LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Rajoni

Rajoni

Greqia goditet nga një tërmet i fuqishëm, nuk raportohen dëme

Greqia është tronditur mëngjesin e së premtes nga një tërmet. Lëkundjet ishin me magnitudë 4.2 ballë dhe epiqendra ishte në brendësi të qytetit të Volosit. Deri tani nuk raportohet për demë në njerëz apo materiale.

Read More »

“Pronari i makinës nga e cila u qëllua Ivanoviç është në Serbi”, policia zbulon fakte të reja

Policia e Kosovës ka konfirmuar se ka zbuluar pronarin e fundit të veturës nga e cila besohet se është shtënë në drejtim të Oliver Ivanoviqit, i cili të martën në mëngjes mbeti i vdekur në veri të Mitrovicës. Zëvendëskomandanti i ...

Read More »

“Po argëtonin 40 burra”: Ndalohen në Kosovë 8 shqiptare, policia “ngel pa mend” çfarë i gjen pas kontrollit

Të paktën 11 vajza kanë arrestuar gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në Kosovë pasi dyshohet se ushtronin punë të jashtëligjshme në një lokal nate. Policia e Kosovës shoqëruar në komisariat tre vajza me origjinë serbe dhe 8 ...

Read More »

Çfarë i ndodhi Ramushit?! Ikën me vrap në mes të sheshit pas perfundimit të takimit (Video)

Ramush Haradinaj ka treguar edhe një herë se ka një formë të mirë fizike dhe këtë e ka treguar më së miri duke vrapuar në sheshin e Prishtinës. Pas homazheve para shtatores së Skënderbeut në 550 vjetorin e vdekjes, Haradinaj i ka habitur të ...

Read More »

Qeveria e Maqedonisë reagon kundër bllokimit të ligjit për gjuhën shqipe nga Ivanov

Qeveria ka reaguar pas vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov të mos nënshkruajë Ligjin për përdorimin e gjuhëve dhe thonë se ai është në pajtim me Kushtetutën dhe i avancon të gjithë gjuhët e jo vetëm atë shqipe. “Në këtë rast ...

Read More »

Kush ishte Vasilis Stefanakos kapo i mafias greke, miku i Paleokostas?

Fillimisht duke qenë aktiv si ” një makin krimi” në Haidari, 48, Vasilis Stefanakos kishte pushtuar për dy dekada kronikën e zezë të policisë për dhjetëra krime. Emri i tij është gjetur në mesin e listës së 44 urdhër-arreste për ...

Read More »

Greqi, vritet kapo i mafies së Athinës, miku i Alket Rizait

Vasilis Stefanakos një nga krerët kryesorë të botës së krimit në Greqi është ekzekutuar dje me 15 plumba kallashnikovi në Athinës. Stefanakos njihet si një nga miqtë e shqiptarit të famshëm në Greqi, Alket Rizai. Ai kishte dalë para disa ...

Read More »

Vrasja e Ivanoviçit: Një plumb mund ta ndryshojë situatën në Ballkan

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, sot ka paralajmëruar Bashkimin Evropian mbi nevojën për t’i ofruar perspektivë të pranimit shteteve të Ballkanit Perëndimor pasi kësisoj, sipas tij, do të ruhet siguria në rajon, nga ku varet edhe siguria e Evropës. Në ...

Read More »

Shtohet misteri për vrasjen e Ivanoviç, makina që përdorën autorët i përket një serbi që ….

Vetura ‘Opel Astra’ që u gjet e gjysmë e djegur, pak kilometra larg vendit ku u vra Oliver Ivanovic, është në pronësi të një serbi me shtetësi të Austrisë, që tani është i vdekur. ‘Vecernje Novosti’, ka raportuar se automjeti ...

Read More »

Skema e ngjarjes/ Si u vra Oliver Ivanoviç brenda 3 minutave

 Në lidhje me vrasjen e liderit të iniciativës qytetare “Liria, Demokracia dhe Drejtësia”, Oliver Ivanoviç, kanë dalë informacione zyrtare dhe jo zyrtare qoftë në mediat e Kosovës, por edhe në ato të Serbisë. Në bazë të informacioneve të marra, gazeta ...

Read More »

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001