LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 5630)

Aktualitet

Stuhia diellore, SOS në Tokë sot një shpërthim i madh

Një vale grimcash diellore, ditën e sotme, mund të shkaktojnë një stuhi manjetike, me ndonjë blackout të mundshëm. Disa udhëtime ajrore, mund të ndryshojnë itenerarin e tyre, për të evituar një ekspozim ndaj rrezeve. Probleme mund të lindin për ekuipazhin ...

Read More »

Gardisti zviceran: Kardinalët e Vatikanit më ofruan seks

VATIKAN – Kardinalët e Vatikanit u kanë ofruar Gardistëve zviceranë seks, bën të ditur e përjavshmja zvicerane “Schweiz am Sonntag”, e cila ka publikuar një histori që ka për protagonist një ish -gardist. I riu zviceran pohoi se ka qenë shpesh ...

Read More »

Kryeministri Anglez krahë futbollistit homoseksual: E admiroj Hitselshpergerin!

David Kamerun, kryemininistri i Anglisë, dje, ka dalë në një deklaratë zyrtare, duke dale në mbrojtje të ish-mesfushorit Hitselshperger që deklaroi homoseksualitetin e tij: “Admirimi im shkon për Tomasin, një djalosh i artë dhe që sa herë ka zbritur në ...

Read More »

Tenis: Nadal tërhiqet nga kupa Davis

Rafael Nadal nuk do të marrë pjesë në kupën Davis, në sfidën që do verë kundër Spanjën e drejtuar nga Carlos Moya kundër Gjermanisë, e cila do zhvillohet në fushën e shpejtë të Frankfurtit, nga data 31 janar deri në ...

Read More »

Bushati pret ministrin irlandez, e falenderon për mbështetjen në BE

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati priti sot në një takim Ministrin e Çështjeve Evropiane të Irlandës, Paschal Donohoe. Gjatë takimit, Bushati ka shprehur mirënjohjen për mbështetjen e vazhdueshme të Irlandës në procesin e integrimit evropian të Shqipërisë. Me ...

Read More »

Kodheli-Arvizu: Korrupsioni tek FA, nuk do të përsëritet e kaluara

SHBA ka dhënë mbështetjen për Forcat e Armatosura Shqiptare. Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli priti dje në një takim Komandantin e Gardës së Nju Xhersi, Gjeneral Brigade Michael Cunnif. Ministrja Kodheli e falenderoi gjeneralin në emër të Qeverisë shqiptare dhe ...

Read More »

Parandalohet vrasja në Kamzë, pranga 4 vëllezërve dhe shokut të tyre

Skuadra e operacioneve speciale e Drejtorisë së Policisë së Tiranës ka ndërhyrë në momentin e duhur duke kapur brenda një automjeti, pesë persona të armatosur dhe të përgatitur për kryerjen e një vrasjeje në kryeqytet. Aksioni i policisë u krye ...

Read More »

Gjika “përfiton” nga amnistia e 100 vjetorit

Shpëtim Gjika kryetari i Bashkisë së Vlorës përpos argumenteve që ai pritet të sjellë në Gjykatën e Tiranës në favor të pafajsisë së tij mund të ketë një “dorë” ndihmë dhe nga qeveria e kaluar e drejtuar nga kryeministri Berisha. ...

Read More »

Shpërdoron detyrën, pranga kryetarit të Komunës Mollas dhe 8 anëtarëve

Strukturat e Antikrimit Ekonomik në qytetin Elbasanit kanë nisur procedim penal nën akuzën e shpërdorimit të detyrës për Kryetarin e Komunës Mollas dhe 8 anëtarë të Këshillit të kësaj komune. Personat e mësipërm akuzohen për shpërdorim detyre. Sipas policisë ata ...

Read More »

Zhdukja misterioze e 18-vjeçarit në Kukës, mendohet të jetë rrëmbyer

Kanë kaluar gati dy javë nga zhdukja misterioze e 18-vjeçarit Genci Gashi, nga fshati Shtan i komunës Malzi në Kukës, dhe ende nuk ka asnjë gjurmë për gjetjen e tij. Familjarët pothuajse çdo ditë gjenden në derën e policisë e ...

Read More »