LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Rajoni (page 419)

Rajoni

Greqi, arratiset nga paraburgimi adoleshenti shqiptar

LARISA – Një 18-vjeçar shqiptar u arratis nga ambientet e paraburgimit në Volos të Larisës, në Greqi. Ndërkaq, janë pezulluar dy oficerët që po shoqëronin të paraburgosurin 18-vjeçar shqiptar për në gjykatën e të miturve në Volos të Larisës, ku ai ...

Read More »

Venizelos: Duam që brenda 6 muajsh Shqipëria të marrë statusin

Zëvëndëskryeministri dhe ministri i Jashtëm grek, Evangelos Venizelos tha pas takimit me homologun shqiptar Ditmir Bushati se “Greqia dhe Shqipëria janë partnerë strategjikë, vende miq dhe aleate”. Ai u shpreh kënaqësinë që Shqipëria merr pjesë në NATO dhe siguroi mbështetjen ...

Read More »

Maqedoni, miratohet ligji për kastrim kimik për pedofilët

Parlamenti maqedonas ka miratuar të mërkurën një ligj, me të cilin parashihet kastrimi kimik i pedofilëve që përsërisin krimet e tyre, si dhe dënime më të mëdha që shkojnë deri në burgim të përjetshëm. Ministri i punëve sociale, Dime Spasov ...

Read More »

Krasniqi kërkon zbulimin e spiunëve serbë në institucionet e Kosovës

Pas deklaratave të tre ish-agjentëve shqiptarë të Kosovës në shërbimet sekrete serbe e jugosllave, se në qeverinë dhe institucionet e Kosovës ka ende spiunë, Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, sot, në seancën e Kuvendit të Kosovës, është shfaqur ...

Read More »

Greqi, udhëtonte me 180 kg drogë, arrestohet shqiptari

Policia greke ka arrestuar një shtetas shqiptar në Filipiadha, i cili u kap me 180 kilogramë lëndë narkotike. Sipas policisë greke, shqiptari do ta transportonte drogën brenda shtetit grek. Mësohet se destinacion i saj ishte Athina. Shtetasi shqiptar, identiteti i ...

Read More »

Itali, shkatërrohet banda e grabitësve arrestohen 11 shqiptarë dhe rumunë

Një bandë e cila akuzohet për një sërë grabitjesh në Itali është mundur të shkatërrohet ditën e sotme. Policia italiane ka arresuar 11 shqiptare dhe rumunë gjatë operacionit të realizuar në Perugia, të cilët dyshohet se kanë kryer vjedhje në ...

Read More »

Greqi, 226 vjet burg prindërve që abuzuan seksualisht me fëmijët

23 vjet burg për babanë dhe 103 vjet burg për nënën, vendosi juria e Gjykatës në Patra për dy prindër që akuzohen se kishin kryer marrëdhënie seksuale me fëmijët e tyre. Cifti ishte paraburgosur në maj të vitit 2013 dhe ...

Read More »

Ekstradohet në Athinë ish-kreu i Hellenic Post Bank, Filipidis

Ish-presidenti i Hellenic Postbank Angelos Filipidis, i cili mbëriti sot në mëngjes në aeroportin ndërkombëtar të Athinës nga Turqia me një fluturim të Turkish Airlines. Ai u prit nga oficerët e policisë greke dhe është dërguar në drejtorinë e policisë ...

Read More »

Arrestohet djali i Ibrahim Rugovës për krim të organizuar dhe shpërdorim të detyre

EULEX ka arrestuar Ukë Rugovën, djalin e presidentit të ndjerë të Kosovës Ibrahim Rugova, pasi dyshohet për krim të organizuar dhe shpërdorim të detyrës. Sipas mediave kosovare, Rugova, i cili është deputet në Kuvendin e Kosovë,s është prangosur mëngjesin e ...

Read More »

Greqi, gjendet arsenali i armëve luftarake, mendohet se i përkasin vrasësit Sinanaj

Një arsenal armësh të zbuluara gjatë ditëve të fundit në bagazhin e një makinë të vjedhur në lagjen “Paleo Faliro” të Athinës besohet se i përkasin grupit të Juljan Sinanajt. Organizata e “Luftës Revolucionare” akuzohet për një sulm ndaj ambasadës ...

Read More »