LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sociale (page 20)

Sociale

Shoqata “Smile” organizon aktivitete në disa qytete të Shqipërisë për t’i ardhur në ndihmë të gjithë njerëzve në nevojë

Aktivistja dhe themeluasja e shoqatës #Smiles, Hiljana Biba, tregon se duke filluar nga data 4 Nëntor, të gjithë pjestarët e organizatës do të shpërndahen në qytete të ndryshme të Shqipërisë, për t’i ardhur në ndihmë të gjithë atyre, të cilët ...

Read More »

Aksioni për gjelbërimin, Veliaj-bizneseve: Dhuroni dy pemë për çdo makinë

Vjeshta e vonë dhe dimri janë periudha më e mirë për mbjelljen e pemëve, ndaj dhe Bashkia e Tiranës ka nisur prej ditësh aksionin e saj të gjelbërimit dhe pyllëzimit, jo vetëm në qytet, por edhe në atë që në ...

Read More »

Eksperiencë holandeze në menaxhimin e ujit në Tiranë

Bashkëpunimi në fushën e menaxhimit të ujit të pijshëm dhe trajtimin e ujërave të ndotura, duke shkëmbyer njohuritë dhe praktikat më të mira, ishte në thelb të memorandumit që Ujësjellës-Kanalizime Tiranë nënshkroi dje me Autoritetin Rajonal të Ujit të Delflandit ...

Read More »

Reforma në sektorin e burimeve njerëzore. OSHEE, testohen 600 punonjës të Tiranës

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka nisur reformën në sektorin e burimeve njerëzore. Sikurse deklaroi dy javë më parë, Administratori i Përgjithshëm Adrian Çela, kur shpalli publikisht konkursin për 11 vendet në pozicion “drejtor rajonal”, kompania e shpërndarjes ka ...

Read More »

Tahiri bën 38-vjeç, falenderon për urimet me spotin e CNN për të vërtetën

Ish-ministri Saimir Tahiri feston sot 38-vjetorin e lindjes. Një ditëlindje e festuar në një situatë të tensionuar për shkak të dosjes “Habilaj”, dhe situatës ku ai ndodhet me drejtësinë. Por, pavarësisht kësaj urimet për të kanë qenë të shumta, e ndërsa falënderon miqtë ...

Read More »

Vajza: Ça do më bësh? Do më hash k*n? Eee vari k*rs…? “Shtrigat” rrahin shokun e klasës (Video)

Në afërsi të universitetit të Beratit dy vajza dhe një djalë janë përfshirë në një sherr fizik, të shkaktuar nga arsye ende të panjohura. Në një moment kur duket sikur do sqarohen me djalin që kanë përballë ato tërbohen fare, ...

Read More »

Lotarinë Amerikane e fitojnë vetëm korçarët? Ja si është e vërteta…

Është krijuar ideja se Lotarinë Amerikane në vendin tonë e fitojnë më së shumti, ose “vetëm” korçarët. Edhe këtë vit të shumtë janë ata që kanë nisur aplikimet dhe që ëndërrojnë të shkojnë në SHB, por nuk janë nga Korça. ...

Read More »

Izet Haxhia: Ta gëzoni patriot shtatoren e Azem Hajdarit, që u largua nga Tropoja si hajdut pulash dhe erdhi si hero demokracie!

Ish badigardi i Sali Berishës , tropojani Izet Haxhia ka reaguar në lidhje me vendosjen e shtatores së Azem Hajdarit në sheshin me të njëjtin emër në Tropojë. Ai kujton se, Azem Hajdari, “u largua nga Tropoja si hajdut pulash, spiun i ...

Read More »

Tiranë, tjetër treg fruta-perimesh. Veliaj: Do krijojmë një rrjet modern

Brenda vitit të ardhshëm Tirana do të ketë një rrjet modern tregjesh publik të fruta-perimeve, për t’i dhënë fund fenomenit të shitjes produkteve ushqimore në rrugë. Për këtë qëllim, Bashkia e Tiranës ka nisur projektin e ndërtimit të tregjeve të ...

Read More »

Vijon puna për Amfiteatrin te liqeni, ja risitë dhe funksionet e reja

Qytetarët që vizitojnë Parkun e Liqenit do të kenë një tjetër alternativë për të kaluar orët e tyre të lira dhe për t’u argëtuar. Bashkia e Tiranës po vijon punën për rikonstruksionin e plotë të arenës të Teatrit të Hapur dhe ...

Read More »