LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 5621)

Aktualitet

Vrasja e dy anëtarëve të “Agimit të Artë”, të dyshuar 1 shqiptar e 2 grekë

ATHINE- Një shqiptar dhe dy shtetas grekë janë të dyshuarit kryesorë të policisë greke për vrasjen e dy anëtarëve të “Agimit të Artë” në Iraklio. Gazeta greke “To Vima” shkruan se këta tre persona, emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur, janë ...

Read More »

Makina përplas motoçikletën, 1 i vdekur, shkak shpejtësia e madhe

Një i vdekur si pasojë e përplases së një makine me një motoçikletë në aksin Elbasan-Peqin. Ngjarja ka ndodhur pranë fshatit Pajovë, rreth orës 17:00. Sipas informacioneve të para, dyshohet se ka qenë shpejtësia e madhe e makinës, e cila ia ka prerë ...

Read More »

Greqi, Ministri Dendias: Emigrantët në Greqi “të një cilësie tragjike”

Reagime të mëdha ka shkaktuar deklarata për emigrantët e bërë dy ditë më parë nga ministri grek i Rendit Publik, Nikos Dendias. Funksionari i lartë grek, një nga nismëtarët e luftës kundër emigracionit ilegal dhe zbatuesit e operacionit “Ksenios Zeus”, ...

Read More »

PD, Ristani: Policia e Shtetit e implikuar në rrjetet kriminale

Deputeti demokrat, Arben Ristani denoncon lidhjet mes zyrtarëve të Policisë së Durrësit, dhe të arrestuarit si i dyshuar për porositjen e vrasjes së biznesmenit Pirro Bare. Në një konferencë nga selia e PD-së, Ristani tha se ekzistojnë fakte të reja ...

Read More »

Zheji dhe Hoxha tregojnë të vërtetën e sms-ve në “Opinionin” e Fevziut

Është e vështirë të intervistosh gazetarët. Duke e pasur ‘sëmundje profesionale’, pyetjeve i përgjigjen po me pyetje. Çuditërisht, bëhet akoma më e vështirë, kur flasim për analistë politikë, të cilët janë mësuar aq shumë të flasin qartë dhe hapur për ...

Read More »

Basha: Shqetësimet e SHBA për Shqipërinë, të njëjta me ato të opozitës

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaron se shqetësimet e SHBA-së për Shqipërinë janë të njëjta me ato të opozitës. Duke iu referuar deklaratave të zyrtarëve të lartë amerikanë, Jonathan Moore dhe John Kerry, Basha tha se SHBA adresoi një problematikë të ...

Read More »

Rregullorja e re, vizitë te psikologu për të marrë patentën

Janë në total 53 masa që do të ndërmerren në mënyrë të përshkallëzuar, nga më emergjentet te më pak problematiket, për të zgjidhur çështjen e sigurisë në rrugë. Gazeta “Panorama” ka siguruar planin e plotë të këtyre masave, që u ...

Read More »

Lezhë, arrestohet një person, strehoi të kërkuarin Ilir Kupa kur ishte në arrati

LEZHE – Policia e Lezhës ka vënë në pranga një person, i cili dyshohet se ka ndihmuar 27-vjeçarin Ilir Kupa të strehohej, pas arratisjes nga burgu i Trikalas në Greqi. Burime nga policia bëjnë të ditur se në pranga ka rënë ...

Read More »

Kukës, gjendet një kufomë në përrua, dyshohet se i përket 18-vjeçarit të zhdukur

KUKES – Një trup i pajetë është gjetur dje, në fshatin Shtamë të Komunës Shëmri të Kukësit. Burime nga policia lokale pohuan se kufoma e seksit mashkull u gjet nga një bari i zonës. Dyshohet se trupi i pajetë i përket ...

Read More »

Zyrtari i lartë i policisë që nuk pranoi dëshminë e të penduarit, ish-shofer i Karçinit

I penduari i bandës së bombave C4 është endur më kot në dyert e Policisë së Durrësit për të denoncuar krimet e kryera prej Julian Sinanajt dhe personave të tjerë, pjesë e rrjetit të organizuar që ka shënuar jo pak ...

Read More »