LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet (page 60)

Aktualitet

Greqia, Bullgaria, Rumania dhe Kroacia kërkojnë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Greqia, Bullgaria, Rumania dhe Kroacia mbështesin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave me BE. Ministrat e Jashtëm të këtyre 4 vendeve ballkanike gjatë një takimi zhvilluar në hapje të sesionit të punimeve të Asamblesë së OKB-së, deklaruan ...

Read More »

Rama zbardh takimin me Trump, Mitsotakis, Vuçiç dhe Zaev (Video)

Fokusi i parë i intervistës së kryeministrit Edi Rama në SHBA ka qenë vizita me presidentit amerikan Donald Trump dhe kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis. Ai tha se këto dy takime janë inkurajuese për vendin, teksa zbuloi se është rënë dakord ...

Read More »

Tradhëti bashkëshortore brenda në makinë në mes të rrugës: G.rabitësit e fotografojnë e shantazhojnë dhe i marrin makinën

Mësohet se një çifti ishin duke kryer marrëdhënie s.eksuale brenda në makinën tip Fiat e gjatë momentit janë grabitjur me armë nga dy të rinj. Ngjarja e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në afërsi të Doganës në kryeqytet, ku ...

Read More »

VIDEO/ Gjirizet mediatike në garë kush të nxijë Shqipërinë dhe shqiptarët! E vërteta sipas policisë greke dhe shqiptare për skafin e “nisur” nga Shqipëria që kapet… në kufirin turk

“Në lidhje me një lajm të bërë publik në disa media, të cilat i janë referuar burimeve mediatike greke se dyshohet që dy gomone janë nisur nga Shqipëria dhe se Policia Greke është duke zhvilluar operacion, sqarojmë opinionin publik se: ...

Read More »

Pasi takoi Trump, Rama ftohet nga një tjetër zyrtar i lartë amerikan 

Pasi takoi presidentin e SHBA,Donald Trump, kryeministri Edi Rama ka takuar miliarderin dhe kryebashkiakun e Neë York Michael Bloomberg. Ky i fundit e ka ftuar Ramën në Global Business Forum për të folur për barazinë gjinore. ‘Shqipëria me hapat e ...

Read More »

Rama takon presidentin Trump

Gjatë vizitës në SHBA , kryeministri Edi Rama ka takuar në New York, Presidentin amerikan Donald Trump. Ka qenë vetë kryeministri që e ka postuar foton në rrjetet sociale, duke e konsideruar si foto e ditës. Takimi mes dy liderëve ...

Read More »

Artan Fuga me deklaratë të fortë: T’i rrasim në b.urg ca ministra, ish-ministra dhe ish-ambasadorë

Akademiku Artan Fuga ka komentuar vendimin e Bundestagut gjerman për të votuar rezolutën pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian, duke i vënë vendit tonë disa kushte të reja për t’u bërë pjesë e familjes së madhe evropiane. ...

Read More »

Ish-deputeti Arben Ndoka kërkon ndryshimin e masës nga gjykata, ja vendimi

Kërkesa e ish-deputetit të PS-së për qarkun e Lezhës Arben Ndoka u rrëzua për herë të dytë nga Gjykata e Apelit të K.rimeve të Rënda. Trupa gjykuese la në fuqi vendimin “a.rrest shtëpie” të muajit maj. Ndoka u a.rrestua gjatë ...

Read More »

“I more nënës sime 600 euro për emisionin”, reagon avokatja Eni Çobani

Eni Çobani ka reaguar pas akuzave të një dite më parë, se ajo kishte marrë para nga një grua, në mënyrë që ta ftonte në emisionin e saj në TV Klan, për një hall që ajo kishte pasur. Statusi në ...

Read More »

Pse presidenti i SHBA e ka halë në sy Gjermaninë? Donald Trump firmos marrëveshjen për lëvizjen e zhurmshme brenda Europës

Para disa muajsh presidenti i SHBA deklaroi zhvendosjen e trupave brenda Europës. Tani marrëveshja është e plotë, Trump dhe homologu i tij polak Duda e nënshkruan atë. Sipas marrëveshjes trupat e SHBA do të përforcohen në Poloni me rreth 1000 ...

Read More »