Home . Aktualitet . Rajoni (page 5)

Rajoni

Habit Rexhep Qosja, tregon ndryshimin e madh me Albin Kurtin kryeministër: Ja çfarë do të ndodhë me Shqipërinë!

Me Albin Kurtin kryeministër, jemi shumë pranë idealit të bashkimit mes Shqipërisë dhe Kosovës. “Albin Kurti është politikan dhe me veprimtari politike të gjerë. Kurti është intelektual dhe e them këtë se ai ka përgatitje të gjerë shkencore dhe kulturore. ...

Read More »

Dështimi në zgjedhje, Haradinaj gjen justifikimin: Albin Kurti është mashtrues, është i madh numri i qytetarëve që më besojnë mua

Pasi dështoi me skenarin e dorëheqjes për të fituar popullaritet, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i është përgjigjur të gjithë zërave që flasin për dështimin e tij në zgjedhje. Ai thotë se nuk e kontestojnë rezultatin ...

Read More »

Erdogan pritet me nderime në Serbi, pas premtimeve për miliarda euro

President turk, Recep Taip Erdogan, është mysafir i rëndësishëm dhe i respektueshëm në Serbi. Pritjen ia bërë në këtë nivel homologu, Aleksandër Vuçiç. Pas të shtënave nga topi në shenjë nderimi dhe solemnitetit para Pallatit të Serbisë, miku turk kishte ...

Read More »

Filluan zbulimet e gënjeshtrave të para: Albin Kurti lavdëron SHBA-në, gati të heqë taksën për Serbinë dhe “tërhiqet” nga referendumi për bashkimin me Shqipërinë!

Fituesi i zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, Albin Kurti , ka deklaruar për gazetën austriake “Standard” se në krye të qeverisë së re ai do të heqë taksën 100% për mallrat serbe. Kurti ka shtuar se ai do ta zëvendësojë taksën ...

Read More »

Lista Serbe, “asi nën mëngë” i Beogradit për të penguar Albin Kurtin?

Albin Kurti është emri i fundit “i preferuar” nga serbët për të drejtuar Kosovën. Por, përballë rezultatit të së dielës Beogradi ka filluar që të bëjë llogaritë dhe të njohë mundësinë që në të ardhmen i duhet të dialogojë me ...

Read More »

Vuçiç del bllof me fitoren e Albinit: Del në konferencë të jashtëzakonshme dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Bisedimet me të do të jenë….

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka dal në një konferencë të jashtëzakonshme duke uruar rezultatin e Listës Serbe, që sipas tij deri më tani ka arritur të fitojë 10 vende në Parlamentin e Kosovës. Vuçiç tha se ky rezultat ishte ...

Read More »

Emocionohet Albin Kurti: Feston fitoren duke thirrur emrin e gruas në mes të sheshit! Turma i përgjigjet menjëherë

Menjëherë pas daljes së rezultateve paraprake të votimeve kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, e cila po kryeson bindshëm ka dal në shesh të festojë së bashku me përkrahësit e kësaj partie. Gjatë këtij fjalimi emocionues dhe tepër të rëndësishëm, ...

Read More »

“Nëse nuk fiton Kadri Veseli, do mbyll televizionin”! Baton Haxhiu përlotet “live” në emision

“Nëse nuk fiton Kadri Veseli, mbyll televizionin”. Kështu do të shprehej disa javë më parë gazetari i njohur në Kosovë, Baton Haxhiu. Ndërkohë mbrëmjen e djeshme kur kreu i PDK, Kadri Veseli doli publikisht duke pranuar humbjen, Haxhiu është parë ...

Read More »

“A me ardh mi mar paret sot apo mi bjen azdreni nesër”, dalin dëshmitë e para për blerje votash në Kosovë (Foto+Video)

Menjëherë pas procesit të votimit për zgjedhjet parlamentare ka nisur numërimi i votave në Kosovë.Por një foto e publikuar në rrjetet asociale duket se ka sjellë dëshminë e parë për blerje votash. Në këtë foto, shihet një bisedë në Whatsapp, ...

Read More »

Numërohen 80 % e votave, simpatizantët e Lëvizjes Vetëvendosje fillojnë festën në Prishtinë

Tani më janë numëruar diku 80% e votave totale nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.Ndonëse ende ka kohë për një kthesë në rezultat, simpatizantë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë filluar festën në sheshin “Skënderbeu” të kryeqytetit shkruan Ekspres. Një numër i madh ...

Read More »