LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 5623)

Aktualitet

Transporti urban lajmëron grevë nesër, ska autobus prej orës 05:00-09:00

Rikthehet greva e punonjësve të transportit urban në Tiranë. Nesër në mëngjes nga ora 05:00 deri në orën 09:00 lëvizja e të gjithë linjave urbane do të pezullohet. Vendimi është bërë publik sot paradite nga Sindikata e Transportit Urban. Sindikata ...

Read More »

Pranga supervizorit të Rinasit, kërkoi 2500 € të kalonte ilegalisht kosovarin

Një supervizor në aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza” është arrestuar pas akuzohet për dhënie ndihme për kalimin e paligjshëm të kufirit. 50-vjeçari Fadil Kallari ushtronte detyrën e supervizorit të sigurisë, ndërsa mësohet se i ka marrë 2500 euro një kosovari ...

Read More »

Nikolla: Shifrat e dhunës në shkolla, alarmante

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla i ka cilësuar si alarmante shifrat e dhunës në shkolla. Ndërsa ka folur në konferencën e mbajtur për dhunën në shkolla, Nikolla theksoi se ka ende shumë punë për të frenuar konfliktet dhe dhunën në ...

Read More »

Bien në pranga 4 autorët e vrasjes së pasagjerit të autobusit në Memaliaj

Katër të rinj nga Memaliaj janë arrestuar sot nga policia e Gjirokastrës s’i autorë të sulmit me armë të autobusit Tiranë-Athinë, në orët e para të mëngjesit të 27 janarit 2014 në të dalë të qytetit të Memaliajt. Autobusi me ...

Read More »

Ilir Kupa akuzohet edhe për shpërthimin në gjykatën e Selanikut

Dy ditë pas mbërritjes së 2 oficerëve grekë në Tiranë, për të marrë në pyetje të arrestuarin Ilir Kupa, i arratisur nga burgu i Trikallasë, marsin e kaluar, duket se akuzat e pakës greke ndaj tij s’kanë të sosur. Mësohet ...

Read More »

Abbas: NATO mund të vendosë sigurinë në rajonin e tensionuar

Presidenti palestinez Mahmoud Abbas thotë se palestinezët do të mund të pranojnë një prani ushtarake izraelite në Bregun Perëndimor për një periudhë 3-vjeçare tranzicioni si pjesë e një marrëveshje paqeje. Por zoti Abbas thotë se “ata që propozojnë 10 apo ...

Read More »

KLSH: Viti 2013, 108 mln € dëme ndaj shtetit, problematike pasuritë dhe koncesionet

Rreth 108 milionë euro është dëmi financiar që institucione të ndryshme i kanë shkaktuar buxhetit të shtetit të zbuluara nga auditi i KLSH-së gjatë vitin 2013. Në dy vitet e fundit të qeverisjes “Berisha” duket se është regjistruar edhe dëmi ...

Read More »

Kolumbi, zjarr në burg, humbin jetën 10 persona dhe dhjetëra të plagosur

KOLUMBI– Një zjarr ka rënë në një burg në veri të Kolumbisë, ku kanë humbur jetën 9 persona dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë. Sipas mediave lokale, zjarri mendohet të ketë rënë pas një zënke mes të burgosurve gjatë një ...

Read More »

SHBA të pakënaqur nga SHISH u rikthyen celulat islamike

Partnerët tanë ndërkombëtarë, kryesisht SHBA-të s’janë të kënaqur me punën që po bëhet në strukturat e Shërbimit sekret shqiptar dhe kryesisht në lidhje me luftën ndaj shtrirjes së ndikimit të radikalëve islamikë në Shqipëri. Duke qënë se janë investuar gjatë ...

Read More »

Tenis: Rafael Nadal vazhdon të kryesojë renditjen ATP

Edhe pse nuk ka mundur të triumfojë në finalen e ”Australian Open”, Rafael Nadal vazhdon të kryesojë në renditjen e re ATP. Jo vetëm kaq por 27-vjeçari nga Majorka ka thelluar edhe më tepër diferencën me rivalin e tij më ...

Read More »