LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 5650)

Aktualitet

Arsenal pas Berbatovit

Dimitar Berbatov pritet të largohet nga Fulhami gjatë afatit kalimtar të janarit. Destiancioni i radhës i sulmuesit bullgarë pritet të jetë Arsenali. Sipas tabloidit britanik, Daily Mirror, Arsen Wenger e dëshiron ish sulmuesin e Manchester Unitedit dhe Tottenhamit si zëvendësim ...

Read More »

Nuk largohet nga Dortmundi

Barcelona, Arsenal, Manchester United dhe Manchester City janë në mesin e klubeve që kanë shprehur interesim për Marco Reus. Por, reprezentuesi gjerman e ka thënë se nuk e ka ndërmend të largohet nga Borussia Dortmundi “Unë kam një kontratë me ...

Read More »

Schumacher ende në komë, nesër mbush 45 vjet

Shumë gazetarë ishin mbledhur dje para spitalit në Grenobel dhe me padurim pritnin ndonjë lajm për Michael Schumacher. Të gjithë shpresonin në lajme të mira për njeriun e trofejshëm në formula 1. Mirëpo, dje nuk kishte asnjë lajm të ri për ...

Read More »

Shaqiri, shqiptari që shkeli botën e futbollit

Futboll. Nëse ndonjëherë ka pasur dilema se cili mund të jetë futbollisti shqiptar më i suksesshëm në Evropë, sivjet është krejt ndryshe. Si kurrë më parë këtë herë është shumë më lehtë për ta deshifruar futbollistin shqiptar më të suksesshëm ...

Read More »

Deti i Vdekur ngjallet nga uji i Detit të Kuq

Shpëtimi i Detit të Vdekur nga tharja duke e ushqyer me ujë të Detit të Kuq. Ky projekt i vjetër, i cili për shumë dekada është konsideruar asgjë më shumë se një llaf, më në fund ka nisur të marrë ...

Read More »

Guardian: Ushtarja italiane akuzohet për shpëtimin e maces në Kosovë

Rezervistja italiane Barbara Balanzoni, e cila e kishte shpëtuar një mace, që ishte duke ngordhur, derisa ka shërbyer si oficere mjekësore në një bazë të NATO-s në Kosovë, është akuzuar për mosbindje ndaj urdhrit. Në Parlamentin e Italisë do të ...

Read More »

Franca i refuzon azilin kosovares së përdhunuar në kampet hungareze

PARIS– Një vajzë kosovare përdhunohet në burgjet hungareze, ndërsa Franca i refuzon azilin. Është gazeta franceze “MetroNews” prezenton odisenë e një çifti kosovar, që ka mbetur mes kampeve franceze dhe burgjeve hungareze shkrimin e vet me titullin: “Pas Leonardës, një ...

Read More »

Franca mbyll sytë përpara islamofobisë

Udhëheqësit dhe grupet myslimane paralajmërojnë kundër rritjes së islamofobisë në Francë, derisa qeveria zotohet se do të çrrënjosë ekstremizmin në çdo formë. Deklaratat pasojnë arrestimin e një ushtaraku, të dyshuar për planifikimin e një sulmi në një xhami jashtë qytetit ...

Read More »

Indi – Autobusi bjen në greminë, vdesin 27 pasagjerë

Të paktën 27 pasagjerë vdiqën pas ndeshjes që pësoi autobusi i tyre me një kamion, dhe doli nga rruga për të përfunduar në një greminë në shtetin perëndimor Maharashtra të Indisë të enjten, njoftojnë autoritetet. Shoferi i autobusit ka humbur ...

Read More »

Marina greke shpëton 85 emigrantë nga mbytja në detin Egje

Rojet bregdetare të Greqisë kanë shpëtuar të enjten 85 emigratë, të cilët me një anije peshkimi po mundoheshin të arrinin tokën greke, në afërsi të ishullit Astypalaia, në jug-lindje të detit Egje. Në mesin e emigrantëve, sipas autoriteteve, ka shumë fëmijë ...

Read More »