LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 5621)

Aktualitet

Krimi në familje, djali invalid vret me thikë në zemër babanë

LIBRAZHD – Krim në familje në fshatin Tokëz në Librazhd, ku djali ka qëlluar me thikë në zemër babanë, duke i sjellë vdekjen. Lajmi është bërë i ditur nga Policia e Librazhdit, sipas të cilëve, viktima është Ferit Çota, 65 vjeç dhe ...

Read More »

MotoGP: Provat e para zyrtare në Sepang

Është zbardhur kalendari për testet zyrtare të MotoGP. Provat e para do zhvillohen në pistën e Sepang të Malajzisë në datat 4-6 shkurt. Provat e dyta do zhvillohen gjithashtu në Sepang në datat 26-28 shkurt. Më pas nga 3-5 mars ...

Read More »

Paralajmërohet rritje e çmimit të transporti urban, abonetë 2400 lekë, bileta 70 lekë

Brenda janarit bileta e urbanit do të kushtojë 70 lek ndërsa një abone e përgjithshme 2400 lekë. Ky është ultimatumi i Shoqatës së transportit urban qytetas, në të kundërt ata kanë deklaruar se nuk do të ketë sistem urban qytetas. ...

Read More »

Organizatë kriminale, pranga dy deputetëve të Agimit të Artë

ATHINË – Dy deputetë të Agimit të Artë në Greqi dhe një drejtues i lartë i kësaj partie janë vënë në pranga në orët e para të mëngjesit. Siç raportohet, policia greke ka arrestuar rreth orës 00:25 minuta dy deputetët Jorgo ...

Read More »

Armët kimike, SHBA: Shkatërrimi i pamundur, mirëpritëm gatishmërinë e treguar

Zëvendësndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Hoyt Yee, ka komentuar sërish çështjen e armëve kimike dhe refuzimin e Shqipërisë. I pyetur nga “Zëri i Amerikës” nëse SHBA janë të zhgënjyera me vendimin e Shqipërisë për të mos pranuar shkatërrimin e armëve ...

Read More »

Zbulimi në Vatikan, një dorëshkrim i rrallë për Shqipërinë e shek XVIII

Burimet dokumentare zbërthejnë sfondin e një drame të dhimbshme, e cila vazhdonte të luhej edhe në territoret shqiptare, të cilat ishin pikëtakimi i interesave të fuqive të kohës, Perandorisë Osmane në njërën anë, dhe në anën tjetër të fuqive perëndimore ...

Read More »

Dënimi për vrasje dhe akuzat për prostitucion, s’ka marrëveshje ekstradimi ndaj Frrokut

Megjithëse drejtësia belge e ka dënuar me 10 vite burg për vrasjen e shtetasit Aleksandër Kurtit, dhe çështja do rigjykohet sërisht, deputeti i PKDSH, Mark Frroku, momentalisht nuk mund të ekstradohet edhe në rast se Belgjika kërkon ekstradimin e tij. ...

Read More »

Tenderat dhe trafiku, ish-ministri Ksera pritet të thirret dëshmitar në prokurori

Ish-ministri i Punës Spiro Ksera pritet të jetë dëshmitari VIP i prokurorisë së Tiranës, në çështjen penale për trafikimin e tre personave nga Shqipëria në drejtim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ksera, në periudhën kur tre shtetas nga Elbasani, ...

Read More »

Orët e fundit në Shqipëri, Itali e Greqi u kapën 3.5 ton marijuanë

Më tepër se 3.5 ton marijuanë e prodhuar në Jug të Shqipërisë e kryesisht në Lazarat apo në lumin e Vlorës, janë bllokuar orët e fundit në Itali, Shqipëri dhe Greqi. Në të gjitha rastet personat e kapur me drogë ...

Read More »

Itali, pranga hajdutit 18 vjeçar, qëlloi disa herë policin me një kaçavidë 15 cm

Novara – Karabinierët e policisë në Dueville, gjatë një kontrolli në Monticello, kanë arrestuar në flagrancë një shqiptar që kishte kryer disa vjedhje si dhe qëlloi me armë policinë. Kështu, në pranga ra Gjok Marashi, 18 vjeç, i cili është autor i ...

Read More »