LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Rajoni (page 4)

Rajoni

Rikthehet tmerri në Greqi, ishulli pushtohet nga flakët e nga tymi (Foto)

Ishulli grek Elafonissos është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Zjarri ka rënë në një zonë të pyllëzuar dhe me shkurre ku era e fortë ka bërë që flakët të përhapen me shpejtësi. Në ishull ka shumë pushues që kanë ...

Read More »

Çantë me 1 milion euro, prokurorja që hetoi përgjimet që rrëzuan Gruevskin bie vetë në kurthin e përgjimeve

Gazeta italiane “La Verita”, duke skanuar rrugën që po ndjek Maqedonia për t’u bërë anëtare e strukturave të BE-së shkruan se politikanët në vendin fqinj janë përdorur dhe përdoren si “marioneta” të mekanizmave ndërkombëtarë dhe se palët janë zhytur në ...

Read More »

Gruaja e v.rarë mbrëmë me 15 p.lumba nga bashkëshorti, ishte nëna e këshilltares së Haradinaj. Mesazhi prekës i saj: Pusho e qetë mami jem!

Gruaja që u v.ra sot në Prizren, me 15 p.lumba, nga burri i saj, është nëna e Diellza Hotit, nënkryetares së AAK-së, këshilltare politike e kryeministrit në largim Ramush Haradinaj. Lajmin për v.rasjen e nënës së saj e ka bërë ...

Read More »

Deklarata e Kitarovic që trondit serbët: “Më vjen keq që nuk i kam qëlluar”

Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarovic ka acaruar politikën dhe opinion publik serb teksa gjatë një fjalimi në Knin të Kroacisë, ku shpalli kandidaturën për një mandat të dytë në krye të shtetit. Ajo deklaroi se ndihet e penduar që nuk ka ...

Read More »

Prekëse/ Djali nuk i mbijetoi dot sëmundjes së rëndë, babai dhuron 78 mijë euro të mbledhura për të birin

Një gjest që pa dyshim mund të cilësohet fisnik, është ai që kanë kryer pjesëtarët e familjes Statovci nga Batllava e Podujevës. Fëmija i vogël i kësaj familje, Uniku, ndërroi j.etë në moshën 6 muajshe për shkak të një sëmundjeje ...

Read More »

Tërmete dhe stuhi, rrebeshi përmbyt qytetin! Ç’po ndodh në Greqi?! (Video)

Greqia po kalon ditë të tmerrshme, për shkak të fatkeqësive natyrore, nga tërmetet e fuqishme dhe moti i keq, me erëra të forta dhe shtrëngata shiu. Mediet fqinje raportojnë se përveç tërmeteve të njëpasnjëshme, moti i keq ka goditur sot ...

Read More »

Top 14 skandalet më të mëdha të ish-kryeministrit Haradinaj

Pavarësisht kësaj, Haradinaj me mënyrën e tij të qeverisjes i ka shkaktuar qindra miliona euro dëme buxhetit të Kosovës. Madje, menjëherë pas dorëheqjes së Haradinajt, ish-partnerët e tij në qeveri dhe opozita kanë filluar t’ia numërojnë edhe vetë skandalet atij.Lajmi.net ...

Read More »

U prek dhe qau në konferencën për shtyp, “Rambo” rrëfen për herë të parë arsyen e vërtetë: Kam kalu nëpër shumë momente të rënda

Ramush Haradinaj të premten ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i kryeministrit të Kosovës. Në konferencë për shtyp, Hardinaj me lot në sy tha se po largohet nga posti i kryeministrit për të mos njollosur vendin, dhe mbi të ...

Read More »

Haradinaj drejt Hagës, bashkëshortja mesazh për njeriun e zemrës: Përballë teje ata ndjehen të vegjël, prandaj ti përbën rrezik për ta

Bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës, Anita Muçaj ka reaguar lidhur me rastin e nisjes së Hardinajt drejt Hagës. Përmes një postimi në faqen e saj në Facebook, ajo shkruan se bashkëshorti i saj përballë tij ka persona që ndihen të ...

Read More »

Haradinaj jep zyrtarisht dorëheqjen, ish-kryeministri del me mesazhin e fortë: Jo ndarje e as Dodik Republikë në Kosovë!

Kryeministri i dorëhequr i Kosovës Ramush Haradinaj ka përcjellë një mesazh të fuqishëm pas dorëheqjes nga posti i kreut të qeverisë. Haradinaj shprehet se nuk ka ndarje të Kosovës dhe as Dodik Republikë në Kosovë. Postimi i Ramush Haradinajt: Faleminderit ...

Read More »