LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 5600)

Aktualitet

Strategjitë e MSH, Beqaj: Marrëdhënie e re mes pacientëve dhe mjekëve

Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka organizuar sot një takim me ekspertë dhe përfaqësues të spitaleve rajonale ku u diskutuan nismat dhe strategjitë e ministrisë që ai drejton. Takimi u zhvillua në mjediset e Ministrisë së Shëdetësisë. Në fjalën e ...

Read More »

Aktorja Hajrie Rondo në gjendje të rëndë, “thirrje” për ndihmë në rrjetet sociale

Një thirrje për të ndihmuar aktoren e madhe të skenës shqiptare Hajrie Rondo e cila vuan nga një sëmundje e rëndë është përhapur në rrjetin social “facebook”. Aktorja nuk ka të ardhura të mjaftueshme financiare për tu kuruar ndaj në ...

Read More »

Fier, makina përplas motoçikletën humb jetën 68-vjeçari, plagoset i biri

FIER– Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në orët e vona të natës së mbrëmshme në vendin e quajtur rrethi Libofshë. Një motoçikletë është përplasur me një makinë dhe për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i ...

Read More »

Mbishkrime antishqiptare në Shtëpinë e Kongresit të Manastirit

MANASTIR – Qyteti i Manastirit në Maqedoni, i emertuar edhe si Bitola, është zgjuar këto ditë me grafite dhe kryqe raciste dhe antishqiptare, transmeton INA. Parullat antishqiptare janë shkruar pikërisht në godinën e Shtëpisë së Kongresit të Alfabetit, por edhe në ...

Read More »

Shkupi: Ambasadë të përbashkët edhe me Shqipërinë e Kosovën

SHKUP – Zv/kryeministri për çështje evropiane i Maqedonisë, Fatmir Besimi deklaroi se Maqedonia do të ketë ambasada të përbashkëta edhe me Shqipërinë dhe Kosovën, nëse ky model bashkëpunimi ndërdiplomatik mirëpritet nga të gjitha vendet e rajonit. Në emisionin ‘Rubikon’ të televizionit ...

Read More »

Rama-Xhaferit: Marrëveshja e Ohrit garanci për rajonin dhe shqiptarët

TIRANË – Pas Presidentit Bujar Nishani, kryeparlamentarit Ilir Meta edhe kryeministri Edi Rama ka theksuar se zbatimi i plotë i Marrëveshjes së Ohrit është një garanci për zhvillimin e mbarë rajonit. Kjo pas takimit të posaçëm që Rama ka pasur sot ...

Read More »

Veliaj, këshilltare zv/presidenten e Budenstag-ut gjerman, Blass

TIRANË- Ish zv.Presidentja e Parlamentit Gjerman, Petra Blass behet keshilltare e ministrit të MMSR, Erion Veliaj. Lajmin e ben te ditur vete ministri, i cili prej ditesh paralajmeroi se “po merrte asistence gjermane per çeljen e zyres se punes”. “I lumtur ...

Read More »

Berisha: Rama inauguroi zyrën e punësimit që unë e ngrita në 2008

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot në profilin e tij në Facebook, disa foto që sipas tij janë të 6 viteve më parë, ndërsa sipas tij në mars të vitit 2013 është përuruar projekti i ePunësimit, me ndihmën e qeverisë ...

Read More »

Vlorë, sekuestrohen 100 kg kanabis në kamionin me konfeksione

VLORË – Sekuestrohen edhe 100 kilogramë lëndë narkotike në Portin e Vlorës, që do të shkonin në Itali. Siç duket, portet e vendit tonë vijojnë të jenë rrugë kalimi për trafikimin e lëndëve narkotike drejt vendeve të Bashkimit të Europian. Këtë ...

Read More »

Itali, hacker shqiptarë sulmojnë web e komunës Rosa, vënë video të UÇK

ROSA/ VIÇENZA – Hackerat shqiptarë kanë sulmuar faqen në internet të komunës së Rosa në provincën e Viçenzas Itali. Sipas administratës së komunës së Rosa, faqja është sulmuar nga disa piratë informatikë të cilët kishin vënë aty një video të Ushtrisë ...

Read More »