LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Rajoni (page 10)

Rajoni

Tërmete dhe stuhi, rrebeshi përmbyt qytetin! Ç’po ndodh në Greqi?! (Video)

Greqia po kalon ditë të tmerrshme, për shkak të fatkeqësive natyrore, nga tërmetet e fuqishme dhe moti i keq, me erëra të forta dhe shtrëngata shiu. Mediet fqinje raportojnë se përveç tërmeteve të njëpasnjëshme, moti i keq ka goditur sot ...

Read More »

Top 14 skandalet më të mëdha të ish-kryeministrit Haradinaj

Pavarësisht kësaj, Haradinaj me mënyrën e tij të qeverisjes i ka shkaktuar qindra miliona euro dëme buxhetit të Kosovës. Madje, menjëherë pas dorëheqjes së Haradinajt, ish-partnerët e tij në qeveri dhe opozita kanë filluar t’ia numërojnë edhe vetë skandalet atij.Lajmi.net ...

Read More »

U prek dhe qau në konferencën për shtyp, “Rambo” rrëfen për herë të parë arsyen e vërtetë: Kam kalu nëpër shumë momente të rënda

Ramush Haradinaj të premten ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i kryeministrit të Kosovës. Në konferencë për shtyp, Hardinaj me lot në sy tha se po largohet nga posti i kryeministrit për të mos njollosur vendin, dhe mbi të ...

Read More »

Haradinaj drejt Hagës, bashkëshortja mesazh për njeriun e zemrës: Përballë teje ata ndjehen të vegjël, prandaj ti përbën rrezik për ta

Bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës, Anita Muçaj ka reaguar lidhur me rastin e nisjes së Hardinajt drejt Hagës. Përmes një postimi në faqen e saj në Facebook, ajo shkruan se bashkëshorti i saj përballë tij ka persona që ndihen të ...

Read More »

Haradinaj jep zyrtarisht dorëheqjen, ish-kryeministri del me mesazhin e fortë: Jo ndarje e as Dodik Republikë në Kosovë!

Kryeministri i dorëhequr i Kosovës Ramush Haradinaj ka përcjellë një mesazh të fuqishëm pas dorëheqjes nga posti i kreut të qeverisë. Haradinaj shprehet se nuk ka ndarje të Kosovës dhe as Dodik Republikë në Kosovë. Postimi i Ramush Haradinajt: Faleminderit ...

Read More »

Pas Haradinajt, ftohet të dëshmojë në Gjykatën e Hagës dhe ish-kryetari i Kuvendit Jakup Krasniqi

Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe njoftimit që bëri kryeministri në largim për një ftesë që ka marrë nga Gjykata Speciale, vjen një tjetër njoftim nga Jakup Krasniqi, ku bën me dije se është ftuar edhe ai. ...

Read More »

Vuçiç nuk e pret “mirë” dorëheqjen e Haradinaj: Mashtrim politik, e bënë për disa vota më shumë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha se dorëheqja e Ramush Haradinajt është një mashtrim politik dhe si i tillë nuk ka arsye për eufori. Në një konferencë për mediat, Vuçiç u shpreh se duhet të reagojmë me qetësi, moderim dhe ...

Read More »

Departamenti Amerikan i Shtetit reagon për dorëheqjen e papritur të Ramush Haradinajt: Përgëzojmë vendimin e tij

Për dorëheqjen e Ramush Haradinajt si kryeministër i Kosovës, ka reaguar edhe Departamenti amerikan i Shtetit. Në një deklaratë të shkurtër për “Zërin e Amerikës” është deklaruar se përgëzojnë Haradinajn për këtë vendim. “Shtetet e Bashkuara përgëzojnë respektimin nga ana ...

Read More »

Pasojat e tërmetit që tronditi sot Athinën! Paralajmërohen lëkundje të tjera (Foto)

Tërmeti i fortë tronditi sot në drekë kryeqytetin grek të Athinës, duke alarmuar miliona banorë. Si pasojë në disa zona është ndërprerë energjia elektrike. Epiqendra e tërmetit me magnitudë 5.1 ballë ndodhej rreth 22km në veriperëndim të Athinës. Suvaja u ...

Read More »

VIDEO / Ja si lëkunden banesat nga tërmeti në Athinë

Një tërmet i fortë tronditi kryeqytetin grek të Athinës, duke shkëputur rrjetet telefonike dhe energjinë në pjesë të ndryshme të qytetit. Tërmeti me magnitudë 5.1 kishte epiqendër rreth 22km në veriperëndim të Athinës. Athinasit vrapuan në rrugë ndërsa qyteti u ...

Read More »