LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 5610)

Aktualitet

Aldo Bumçi: Kemi një luftë civile kundër opozitës

Aldo Bumçi deklaroi dje se mazhoranca po bënë një luftë civile ndaj opozitës. Në një intervistë të dhënë dje për radion “Alania News”, deputeti demokrat u bazua tek lëvizjet e fundit të bëra në administratën publike si edhe në vendimin ...

Read More »

Tiranë, gjendet trupi i pajetë në Lumin Lana pranë Gjykatës së Apelit

Një person i pajetë është gjendur orët e parë të mëngjesit në shtratin e lumit Lanë, në bulevardin Zhan D’ark pranë Gjykatës së Apelit në rrugën e Elbasanit, Tiranë. Ngjarja është raportuar nga qytetarët duke telefonuar policinë, ndërsa nga hetimet paraprake rezulton ...

Read More »

Sensuale dhe joshëse si Rosie Huntington (Foto)

Joshëse dhe tepër sensuale është shfaqur modelja Ropsie Huntington Whiteley në setin e ri të fotove për markën e veshjeve intime M&S. Ky set i ri vjen fiks në një periudhë të rëndësishme siç është ajo e Shën Valentinit. Si gjithmonë ...

Read More »

Konsullatat e përbashkëta, Tirana pret propozimin e Prishtinës

Qeveria kosovare është në fazën e projektit për konsullatat e përbashkëta me Shqipërinë, në mënyrë që më pas të vendosin se ku do të konkludohet. Duke qënë një shtet i ri, dhe ku ende s’është njohur nga të gjitha vendet, Kosova ...

Read More »

Tenis: Starton magjia e ”Australian Open”

Nuk është vetëm një turne tenisi por edhe një festë e madhe e cila mbledh së bashku mijra e mirja sportdashës nga e gjithë bota. Bëhet fjalë për ”Australian Open”, e cila inaguron edicionin e saj nr.102 si dhe është ...

Read More »

Abuzimi me KEMP, nis pezullimi nga detyra i mjekëve dhe komisionerëve

Menjëherë pas bërjes publike të rastit të mitmarrjes në këmbim të vërtetimit për kemp, janë pezulluar nga detyra të gjithë anëtarët e KMCAP-së të Drejtorisë Rajonale Durrës. Kjo është bërë nga Instituti i Sigurimeve Shoqërore, me kërkesë të posaçme të ...

Read More »

CR7, stërvitje prej…Ari (Foto)

Cristiano Ronaldo është kthyer në Madrid. Portugezi ka dashur ta festojë fitimin e Topit të Artë sëbashku me shokët e tij në stërvitje. Komente te ndryshme ka pasur në shtypin spanjoll në lidhje me dhënien e “Topi i Artë”. Marca e ...

Read More »

Koka: Industria të ulë ndotjen, Sequi: BE mln euro ndihmë për mjedisin

Industria duhet të respektojë normat mjedisore, në mënyrë që të mundësohet një zhvillim i qëndrueshëm pa dëmtuar mjedisin. Këtë e ka shprehur ministri i Mjedisit, Lefter Koka, gjatë një konferencë mbi “Zhvillimin e Qendrueshëm të Industrisë”. Sipas ministrit Koka, prioritet ...

Read More »

Abuzimet me lejet e HEC, ish-zyrtarët e PD 14 leje brenda 3 muajve të fundit

Ish-sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Energjitikës Dardan Domi dhe Andi Cerma,ish-Përgjegjësi i Sektorit të Lejeve të Konçesioneve Energjitike, kallëzohen në prokurorinë e Tiranës, pasi kanë abuzuar me 14 leje konçesionare. Koha kur mendohet se janë kryer veprimet kriminale bën ...

Read More »

Tiranë, aksidenton kalimtarin shoferi kapet pas 30 minutash

TIRANË – Një aksident me plagosjen e një këmbësori ka ndodhur në Bulevardin “Bajram Curri”, në Tiranë, ndërsa autori i ngjarjes është vënë në pranga rreth 30 minuta në pas. Burime nga Policia e Tiranës thanë se, një makinë tip Golf ...

Read More »