LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 5708)

Aktualitet

Itali, arrestohet 22 vjeçari shqiptar, transportonte 5.7 kg heroinë të pastër

Një i ri shqiptar, 22 vjeç, u arrestua pasditen e së shtunës (7 dhjetor), në qytetin e Leçes, Itali, nga policia italiane, pasi u kap me 5.7 kg heroinë. I riu i diplomuar në Itali posedonte heroinë të pastër me vlerë 150 ...

Read More »

PD: Rama “gjueti shtrigash” ndaj Arben Imamit

TIRANE-Partia Demokratike ka reaguar pas akuzave të bëra publike në media ndaj ish-ministrit Arben Imami duke u shprehur se ky sulm politik është iniciuar nga kreu i qeverisë Edi Rama. Ky i fundit sipas PD-së ka nisur” gjuetinë e shtrigave”, ...

Read More »

Provat para gjyqit, antiterrori materiale inkriminuese për deputetët e Agimit të Artë

Antiterrori grek ka dërguar në prokurori një sërë materialesh të tjera inkriminuese për deputetët e partisë neonaziste “Agimi i Artë”. “Qëllimi ynë nuk është të përmirësojmë ata që sot gjenden në parlament, as të korrigjojmë forcat politike që janë të ...

Read More »

Dosja me nëntë raste abuzimi për Imamin e mikun e Berishës

TIRANE– Ish-ministri i Mbrojtjes Arben Imami, zyrtarë të Drejtorisë së Prokurimit Publik dhe Drejtorisë Juridike të kësaj ministrie, janë dërguar për ndjekje penale në Prokurorinë e Përgjithshme. Mes të kallëzuarve është dhe Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve Mbështetëse Shkëlqim Berisha, ...

Read More »

OPCW, i dorëzohet çmimi Nobel për Paqe 2013

Oslo– Çmimi Nobel për Paqe 2013, do t’i dorëzohet në një aktivitet që do të zhvillohet sot, në Oslo, kryeqytetin e Norvegjisë, i cili do t’i shkojë Organizatës për Ndalimin e Armëve Kimike (OPCW, Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons) Ahmet Uzumcu, ...

Read More »

Ish-shefi i IT-së në Tatimeve: Fshirja e serverit, për herë të dytë në prokurori

Pamjet filmike të kamerave të sigurisë në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve bien në duart e prokurorëve që po hetojnë fshirjen dhe zhdukjen e 4.3 milionë deklaratave tatimore të bizneseve më 21 nëntor 2013. Ish-shefi i IT, Renald Rista, i ...

Read More »

Shmangin postbllokun, policia sekuestron 54 kg drogë në automjetin e braktisur

Policia e Korçës sekuestroi 53.8 kg lëndë narkotike, e dyshuar si kanabis sattiva, në aksin rrugor Pogradec-Korçë, në vendin e quajtur “Miniera e Petrushës”. Burime nga policia bëjnë të ditur se gjatë kontrollit të një automjeti “Alfa Romeo”, janë gjetur ...

Read More »

Ndërron jetë në burgun e Peqinit “Mile Çami”, vrasësi i nënës së Lul Cakës

Ndërron jetë në burgun e Peqinit, i dënuari Fatmir Emini, i njohur si “Mile Çami”, i cili ishte dënuar me 25 vjet burg për vrasjen e nënës së Lul Cakës. Mësohet se Fatmir Emini ka ndërruar jetë paraditen e sotme, ...

Read More »

Pritet ekspertiza mjeko-ligjore e 2 vëllezërve, familja: Grekët i torturuan, më pas i vranë

Trupat e pajetë të dy vëllezërve Çollaku, që u vranë dy ditë më parë në kufi, gjatë një shkëmbimi zjarri me policinë greke, do t’i nënshtrohen një tjetër ekspertize mjeko-ligjore nga ekspertë shqiptarë. Familjarët e dy vëllezërve, Melsi dhe Elvis ...

Read More »

Krimet e Vjetra, pranga të ashtuquajturit “I tmerrshmi i Beratit”, vrau dhe dogji 2 kufoma

Me dy arrestime konkret e ka nisur serinë e pritshme të kapjeve, seksioni që heton Krimet e Vjetra, apo ato pa autor në Policinë e Shtetit, pasi dje u prangos ish-anëtari i bandës së Lul Cakës, të ashtuquajturit “I tmerrshmi ...

Read More »