. Rrëfimi i gjyshit të Alvin nga nëna: Ai më kërkonte mua

Ymer Çira, është gjyshi i Alvin Berishës, babai i nënës së tij Valbona Berisha e cila u vra në Siri. Ymeri ka një version tjetër të historisë së përse vajza e tij nënë e tre fëmijëve braktisi dy vajzat, bashkëshortin ...

Read More »