LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 5709)

Aktualitet

Mirditë, plagos kolegun në galeri gjatë sherrit, në pranga shtetasi turk

MIRDITE- Një 52-vjeçar ka mbetur i plagosur pas një sherr mes punëtorëve në një galeri ku po punohet për ndërtimin e hidrocentralit mbi lumin Fan. Ngjarja ka ndodhur mengjësin e sotëm në një galeri miniere në Qafë Mollë, në Mirditë. Si ...

Read More »

Pranga dy motrave minorene, dyshohen për 50 grabitje në Tiranë

Policia e Shkodër arrestoi në flagrancë dy motra minorene, të cilat dyshohen për dhjetëra vjedhje në Tiranë e qytete të tjera të vendit. Burime nga policia e Shkodrës bëjnë të ditur se dy motrat nga Tirana, R.S 13 vjeç dhe ...

Read More »

Tenton të blejë celularë me kartmonedha falso, pranga 26 vjeçares

Një grua është vënë në pranga ndërsa bashkëpunëtori i saj është shpallur në kërkim nga Policia e Elbasanit mbrëmjen e sotme pasi akuzohen për falsifikim monedhash. Policia bën me dije se ka vënë në pranga Malvina Zallin 26 vjeç. Ajo ...

Read More »

Pogradec, sekuestrohen 2.3 kg drogë, në pranga dy të rinj nga Fieri

POGRADEC– Rreth 2.3 kilogramë drogë e llojit Canabis Sattiva është sekuestruar mesnatën e djeshme në Pogradec. Gjatë një kontrolli të ushtruar në bagazhin e mjetit “Volksvagen Pasat”, me targa FR 7601 B, me të cilin po udhëtonin dy shtetas nga ...

Read More »

Gjirokastër, kapet 7.8 kg drogë në autobusin e linjës Sarandë-Athinë

GJIROKASTËR – Policia kufitare e Kakavijes ka sekuestruar një sasi prej 7.8 kilogramë marijaunë në autobusin e linjës Sarandë – Athinë mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:00. Lënda narkotike ishte vfshehur në tualetin e autobusit me targa AA 330 AL që ...

Read More »

Linjat urbane në grevë 3-orëshe kaos në rrugët e kryeqytetit

TIRANE– Të gjitha linjat e autobusëve në kryeqytet kanë zhvilluar sot një protestë 3-orëshe të lajmëruar që më parë për pagat e shoferëve dhe fatorinove. Greva nisi në orën 05:00 dhe zgjati deri në orën 08:15, gjë që shkatoi kaos ...

Read More »

Fier, nxirret pas 2 javësh nga Gjiri i Semanit motovedeta italiane

FIER– Motovedeta italiane e “Guardia di Finanza” e cila mbeti e bllokuar në cektinën e bregdetit e Fierit, u arrit të nxirret pas dy javësh. Për të nxjerrë motovedetën nga cektina mësohet se është përdorur një skrep. Në bazë të ...

Read More »

Tiranë, kryente lidhje të paligjshme të energjisë, kapet në flagrancë

TIRANE– Një shtetas është arrestuar në flagrancë duke kryer lidhje të paligjshme të energjisë në kryeqytet. Shtetasi Gani Mazreku, u kap në flagrancë duke realizuar lidhjen, në rrugën “Artan Lenja” në Tiranë, ndërkohë që kompania “CEZ Shpërndarje” po zhvillonte një ...

Read More »

Ngrihet Task Forca për uljen e nivelit të humbjeve të energjisë

TIRANE– Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për ngritjen e një Task Force me qëllim përmirësimin e nivelit të arkëtimeve dhe uljen e humbjeve në sistemin e shpërndarjes së energjisë elektrike. Ngritja e kësaj Task Force u propozua nga Ministria ...

Read More »

Rama: Rritja e pagave për policët 60% e zotimit qysh vitin e parë

TIRANE– Kryeministri Edi Rama komenton në rrjetin social “Twitter” rritjen e pagave për punonjësit e policisë me 20-25 përqind. Lajmin e bërë publik nga ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, për rritjen e rrogave të efektivëve, kryeministri Rama e cilëson “një ...

Read More »